Rašyk
Eilės (74926)
Fantastika (2209)
Esė (1513)
Proza (10612)
Vaikams (2539)
Slam (50)
English (1151)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter12 – SERIJA

R. E. O

Roš aŠana šventė. Tai dienos, kai Kūrėjas teisia visą pasaulį. Kiekvienas žmogus perčiupinėjamas ir duodamas nuosprendis kas gyvens, o kas mirs, kas bus sveikas, o kas ligotas, kas turtingas, o kas vargdienis. Geto gyventojai suskubo į sinagogas. Su ašaromis meldė Kūrėją išgelbėti nuo blogų žmonių. Dėl tos priežasties seniūnija nesugebėjo surinkti 1000 darbininkų, nes daugelis meldėsi ir nepanorėjo niekinti šventės. Vakarui atėjus į getą atžygiavo kraugeriai, jiems vadovavo nacistas Nauman, prakeiktas šio žmogaus atminimas.

 

Nauman

Čiupkite visus žydus. Tegul eina dirbti tinginiai.

(Kareiviai veržiasi į getą ir stumdo sučiuptus vyrus. Su įniršiu muša suimtuosius. Įsiveržia į sinagogą, kuri buvo perpildyta žmonių. Tai ypač suerzina nacistus.)

Šlykštūs tinginiai, mes jumis rūpinamės, saugome nuo lietuvių, o jus taip mums atsilyginate. Tingite dirbti. Šito aš neatleisiu.

(Kareiviai tyčiojasi ir muša geto gyventojus. Naumanas sučiumpą Icchaką Baumą. Išvedą jį į gatvę. nusitaiko pistoletu į pakaušį ir nušauną. Po sekundės jis vėl įeiną į sinagogą. Sučiumpą Berelį Mendelevičių išstumia į gatvę ir taip pat nušauna. Tada Nauman pyktis atslūgo.)

Nauman

Atveskite judėjus. Iškaskite šalikelėje duobę.

(Išsigandę judėjai iškasa duobę.)

Nurenkite lavonus. Drabužius pasilikite sau. Sumeskite mirusiuosius į duobę. Užkaskite lavonus. Praneškite seniūnams, kad po pusvalandžio 1000 vyrų būtų prie geto vartų.

 

(Žmogžudžių gauja išeina. Kyla nerimas. Niekas vistiek nenori eiti. Nacistai specialiai nužudė kelis žmones, kad išgąsdintų kitus. Po pusvalandžio seniūnai surinko reikia skaičių žmonių. Bijodami žudikų jie sutiko dirbti per šventą dieną.)

 

Begedas

O ką daryti su drabužiais?

(Pagyvenęs vyras laikė nužudytųjų drabužius. Apžiūrėjo juos. Kraujo dėmiu nėra. Nuėjo į sinagogą pas Rav Efraimą.)

Rav Efraimai, ką daryti su drabužiais? Ar galima naudotis šias drabužiais pagal Toiros įstatymą, ar draudžiamą?

 

Šulchan Aruch Jorei Dea

Parašyta, kad jei judėjas buvo rastas nužudytas, tada jis turi būti palaidotas, taip kaip buvo rastas. Nereikia uždėti drobulės. Net batai nenuaunami. Jei jį užmušė stabmeldžiai, tada net jei kraujas nustojo tekėti, - laidojamas su drabužiais, kaip rado, tam kad dangaus teismas nubaustų žmogžudžius.

 

R. E. O

Vargšeliai, našlaičiai reb Icchako ir reb Berelio vaikai. Kas su jais bus? Oi...

... Drabužiai nesutepti krauju. Todėl manau, kad juos galima panaudoti. Aukos jau palaidotos be drabužių, todėl drabužius reikia atiduoti nužudytųjų vaikams. Paveldėtojai gali drabužius parduoti ir nusipirkti maisto, arba apsirengti patys. Man atrodo, kad mirusiųjų sielos nori, kad šie drabužiai atitektų jų vaikams. Tai padės vaikeliams išgyventi.

Kol mes esame gyvi, mes stengiamės tarnauti Kūrėjui. Visi mirsime, tik Kūrėjas sprendžia kada, ir kaip. Todėl bijoti reikia tik nusikalsti ir nutolti nuo mus mylinčio Ašemo. Piktadariai mus skriaudžia, bet tai laikina. Viskas praeina ir tai praeis. Nebeliks vokiečių, lietuvių, o mes ištikimai, su meile tarnausime Kūrėjui visą amžinybę.
2018-11-28 13:48
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2018-12-05 17:28
shmirel
Šventė "Roš hašana"
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą