Rašyk
Eilės (74930)
Fantastika (2209)
Esė (1513)
Proza (10612)
Vaikams (2539)
Slam (50)
English (1152)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 22 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter38 – serija

Reb Mordechajus Jofe

Rav Ošri, visi geto gyventojai alksta, kas nėra išgyvenęs tokios būsenos to nesupras. Mūsų neviltis beribė. Su kiekviena diena situacija blogėja. Kad gautume gabaliuką duonos parduodame drabužius ir kitokį turtą. Gete daug žmonių norinčių parduoti turtą, kurio nerado vokiečiai ir koloboruojantys lietuviai, bet kur rasti pirkėją? Jus žinote, kad getas izoliuotas ir nėra galimybės iš jo išeiti. Mes ieškome duoną, o randame badą. Vokiečiai neleidžia civiliams lietuviams įeiti į geto teritoriją. Vienintelis ryšis su išoriniu pasauliu vis dar egzistuoja per Džordono darbo brigadas. Keli darbuotojai išmoko pasprukti iš ešelono ir vakare grįžtant vėl įsijungti į grįžtančių darbininkų būrį. Su šių darbininkų pagalba pavyko išnešti iš geto juvelyrinius dirbinius ir parduoti už maistą lietuviams. Ši kontrabanda yra labai rizikinga ir pavojinga. Vokiečiai kruopščiai apieško darbininkus. Tik smulkūs juvelyriniai dirbiniai gali būti išnešti. Šie darbininkai gauna dalį produktų, kuriuos pavyko įsigyti. Jie padeda daugeliui žmonių išgyventi. Taip pat įnešti į geto teritoriją produktus sudėtinga ir pavojinga operacija. Nes nacistai kruopščiai tikrina.

Šiandien atsitiko liūdna istorija. Daviau darbininkui brangakmenį, norėjau, kad parduotų ir nupirktų maisto produktų. Įeinant į darbą, jam pavyko prasmukti su brangakmeniu. Jis paliko darbo vietą. Nusiėmė geltoną „dovydo žvaigždę“ nuo rankovės ir nuėjo pėstiesiems skirtu šaligatviu. Vokietis pažino darbininką. Sušuko.

 

Vokietis Chajalis

Žyde, kaip išdrįsai užlipti ant šaligatvio? Tu be ženklo...

(Vokietis išsitraukia pistoletą ir šauna į Darbininką. Darbininkas sulinksta ir suklumpa.)

Parneškite lavoną į getą.

(Vokietis nunešti nužudytąjį į getą. Keturi vyras nuneša vargšelį. Už kelių valandų palaidojo su drabužiais.)

 

Reb Mordechajus Jofe

Man labai gaila šio darbininko. Jis buvo puikus žmogus. Drąsus ir padėdavo visiems, kam buvo sunku... Bet atsitiko nelaimė. Mano brangakmenis buvo palaidotas kartu su juo. Noriu žinoti, ar remiantis Toiros įstatymu, galima atkasti ir paimti brangenybę? Aš nenoriu niekinti nužudyto žmogaus, bet brangenybė galėtų išgelbėti keletą žmonių nuo bado...

 

R. E. O

Situacija delikati. Apskritai, gyvenime, geto sąlygomis,  mes priversti spręsti daug neįprastų situacijų, kurias sukuria pikti žmonės. Kūrėjas gailestingas, ir net jei jis gailisi žmogžudžio vokiečio, leisdamas jam egzistuoti,   tuo labiau mūsų. Kai ši efemerinė realybė numes iliuziją ir tiesa, gyvenimo prasmė taps apčiuopiama visam pasauliui. Visi pamatys, kad mes esame teisus, ištikimi Kūrėjui. Šiuo metu... Galima atkasti... Ir paimti juvelyrinį dirbinį.
2019-12-18 21:01
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-12-19 20:52
hemikalus
"koloboruojantys lietuviai" - matyts tavo prasmė rašymo
paklausk savo žydų dušanskių
kas jiem leido kokia jehova
neatsakyti už savo sukeltus pragarus
tau nesvarbu
ir man nesvarbu nes aš tave matau
negerą
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą