Rašyk
Eilės (73318)
Fantastika (2195)
Esė (1496)
Proza (10376)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPrieš kelias dienas bendravau su vienu keistu jaunuoliu. Nepažįstamasis įėjo į patalpą. Panašus buvo į arabą, tik kad kipa užsidėjo, kuri nuslinko ant šono, buvo suglamžyta, purvina, pamaniau, kad retai ją dėvi. Jis kažko ieškojo. Užėjo į patalpos gilumą. Pamaniau, kad dabar man smeigs peiliu į nugarą. Atsisukau ir sutikau jo apsiblaususį, pavargusį žvilgsnį. Antakiai buvo šiek tiek paburkę ir dengė puse akies obuolio.  

- Gal kuo galėčiau padėti, - paklausiau, - ko tu ieškai?
- Aš ieškau teismo. Ar čia yra rabinų? - atsakė nepažįstamasis.
- O kokiu klausimu?
- Mane kankina dvasios. Jau atsibodo. Kankina ir veda iš proto. Noriu, kad nuo manęs visą šitą nesąmonę nuimtų. - atsakė susierzinusiu balsu jaunuolis.
- Nemanau, kad atėjai į tinkamą vietą. - atsakiau, istoriją sudomino, norėjau išgirsti daugiau detalių. - Bet situacija rimta, reikia pamąstyti...
- Pamąstyk. Aš nebegaliu taip ilgiau gyventi. Jis veda mane iš proto. Jis man sakė, kad jo toks tikslas. Dabar mes padarysime, kad tu išsikraustytum iš proto ir mirtum, jis taip kalba. Aš nebegaliu kentėti. Noriu gyventi paprastą gyvenimą. Bet jau penki metai jis kankina mane. Nepalieka niekada. Verčia mane daryti nusikaltimus. Verčia laužyti šabą. Verčia mąstyti bjaurias mintis. Bandau nuo jo pabėgti, o jis šaiposi ir sako, kur tu nuo manęs pabėgsi? Juk aš Die-vas. Jis man taip sako. Įsivaizduoji. Jis sako, kad esu Mašiachas ir turiu išgelbėti visus. aš nežinau, ką man daryti, jis kankina mane. Sako, kad esu begėdis nusikaltėlis, nusidėjėlis, nes nieko nedarau, dėl kitų. Įlenda į mano kūną. Įlenda į mintis. Naktį miegant pažadina mane ir įkišą į galvą idėjas kurių nesuprantu. Jis nuleidžia į dangaus Migdašą ir įkiša į smegenis. Aš nebenoriu. Jis veda mane iš proto. - Panašiai jis kalbėjo apie 42 minutes. Iš esmės apie penkis kartus papasakojo tą patį. Supratau, kad jam reikia psichologo pagalbos. Todėl jo išklausiau. Jis šiek tiek nurimo. Jam palengvėjo išsikalbėjus. Manau, kad jam jis serga asmenybės susidvejinimo ir Jeruzalės sindromais. Linkiu, kad šis jaunuolis pagytų, suprantu, kad jis kankinasi.  Kiekvienoje kartoje, kiekvienoje valstybėje, daugelyje miestų, kiekvienais metais atsiranda asmenų susergančiu Jeruzalės sindromu. Tik daugelis nukeliauja į gydimo įstaigas ir išsigydo. Kiti blaškosi po gatves skelbdami savo beprotiškas idėjas, treti randa pasekėjų ir sukuria sektas, panašiai atsitiko prieš 2000 metų su Ješu iš Nazareto, imach šmo ve zachro. Matau, kad pasaulyje yra daug vietos pasiklysti. Nepaisant aplinkybių už savo gyvenimą atsakai pats. Jei suklysi ir pražudysi save, kaltas būsi pats. Todėl patariu išlavinti protą, įsigyti daug žinių, ir kiekvieną idėją patikrinti racionaliu protu. Daugelis mėgsta save pateisinti sakydami: gerti pradėjau, ar vartoti narkotikus, ar pakliuvau į sektą, ar anoreksiją susirgau dėl geriausio draugo patarimo. (Čia tik pavyzdys.) Nesvarbu, dėl kokių priežasčių žmogus papuola į bėdą, faktas - kad tas kas pateko į bėdą - nukentėjo. Jei myli save, padaryk prevencija, kad nepatektum į bėdą. Lavink protą ir įgauk išminties kuri padės numatyti bėdas. O tas kas nelavina proto, nesiekia įgyti išminties tarsi beprotis pasiklydęs tarp savo minčių, nebe suprantantis kur tiesa, o kur iliuzija.  

2019-04-13 21:12
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-04-18 17:07
Godas
Mes laikom ji bepročiu, nes nesuprantam, ką jis nori pasakyti? O jeigu suprastume? Kas tada?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-04-13 23:58
DurnAdomis
Jam palengvėjo išsikalbėjus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą