Rašyk
Eilės (72594)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10239)
Vaikams (2470)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 122 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterKadaise atsitiko toks stebuklas, kad vaikai žaisdami ant kalnelio pievoje užkasė į žemę gilę. O tada įvyko dar didesnis stebuklas – gilė sudygo.
Taip gimė pirmasis kalno ąžuolas. Kokia buvo jo kūdikystė, niekas jau nepamena. Anksčiausios žinios mus pasiekia iš tų laikų, kai jis jau buvo dydžio sulig skruzdėlynu, stovėjusiu pora metrų žemiau kalno šlaite.
Tuo metu Ąžuoliukas dar buvo gražus, nors ir turėjo tik kelius liaunus lapelius. Jį visi mėgo ir globojo. O ypač jis patiko skruzdėlėms, kurios jį prižiūrėjo ir gynė nuo kenkėjų. Neleisdavo priartėti nei vienai kirmėlei. Vos tik kokia pasirodydavo, tuojau pat supuldavo visa gauja ir suplėšydavo į gabalus.
Vis tik vieną kartą skruzdės nepastebėjo kirmėlaitės, nes artėjo lietus ir jos turėjo daugybę darbo uždarinėdamos skruzdėlyno įėjimus. Kirmėlaitė būdama didelė ir stipri užsiropšdino iki pat viršutinių Ąžuoliuko lapų, kurie buvo labai sultingi. Ji nebijojo ateinančio lietaus ir ėmė skanauti lapais. Ąžuoliukas apimtas skausmo bandė šauktis skruzdes, tačiau pasirodęs lietus sutrukdė joms atbėgti į pagalbą.
Taip Ąžuoliukas plaunamas lietaus pirmą kartą gyvenime patyrė, ką reiškia skausmas ir vienatvė.
Tačiau pasibaigus lietui, didelis skruzdėlių būrys atskubėjo gelbėt medelio. užlipusios iki viršūnės jos susirėmė su kirmėle, kuri, būdama stipri ir protinga, sėkmingai atmušinėjo atakas. Kova truko ne vieną dieną ir ne vieną naktį. Galiausiai kirmėlė nuvargo ir skruzdės ją įveikė.
Ąžuoliukas buvo toks laimingas ir taip sparčiai pradėjo augti, kad juo stebėjosi visi kalno gyventojai. Jis labai greitai praaugo visus krūmus, kurie jį supo, nors vis dar buvo visai jaunutis ir tapo pačiu aukščiausiu pietinėj kalno pusėj.
Toks spartus jo augimas labai smarkiai supykdė Didįjį Vabalą, kuris gyveno didžiausiam krūme tame kalno šlaite. Jis pradėjo pavydėti skruzdėms, kurios vienintelės galėjo lakstyti Ąžuoliuko kamienu.
Vieną tamsią naktį, kai net mėnulis nešvietė, jis pakilo nuo savo krūmo ir nuskrido prie Ąžuoliuko. Kadangi buvo visas juodas, tai jo niekas nepastebėjo. O kai skruzdėlytės atskubėjo, išgirdusios Ąžuoliuko aimaną, Didžiojo Vabalo jau nebuvo nei kvapo. Taip pat buvo dingęs viršutinis Ąžuoliuko pumpuras.
Ilgą laiką medelis dejavo, o skruzdės lakstė aplinkui nežinodamos kas galėjo iškrėst tokią niekšybę ir sukdamos galvas kaip padėti Ąžuoliukui.
Tačiau laikas gydo žaizdas ir medelis atsigavo, sustiprėjo ir išleido du naujus pumpurėlius viršūnėje. O taip pat papasakojo visiems koks niekšas yra Didysis Vabalas. Kalno gyventojai buvo sukrėsti, sužinoję kieno tai darbas. Jie išvijo Didįjį Vabalą ir liepė jam nesirodyti net kalno apylinkėse.
O Ąžuoliuką nuo to laiko imta vadinti Stipriuoju Ąžuolu.
2004-01-16 19:36
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 15 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-23 12:18
Idilija
idomu... ir visko teik kiek reikia. Panasu i alegorine apsakecia.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-21 14:09
Guliaška
Kaip "Pūkuotuko pasaulis"
Man šitas iš žmogeliuko alx kūrybos labiausiai patiko ;) Tikriausiai, dėl jaukumo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-18 03:52
Chiquitita
man tine i perdirbima o i pratesima panasiau ,mielosios;] seip visai nieko ,galima as pratesiu dar toliau?:) ne ,ne ...gal nereikia;] nors butu visai idomu...bet pazeisciau jau net dvieju autoriu teises i ju paciu idejas:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-17 20:56
Monele
na, siaip originalas skirtas ne vaikams, tad ir nereikia tiketis kazko sudetingo, nors, pritariu, reikejo daugiau kartu perskaityti ir si ta pakoreguoti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-17 18:56
karille
O. Tai tu cia perdirbai Eddvardo. Nea... Originalas geresnis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-17 18:27
karille
Paanalizuokim:-)
1. Kliuva jau pirmas sakinys. Anox cia stebuklas, kad vaikai zaisdami uzkasa gile. Va, jei gile vaikus uzkastu... Arba vaikai uzkastu, pvz, savo mociuite... Butu stebuklas.
2. "Kokia buvo jo kūdikystė, niekas jau nepamena" - tai kaip, leiskit paklausti, kazkas dar atsimena jo gimima?
3. "Tuo metu Ąžuoliukas DAR buvo gražus, nors ir turėjo tik kelius liaunus lapelius" tai gal JAU grazus? negi jis paskui nupliko ar ka, kad tapo nebegrazus?
4. "Taip Ąžuoliukas plaunamas lietaus pirmą kartą gyvenime patyrė, ką reiškia skausmas ir vienatvė." - grazus sakinys:-) Man patiko.
5. "tuojau pat supuldavo visa gauja ir suplėšydavo į gabalus" po to palaikus apipildavo bezinu ir padegdavo. ziauru. pernelyg ziauru vaikams.
6."nors vis dar buvo visai jaunutis IR tapo pačiu aukščiausiu pietinėj kalno pusėj." man tas IR kazkaip cia nesiziuri:-/ gi teiginiai tarsi priestarauja vienas kitam. Labiau tiktu TACIAU ar BET.


Niu bet ir prirasiau:-)
Vienu zodziu...
Ne super...
Bet ir ne pats blogiausias.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-17 16:19
olo
olo
ale bet truksta kazko...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-17 08:22
Tunder
Įdomu ir gražu...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-01-16 22:42
Geminide
hmm..... Įdomu, bet būna ir įdomesnių pasakų :)))) Per daug dėmesio smulkmenoms... Bet pati idėja man patiko :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą