Rašyk
Eilės (74280)
Fantastika (2201)
Esė (1498)
Proza (10537)
Vaikams (2511)
Slam (49)
English (1140)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter30 – serija

 Baras Būras

Nuo Kūrėjo priklauso visas žmogaus gyvenimas, kiek ir kaip jis gyvens, kokiomis sąlygomis, kokia jo sveikata ir viskas apskritai, išskyrus palikta pasirinkimo laisvė pasielgti taip kaip nori Kūrėjas, arba pasielgti taip kaip draudžia Kūrėjas. Tai atsakymas...

R. E. O

Priešai uždraudė darbininkams atnešti maistą į getą, net tą maistą kuris priklausė jiems kaip dienos davinys... Jų tikslas sutikti papildomą kančią, nes grįžęs darbininkas kankinosi matydamas badu mirštančią šeimą. Reb Ichielis ben Meir haKoen nebeiškentė matydamas kenčiančius vaikus. Jis nutarė nesuvalgyti duoną, kurią gavo dirbdamas oro uoste. Norėjo parnešti vaikams. Vokiečiai apieškojo ir rado duoną, paslėptą po drabužiai. Kareiviai žiauriai sumušo reb Ichielį. Spardė ir trypė. Buvo sužaloti lyties organai. Jis ilgai sirgo. Geto gydytojai slaugė ir ichielis, Kūrėjui padedant, atsigavo. Jis paklausė.

 

Ichiel ben Meir haKohen

Prakeikti priešai, piktadariai padarė, kad nebegalėčiau gyventi su žmona. Tiksliai žinau, kad nebegalėsiu turėti vaikų, net jei išgyvensiu šį pragarą. O jei vokiečiai, ar lietuviai mane nužudys, tada tikiu, kad Ašemas juos nubaus už nusikaltimus. Jie patys bus nuskriausti. Nežiūrint į viską meldžiuosi ir karštai mylių Visagalį Kūrėją. Esu Kohenas, Arono palikuonis, mane visada pirmą kviesdavo pirmajį skaityti Toiro. O dabar, po to ką vokiečiai padarė su manimi, esu su fizine yda, esu nepilnavertis, gal man nedera naudotis šia privilegija?.. Ar galiu pagal Toiros įstatymą, kilti ir skaityti Toiro, kaip tai daro Kohenai?

 

R. E. O

Toira draudžia vyrui, turinčiam pažeistus lyties organus, gyventi su sveika moterimi. Bet visais kitais atžvilgiais, toks vyras – pilnavertis judėjas. Jei jis – kohenas, šis statusas išlieka visais aspektais. Jei tu neskaitysi Toiro, kaip Kohenas, žmonės nustebs. Priešai sukėlė pakankamai kančių trypdami tave, nereikia demonstruoti savo pažeminimo. Nelaimingas žmogus apsidžiaugė.

 

Ichiel ben Meir haKohen

Rav Efraimai Ošri, jus prikėlėte mane iš mirusiųjų. Labai ačiū, už tai, kad grąžinote man gyvenimą. Grąžinote viltį -šiame pasaulyje ir ateinančiame. Dėl to, kad neatstūmėte ir neišmetėte iš šventos Kohenų bendrijos, neatėmėte iš manęs garbės būti Araono palikuoniu. Kaip jus paguodėte mane, tegul Visagalis Ašemas paguodžia ir palaimina jus.
2019-05-09 14:40
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-05-24 11:05
Julija Mėčiuvienė
te Ašenas laimina Jus
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą