Rašyk
Eilės (73320)
Fantastika (2192)
Esė (1496)
Proza (10355)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1109)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter    Bocmanas Krauzeris meldėsi. Meldėsi už Šturmaną, už Generalinį štabą,  už Llietuvą ir Pasaulį. Meldėsi už Lietuvos žmones, kad neprarastų  budrumo ir duotų atkirtį vieno asmens, pagal Kibeno Peno-Petrapilio chirurgo modelį  valdomai demokratijai. Sugirgždėjo atidaromos rūsio durys.
     Bocmane Krauzeri, išeiki... -A-ūūū... -Tu laisvas. Bocmanas pažino Lietuvos šerifo Pasagėlės balsą.  Raišuodamas, Krauzeris lėtai, sunkiai kilnodamas smuiko futliaro-kojos protezą, išlipo iš rūsio. Jo šypseną nušvietė mėnulio pilnatis. Pasisveikinęs su šerifų, nužvelgė aplinką ir kreipėsi į Pasagėlę: - O kur mano „Mauzeris“? -Štai, paimk... Gražinu bocmane. Jis priklauso tau. Bocmanas patikrino ginklą. Jis buvo užtaisytas, -apkaba buvo nepaliesta. -Ačiū, Šerife, tu tikras draugas. Galim keliauti...  -Einame  susitikti su šturmanu. -Kur jis? Šturmano Geležėlės nereikėjo ieškoti, jis buvo netoliese. Jis, kaip koks karvedys,  iš šalies stebėjo džiūgaujančią  minią.   Eidamas susitikti su Šturmanu, bocmanas nužvelgė aplinką, ir pastebėjo, netoliese slankiojantį šešėlį. Šešėlis dingdavo ir vėl pasirodydavo.  Pagaliau, „šešėlis“ apšviesta mėnesienos, išniro visame gražume. Bocmanas jį pažino. Jis buvo jį sutikęs šių metų Knygų mugėje ir trumpai kalbėjosi. -Šis tipas, kaip koks kipšas, buvo su skrybėle,  rankoje nešiojosi kaukolę, - aukcione siūlė aukštą kainą, bet Bocmaną Krauzerį, tuo kart, pasiūlymas nesudomino, atsakė, kad pasitars su Šturmanu Geležėle ir kapitonų  Jūzapu.    Šiuo kart, Bocmanas Krauzeris, susitikęs su Šturmanu pranešė, kad reikia būti atsargiems, -atsargiems, nes minioje slankioja įtartinas tipas, panašus į Kolekcininką Liudviką Mažių. Šturmanas suprato, kad šis tipas yra gudrus. Žino kainą, reikės  žvalgus perspėti, kad stebėtų įtartinus tipus.  Bocmane, paskysių tau atvirai,   “Kolekcininkas“ buvo numatęs, kad po įvykio „Karčiamoje, gali neblogai užsidirbti. Tikėjosi, kad Šturmanui ir Bocmanui gali geruoju nesibaigti ir netrukus, turėdamas dvi naujas kaukoles, galės gerai užsidirbti. Bet.... -Chi-chi, - teko jam nusivilti. Šturmano ir Bocmano galvos buvo savo vietoje ir stebėjo kaip džiūgauja minia.  Minioje įžvelgė   9 žmonių grupes.  Trys buvo gausiai apsuptos žmonių, -likusios šešios grupės buvo mažesnės, todėl jos mažiau sudomino Šturmaną.   Pasirinktos šešios asmenybės  nebuvo tokios ryškios, o veidai išblyškę.   Trys grupės buvo išskirtinės. Žmonės buvo glaustai apsupę trys personas dideliais ratais.   Jiems talkino Loreta ir Stanislovas su folkloro grupėmis iš Lietuvos kaimų ir miestelių. Rateliai  šoko ir dainavo:       , -                                              
                                                    Paimk mus lyg neregius  už rankos,
                                                    Paimk mus ir nieko nesakyk...  
   
Šturmanas Geležėlė buvo nustebęs, -jis nesitikėjo, kad matytas „šaltojoje“ sapnas gali išsipildyti. Jis, kartu su Bocmanų Krauzeriu, iš šalies, stebėjo kaip džiūgauja  žmonės, ir ... buvo gera. -  Dideliais rateliais,  apsupę savo išrinktuosius, iškėlę rankas šoka ir dainuoja:   
                                  
                                                  Ir vesk  mus per lygumas ir kalnus,
                                                  Kur naktį  mėnuo miega debesy,
                                                  
             Šturmanas, geriau įsižiūrėjęs, juos pažino.  Vienas jų, buvo jo žvalgas Saulius- Pilypas iš kanapių, pasiųstas su ypatinga užduotimi į  Žaliųjų pagonių stovyklą, išžvalgyti ir susipažinti su valdomos demokratijos ypatumais. Antras buvo  naujokas, -daugiau panašus į „studentą“, bet gerai pasikaustęs bankininkystės srityje.   Šturmano žvalgyba pranešė, kad tai Titanas iš Nausėdžio. Gabus ir perspektyvus studentas, -analitinio mastymo, kultūringas ir žavus. Myli Lietuvą, gerbia tradicinę kultūrą, - užstalėje užtraukia lietuvišką dainą: -Morta, Morta, dar po kvortą..  Lietuvai, šiai dienai, labai tinkama asmenybė.  Šturmaną labai sužavėjo viena  žavi asmenybė. -Oho ...  Pasirodo ji yra iš „Generalinio štabo“-  Šimonių Ingrida. Šturmanas senai stebėjo ją, todėl  jį nenustebino jos pasirinkimas. Veržlumas sužavėjo Lietuvos žmones, -tikra princesė iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto dvaro. „ Prie jos, dideliu rateliu susibūrė, panašu trečdalis  Lietuvos, -pagalvojo Šturmanas.  Žmonės, pakėlė rankas, šoko rateliu prašė  ir linkėjo:
                                               
                                                  Tegul žvaigždės perlais puošia tavo plaukus,
                                                  Sakom mes  ačiū Tau, kad šalia esi...
 
 Šturmanas Geležėlė buvo sužavėtas Lietuvos gyventojų siunčiamus, meiles žodžius,  trims iškiliems Lietuvos asmenybėms. Tikriems Lietuvos Karžygiams. Pagaliau į Lietuvą grįžta Meilė, Viltis ir Tikėjimas. Tikėjimas tikra demokratija. Pagaliau Tauta suprato ir atmeta vieno asmens valdomos demokratijos įdėjai. Lietuva  pagaliau suprasto,  kur veda šis,  vėl ir vėl sugrįžtantis  bolševikinis sindromas, ne tik Lietuvoje, bet ir į kitas Europos ir Pasaulio šalis.    Sindromas vedantis Pasaulį į pražūtį.  Dainuok,  Lietuva, dainuok, Sauliau-Pilypuk  iš kanapių, -Dainuok, Titane iš Nausėdžio, dainuok ir šok, Šimonių Ingrida:
                                              
                                                    - Suk, suk rateli, suk į vieną puse,  
                                                      Pasakyk, berneli, kada mano būsi...
2019-05-24 17:25
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-28 11:35
Julija Mėčiuvienė
būsi///
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą