Rašyk
Eilės (73706)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10405)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterAmžinybės tyla. Tolstantis pasaulio triukšmas. Tolstantys trikdžiai. Paukšt ir išjungia. Bet jos neišjungė, nes ji tai atlaikė. O buvo taip... 
Jis atėjo į jos gyvenimą pačiu sunkiausiu momentu. Tada, kai smulkios nesėkmės, nemalonumai ir kita pasiekė tokį kiekį, jog susiliejo į vientisą, tamsią ir pabaigos neturinčią juodą juostą. Ji manė, kad tai niekados nesibaigs, tos juostos lyg begalybės. 
Mokslai – na taip nusigrybavo, kad košmaras – galėjo ir visai sugebėt nebaigt. Arba ko išvis jai reikėjo eiti mokytis? Paskui asmeniniame gyvenime – tamsuma be jokių prošvaisčių. Draugai – iš dvidešimt lygu nulis – kai reikėjo nebeliko. Tik keli. Artimieji – pati ji nuo jų bėga ir tolsta. Nes įskaudinta, trapi, bijo neatlaikyti spaudimo. Darbai laukė, atsiskaitymai irgi, pokalbiai atidedami, akių kontakto vengimai. Kaskart atsikėlus rytais, ji sakydavo, gal VĖLIAU, praguli. Tada ir vėl rytoj, vėl rytoj ir rytoj!...
Supratau arba pastebėjau, kad yra du paplitę metodai, skirti kovai su juodomis juostomis: užgėrimas ir užvalgymas. Kadangi užgėrimas jai netiko – skausmo ji nemėgsta malšint alkoholiu, o štai rinkosi antrą – užvalgymą. Ji jau ranka numojusi į tinstantį liemenį buvo.
Tada įprastą kasdienį vakarą pasaldino savo gyvenimą dėžute šokoladinių saldainių, užkando riešutais šokolade, užgėrė viską piliule nuo nemigos ir nerimo ir įslinko į lovą su trapia viltimi, kad bent kažkiek pailsės nuo tamsių minčių. Lovos režimas buvo ilgus mėnesių mėnesius. Ir tada atėjo jis… 
Juoda ir balta. 
Mintis: – Tikiesi užmigti? Nė už ką! Tavo piliulės išgertos nepadės!.. Jos akys tamsoje iš nerimo laksto iš šono į šoną. Nerimas kyla vis stipriau, širdis plaka vis garsiau. 
Apsivertė ant šono. Mintis: 
– Ką čia dabar daryt? Bijai?.. Ok, klausyk, rinkis kompromisą. Arba skęsk toliau ir bijok.
Ji vėl persiverčia ant pilvo. Mintis: 
– Gal kaip nors laikinai išjungti tave? Pavyzdžiui, pakabėti skaudžiai trumpam? Visgi nieko nejausi paskui tebus tik amžina tyla. Niekas tau nepadės, tik tu pati sau! VERK, IŠSIVERK. 

Staiga ji išbaido tas mintys iš galvos. Manydama, kad jų atsikratė, ji atsikėlė. Apsvaigsta galva, sėdėdama mato, jog kambarys ne tamsus, nes sienos baltos. Užtraukia užuolaidas, kambarys vis tiek šviesus. Įlenda vėl į lovą, užsikloja antklode ir skęsta skausmuose. Ji prisijaukina tas mintys, kad nesijaustų tokia viena ir staiga ji pravirksta. Be paliovos verkia, kūkčioja, dūsta, springsta, lyg tos mintys ją guostų... Tada galvoja, juoda sušikta nepaguodžianti juosta, – nusivylusi atsakė sau ir ištiesė ranką, mėgindama sugraibyti ant lovos gulinčius saldainių likučius,.. Negi dar galima šitaip save nešt į dugną?
– Ašaros čia tau nepadės, – griežtai pasakė sau. Nori, kad gyvenimas būtų be juodų juostų? Na, kad tik baltos? Kodėl juoda gali būt, o kitokių spalvų ne? Ir tą akimirką ji į saldainių dėžutę pažvelgusi suprato, kad nėra tik juoda ir balta, yra ir ruda! Spalvų yra įvairių, nereikia tarp juodos ir baltos maišytis. Tereikia įžvelgti visas galimybes, tuomet matai visas spalvas ir įtikinti, kad ir kas ištinka, visuomet yra viskam kompromisų.

2019-11-22 14:55
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-28 17:23
Wild
Klimbingupthewalls, sutinku su Jumis apie kūrinio mintį. Galbūt ne taip mane supratot. Aš rašiau, ne kad minties nėra, o kad mintis neišvystyta ir neparinktais, bet kokiais žodžiais sumesta į balaganą :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-28 15:31
klimbingupthewalls
Ne visi skaitytojai pajėgūs suprasti kūrinio mintį, bet tai dar nereiškia, kad kūrinyje jų nėra. Aš matau, kad aprašyta mergina yra gilioje depresijoje ir kovoja su tuo ištisai miegodama ir valgydama saldainius, kol juodos ir baltos mintys kovoja. Laimi saldainiai, kurie nėra nei juodi nei balti ir tai geros pradžios pradžia. :) O kad užrašyta nesklandžiai, tas tiesa.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-28 13:59
Wild
Svaisčiojimų ir paistalų kratinys. Jokio nuoseklumo, jokio stiliaus, jokios vystomos minties, jokio siužeto... jokio gebėjimo rašyti. Mintys neparinktais, bet kokiais žodžiais sumestos į balaganą. Ne, balaganai tvarkingesni :)
Jokios žvaigždutės.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-27 21:54
klimbingupthewalls
Pasistenkite nepainioti laikų. Jeigu pasirenkate būtąjį, tai laikykitės būtojo. 
Tai pat nepainiokite asmenų. Tarkim jeigu rašote trečiuoju, kaip apie Ją, tai nepameskite to. Pagalvokite, ką kūriniu norite pasakyti. Ir aiškiau išgryninkite tą mintį neužsiveldama detalėse, kurios, žinoma, svarbios, bet neturi užgožti. Nepaklyskite tarp jų. Pabaigai paliekate tik tokį apibendrinantį sakinį, o tai lyg ir per staigu ir per mažai po tokio ilgo vystymo. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-23 18:43
MonBon
Nuar,dėkoju.Pirmas tękstas, kuri pasidalinau iš savo facebook puslapio, kitokia forma visai, mėgstu taip rašyti,smagų girdėti ir  jūsų pastaba man praverčia.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-11-22 17:40
Nuar
tekste, pretenduojančiame vadintis literatūriniu kūriniu, nederėtų naudoti tokių trumpinių, kaip "kt.". Vaizdingiau būtu visa tai išvardinti. Baltos rodyklės mėlyname fone? Kas tai? Išnašos? Nuorodos? Tik neaišku kur, todėl paliko blogą įspūdį skaitant. O staigus perėjimas iš pasakojimo pirmo asmens lūpomis į dėstymą, kaip visa mato trečias asmuo, sakyčiau, sugadino tekstą galutinai.   
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą