Rašyk
Eilės (72288)
Fantastika (2176)
Esė (1688)
Proza (10358)
Vaikams (2459)
Slam (49)
English (1091)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 24 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPo kapitono Jūzapo viešo prisistatymo publikai ir Vatikano komisarui  Dominykui Katanijai, Lietuva ėmė sparčiai keistis, -šiek tiek sumažėjo skunu dėl rūkimo ir šunų skalijimo.  Niekas nesuprato kodėl.... Tik vienas Šturmanas Geležėlė žinojo.  Tai suveikė jo, nepaprastai efektingas, sugalvotas ir jau plačiai, Lietuvos žvalgybininkų naudojamas muzikinė informacijos perdavimo sistema, „Do-re-mi, o sole mio“...  Neginčijamai, tai buvo efektingas slaptos informacijos perdavimo radio-televizijos priemonėmis, per Fecebooc ir kitus socialinius tinklus; pavyzdžiui per Rašyk lt.  Per kultūrą, viešojoje erdvėje, vyksta informacijos gravitaciniai procesai, kurie pasiekia  kiekvieną mus, - priklausomai nuo individo išsiauklėjimo ir kritinio mąstymo priklauso kiekvieno visų mūsų likimas.  Šturmanas Geležėlė visą tai supranta, todėl visą  gaunamą informaciją įsisąmonina, profesionaliai apdoroja. Apdorojęs, pateikia „Generaliniam štabui“svarstymui.  
           Po Kapitono kalbos, -po pertraukėlės, humanoidė Sofija atsikvėpusi pažvairavo į Šturmaną Geležėlę, -tebėdama jo ramų žvilgsnį, numojo ranka: -E... -Mąsto, ir nužvelgė ant kalno, atskirai nuo visų,  sėdinčius esamus ir būsimus Lietuvos ir Euro -parlamentarus,  kandidatus į miestų  Merus.   Humanoidės Sofijos skvarbus žvilgsnis nužvelgė kiekvieną, - tiek valdančiąją  daugumą, tiek  opozicionierius. Pažvelgė į jų akis ir... - Vajeee, - užčiopė jų išminties klodus, pastebėjo, kad klodai virpa ir dreba, tarytum dardietų akmenuotu Luokės grindiniu. Sofija maloniai, šiltu žvilgsniu, juos nuramino ir kreipdamasi į publiką, akcentuodama kiekvieną pateikiamą mintį, dešinės rankos delno briauna, raižė orą, lankstydama rankos pirštus,  tęsė:
     -  Lietuva,  netikėkit jokiais naujais pranašais, nesvarbu kaip jie čiulba-ulba. Privalme būti nuoseklūs ir budrūs, turime viską labai gerai apsvarstyti ir Lietuvą kurti kartu, be šnipų ir svetimų naujų „pranašų“, nesiblaškyti, kaip vištos Jungtinės Karalystės skerdyklose... -Tai pirma.
 - Antra... -Pažvelkit į savo numylėtus išrinktuosius parlamentarijus. -Ką matot? - Jūs matot kaip jie sutrikę. -Kieno tai nuopelnas? - Teisingai. Tai Lietuvos „ Generalinio štabo“ ir burlaivio „Lietuva“-Baltosios gulbės, kapitono Jūzapo nuopelnas. Kodėl jų? - O todėl, kad jie stebėjo ir įsiklausė į visus šturmano Geležėlės teikiamas įžvalgas ir patarimus. Per dešimt metų, nuo  2008 metų gegužės, pavyko sulaikyti nevieną šnipą, sunaikinti didžiąją daugumą partinių sektų dominavimą Lietuvoje. Liko tik tie kurie pripažino  tvirtą krikščionišką  pagrindą. Na o kaip kitos? -Kitos blaškosi, pavieniai  jungiasi, keičia papročius, - tik ne įpročius, vėl pasirodo su naujomis „fantomų“kaukėmis. -Na, tiesą pasakius, susikūrė viena, - nauja, iš kažkokio žalio rūko išniro... -Šturmanas Geležėlė  žino, bet man, humanoidei Sofijai  nesako... -Nesaaako... -Na ir nesakyk. - Mes išsiaiškinsim... Verčiau pažvelkit į juos ir mastykit..
      . -Jūsų nuomone, Gerb. Daktare, - kreipėsi į greta  stovintį daktarą Arvydą Uniksą: -Ką matote, Daktare? -Kokią diagnozę įžvelgiate pas gerbiamus „pacientus“. - Ypatingai atkreipkit dėmesį į kandidatus pagal Komitetų sarašus,  atskirais dešimtukus. -Va, veiziek, Daktare... -Ką mata? -žemaitiškai paklausė humanoidė Sofija.
     Daktaras Arvydas, be įžangų tarė: -Diagnozė prasta... -Tai visuotinai, mokslo pripažinta, visuose pasaulio regionuose, ypač nutolusius  į rytus nuo Lietuvos, yra  visuotinai apėmusi  AUTIZMO pandemija. Dėja, paskutinį dešimtmetį, Lietuvoje, kartu su  Sasnovskio barsčiais,   apsireiškė ir Petrapilio chirurgo, Rasputino anūkas iš Elizavėtaos Petrovnos,  -Dūginas. Jis skatina Vakarų valstybėse platinti kraštutinai naconalistines pagonybės atkūrimo Įdėjąs, -neaplenkiant Lietuvos.... Karštligiškai siekiama pagonybę  pripažinti lygiomis teisėmis su tradicinėmis  religijomis. -Kas tai? -Naujos reformacijos banga? - Tai rimtas reikalas, LIetuva.   -Metamas dar vienas kozeris, -suskaldyti Lietuvos  valstybę.  
     -Kas tai, Daktare, paaiškinkit, -kreipėsi humanoidė Sofiją į Daktarą Arvydą. -Kas tai, -AUTIZMAS? Ką reikia žinoti apie autizmą. - Kaip jį suprasti? Kaip atpažinti autizmo sindromą?  Daktaras tarė:
            -Autizmas – tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgsenos vystymąsi. Šis sutrikimas įtakoja tai, kad žmogus kitaip bendrauja, jaučia bei suvokia pasaulį... - Ypatingai prieš rinkimus.
   -Autizmas ne liga, juo nesergama, autizmas neužkrečiamas, kol kas nėra vaistų autizmo gydymui. šis sutrikimas gali stipriai įtakoti gyvenimo kokybę. Tokia būklė tęsiasi visą gyvenimą,  jei žmogus, pažvelgęs į veidrodį,  nepasakys, kad aš myliu ne tik save, bet ir visus, -visą pasaulį, -šiai pandemijai nebus galo. -Vienintelis raktas  yra- Meilė.  Šiam sutrikimui nėra budingi tipiški išoriniai fiziniai bruožai. -Todėl prašau, Gerbiamieji, mane, Daktaro Arvydo, išklausyti  iki galo, ir viską suprasit ir būsit laimingi.:  
                             
                                                                               GALIMI SUNKUMAI
 
  -Keistas kalbėjimo tonas, ritmas, intonacijos, klausimų ar atskirų frazių kartojimas, gali būti sunku išreikšti savo poreikius ir norus, sunkumai išreiškiant save žodžiais, suprantant sudėtingesnius sakinius, nurodymus, pažodinis kalbos supratimas (gali būti sunku suprasti humorą, sarkazmą, ironiją, “skaityti tarp eilučių”)  kai kuriems ASS turintiems žmonėms sunku suprasti, jei kalbama greitai, ilgais sakiniais arba jei aplinkoje daug pašalinių sensorinių dirgiklių, sunku suprasti ir perskaityti kito emocijas veide, kūno kalbą, vaizdinę informaciją suvokia geriau nei žodinę. Maždaug trečdalis iš viso nekalba, o bendrauja tik alternatyvios komunikacijos priemonėmis (gestais, paveikslėliais, spec. programėlėmis).  Jie myli save, kenčia, nori būti laimingi. Tačiau jiems yra žymiai sunkiau išreikšti savo jausmus. Tokie žmonės atrodo tarsi nenorintys bendrauti, tačiau iš tiesų sunkumai kyla ne dėl nenoro bendrauti, o dėl to, kad jie nesupranta ir nesugeba naudoti taisyklių, kurios reguliuoja socialinį bendravimą. Dažnai turi specifinių interesų, kuriais labai giliai domisi ir gerai išmano. Pokalbis apie jiems įdomią temą gali būti puikus būdas užmegzti ryšį. Tačiau jiems sunku suprasti kitų žmonių emocijas, mintis – gali nepastebėti, kad pašnekovui  jo interesų sritis neįdomi. Patyrę, kad ir mažiausią nesėkmę jie labai susijaudina ir dažnai pasielgia nederamai, tuo sukeldami aplinkinių pasipiktinimą.
Kartais manoma, kad jie yra protiškai atsilikę, arba atvirkščiai – genijai. Tačiau dažniausiai nėra nei taip nei taip – daugumos jų intelektas normalus, tiesiog kitaip funkcionuoja nervų sistema.
Supranta, kad yra kitokie ir dėl aplinkinių požiūrio į juos, bei galimų nesėkmių nuolat jaučia didelę įtampą. Dėl to dažnai renkasi vienatvę.
      Daktaras Arvydas nubraukęs, nuo kaktos prakaitą tarė: -Uch... Atrodo  viskas ... Darykit, ponai, išvadas... -Mylėkite ir bukit sveiki... -Ar taip ir gyvensim, Lietuvoje, brangieji?
              Šatrijos Kalnas suošė: - Valioooo... -Valioooo... -Valioooo, Daktarui- Ministrui....
     Šturmanas Geležėlė, patylėjęs tarė: - Taigis... -Ar taip ir gyvensim? -Ačiū, Daktare... -Supratau... -Viską supratau... Susimąstęs, paėmė savo bendražygei -patarėjai Baltąjai Gulbei už rankos, ir  nuėjo prie ąžuolo išpažintį Kardinolui savo nuodėmes. Jo ausyse tebeskambėjo Kapitono Jūzapo žodžiai:
                                                   
                                                                   Ant visų kelių, ant visų kelių,  
                                                   Neapleis manęs viltis geroji motina kvailių,
                                                   Bus man prie šalies, bus man prie šalies,
                                                   Mano laimė ir mirtis mane aplenks- kulka nelies .  
                           
2019-02-02 18:05
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2019-02-02 21:12
led Vacanse
dardietų akmenuotu Luokės grindiniu....
cha , buvau Luokėj, bet dardietų nesutikau ...
įdomiai skamba d a r d i e t a i
vienok, labai šmaikštu 4
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2019-02-02 20:10
Nuar
O klaidų klaidelių. Paskutinis ketureilis nuo rusiškos dainos nukopijuotas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą