Rašyk
Eilės (74930)
Fantastika (2209)
Esė (1513)
Proza (10612)
Vaikams (2539)
Slam (50)
English (1152)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter15 - SERIJA

(Į pirtį ateina daktaras Zacharinas.)

R. E. O

Prieš Jom Kipuro šventę į svečius atėjo didžiojo geto ligoninės direktorius Zacharinas.

 

Daktaras Zacharinas

Artėja Jom Kipuras. Tai kelia nerimą, nes daugeliui mano pacientų gali pakenkti pasininkas. O jie man pareiškė, kad ketina pasninkauti per Jom Kipura. Bandžiau atkalbėti, bet jie užsispyrę neklauso. Manau, kad pasininkas gali sukelti pavojų jų gyvybei. Reikalavau, kad jie paklustu daktarų nurodymui, bet jie nesutinka. Daugelis ligonių nori pasninkauti ir melsti Kūrėjui, kartu su visa Israelio tauta, prašytų, kad Visagalis išgelbėtų nuo piktadarių. Jiems paaiškinau, kad sąlygos gete netinkamos, blogos, o jų padėtis ir taip komplikuota. Jei pusininkaus, jie neteks jėgų, o maisto davinio 200 gramų duonos ir juodosios arklienos sriubos, neužteks, kad atstatytų jų jėgas. Jie nusilps, liga komplikuosis ir daugelis gali dėl to numirti. Bet ligoniai vis tiek neklauso. Užsispyrę tvirtina, kad pusininkaus ir tikėsis, kad Visagalis padės jiems išgyventi. Man labai neramu. Esu daktaras ir negaliu žiūrėti, kaip pacientai save žudo. Rav Efraimai, prašau ateikite į ligonine ir pasakykite ligoniams, kad Toiro draudžia pasninkauti ligoniams, tokiomis sąlygomis...

... Kaip keista, pasninkauti pasiryžo net tie ligoniai, kurie nuo Toiros, nuo Kūrėjo, nuo Israelio tradicijų buvo nutolę. Vokiečių jungas privertė žmones susimąstyti ir padaryti atgailą.

 

R. E. O

Daktare Zacharine, patikrinsiu ką rašo Šulchan Aruch šia tema, ar iš tikrųjų pagal alacha ligoniams draudžiama pasninkauti. Kai rasiu atsakymą ateisiu į ligonine ir pasikalbėsime.

(Daktaras Zacharinas išeina.)

Buvau šokiruotas. Nes nesitikėjau, kad ligoniai taip norės įvykdyti Toiros įstatymą. Nustebino, kad net nereligingi asmenys rengėsi pasninkauti.

Pasaulio Valdove, pažiūrėk į savo tautą, į savo vaikus. Net tokiu sunkiu metu, jie myli Tave ir tiki, kad Visagalis savo vaikelių nepaliks, kad mūsų tikėjimo šviesa niekada neužges. Jie pasirengę paaukoti savo gyvenimus, kad išaukštintų Tavo Vardą. Jie nori vykdyti Tavo įsakus visa širdimi, visa siela, visa savo esybe.

... Peržiūrėjau įstatymų knygas, priėjau išvados, kad jei medikai, tvirtina, kad ligoniai pirmininkaudami gali sukelti pavojų gyvybei, tada Toiros įstatymas draudžia ligoniui pasninkauti.

Nuėjau į ligoninę...

(Rav Efraimas nueina į ligoninę. Užeina į palatas. Kalbasi su ligoniais.)

Mieli draugai... Daktaras tvirtina, kad pasninkaudami per Jom Kipurą rizikuojate savo gyvybe, todėl Toiros įstatymas draudžia pasninkauti, jei yra pavojus gyvybei. Jūsų situacijoje pasninkauti draudžiama, tai Toiros įstatymo laužymas. Nes Toiro reikalauja, kad mes gyventume vykdydami Jos paliepimus, o nemirtume. Niekas neturi mirti vykdydamas prievolę, išskyrus tris draudimus...

 

Balas Tšuvas

Aš nesutinku valgyti ir gerti per Jom Kipurą. Daug metų laužiau Toros paliepimus, nesimokiau jos, dabar man skaudu ir apmaudu, kad taip gyvenau. Dabar noriu grįžti prie savo protėvių gyvenimo būdo. Noriu būti su visais šią ypatingą dieną.

 

R. E. O

Anksčiau, jis nebuvo tikinčiu, bet dabar... užsispyręs tvirtino kad pasininkaus. Gaila, bet naktį po Jom Kipūro jis mirė. Žmonės tvirtino, kad visą diena ligonis verkė ir atgailavo, jautė kad mirs, todėl atsiprašė Pasaulio Kūrėjo, kad nesimokė ir nevygdė Toiros, kai buvo sveikas.
2018-12-06 14:34
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-12-06 14:47
holy fingers
tik kartą buvau Kaune. ten ką, kas nors įdomaus yr?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą