Rašyk
Eilės (78175)
Fantastika (2307)
Esė (1555)
Proza (10913)
Vaikams (2717)
Slam (74)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter







Dauguma yra girdėję apie šį mistišką skaičių, ir gerai žino, kad jis įkūnija labai blogus, šėtoniškus, pražūtingus dalykus. Tiek tikintieji, tiek ir netikintys dažniausiai yra girdėję, kad skaičius 666 yra paminėtas Biblijoje, Apreiškimo Jonui (Apokalipsės) knygoje. Tai knyga, kurioje kalbama apie laikų pabaigą - kokia bus žmonija ir kokie įvykiai įvyks prieš Paskutinį Teismą. Vien jau šis faktas reiškia, kad šis, kaip Biblijoje sakoma, „žvėries skaičius“ yra išskirtinai svarbus pasauliui. Tačiau kokia yra konkreti šio skaičiaus reikšmė ir ką savyje jis slepia?

Straipsnyje bus nemažai remiamasi astrologiniais ir numerologiniais dalykais. Tikėjimas numerologija ar kokiais nors kitokiais „įtakojančiais likimą“ dalykais krikčionybėje yra smerkiamas, nes Dievas davė žmonėms žmonėms laisvą pasirinkimą ir tik nuo paties žmogaus priklauso, koks jis bus - doras ar nedoras, kokias įgimtas ar įgytas savybes vystys, o kokias laikys netinkamomis ir stengsis atsikratyti. Bet šiuo atveju mums numerologija aktuali ne kaip koks nors „likimo/ateities spėjimas“, o kaip labai senų, ikikrikšioniškų simbolių kalba, bei tai, su kuo tam tikri skaičiai (ar planetos, bet apie tai vėliau) buvo siejami ikikrikščionikuose ir ikimusulmoniškuose ankstyvųjų civilizacijų kultuose.

Kas dėl astrologijos - be abejo, tikėti horoskopais ir lemtimi krikščioniui nedera, bet kad tam tikros planetos, priklausomai nuo jų padėties su žeme ar saule bei traukos, grynai astronomiškai turi tam tikrą poveikį žemei, ir kad tas poveikis buvo dar senovėje pastebėtas (ir, kaip buvo būdinga senovės žmonėms, mistifikuotas) - šio fakto netgi iš mokslinės pusės negalima atmesti. Juk jau vien dėl Mėnulio įtakos Žemėje kyla potvyniai, atoslūgiai, žmonėms būdinga nuotaikų kaita, paūmėja ligos. Tačiau šiuos gamtinius reiškinius mistifikuoti, priskirti jiems lemiamą galią gyvenime, taip atmetant Dievo duotą laisvą valią - kaip minėjau, tai jau nekrikščionika.

Visų pirma, reikia pradėti nuo skaičiaus 6 reikšmės. Numerologijoje jis nuo senų laikų siejamas su Venera. Reikia pastebėti tai, kad Venera satanizme apskritai vaidina labai svarbų vaidmenį: nuo seno su ja buvo siejamas Liuciferis - „šviesos nešėjas“, pats gražiausias ir puikiausias iš visų angelų, kuris laikė save lygiu Dievui ir per savo puikybę buvo labai skaudžiai nubaustas. Tai susiję su astronomine Veneros savybe - ji pasirodo anksti ryte, kol saulė dar nėra pakilusi, ir tarsi „atneša šviesą“ (iš čia ir Liuciferio vardas). Vienas iš okultinių šėtono vardų yra „Morning Star“ (“Ryto Žvaigždė“).

Jeigu jau prašnekome apie žvaigždę (Star - Ishtar), reikia nepamiršti dar vieno labai svarbaus šėtoniško simbolio - pentagramos. Daugeliui teko matyti apverstą žvaigždę skritulyje, nupieštą ant marškinėlių, mokinių ar studentų kuprinių ar CD viršelių - kaip labai didelio kietumo ar superinio madingumo simbolį. Kad šis simbolis satanistinis, daugeliui yra gerai žinoma. Dažnai šalia jo galima pamatyti prierašą „Satan“ arba tuos pačius tris šešetus. Kuo aiškinama šio simbolio reikšmė? Vena iš prasmių - stilizuotas šėtono galvos atvaizdas: du viršutiniai žvaigždės spygliai - ragai, šoniniai - ožiškos ausys, o apatinis - smakras.

Tačiau simbolika nebūtų simbolika, jeigu ji būtų vienareikšmiška. Dauguma stiprių ir senų simbolių turi ne vieną, o kelias persipynusias reikšmes. Be jau minėtos šėtono galvos, pentagrama taip pat panaši į apverstą žmogaus figūrą (galva apačioje - žemieji pilvo poreikiai aukščiau už galvą, protą, sąžinę, o juk būtent šie dalykai ir daro žmones panašius į Dievą, ir skiria mus nuo gyvūnų). Ir dar viena prasmė, nusipelnanti ne ką mažesnio dėmesio - vėl gi, susijusi su ta pačia Venera. Yra astronominis faktas (kuris, be abejo, buvo žinomas jau senovės kultūroms), kad Venera judėdama dangumi žemės atžvilgiu brėžia tobulą pentagramą. Keistas sutapimas? O gal ir ne visai. Turbūt senoviniai piktų jėgų garbintojai žinojo, ką daro.

Dar reikia nepamiršti ir Ištarės, nuo kurios vardo kilo pats žvaigždės pavadinimas daugybe Europos kalbų (star, stern, estrela, stella ir t. t.). Ištarė senovės Babilone atitiko vėlesnių laikų romėnišką Venerą. Ši persona Biblijoje siejama ne su pačiais geriausiais dalykais. Ištarės atitikmuo, semitiškoji pagoniškų - ikimusulmoniškų laikų Astartė, mitologijoje buvo laikoma Baalo žmona, o semitų Baalas Senojo Testamento laikais buvo tapatinamas su velniu. Senajame Testamente ne vienoje vietoje aprašoma, kaip senovės žydai kovojo su savo tautoje, bei kitose semitų gentyse paplitusiu Baalo ir Astartės kultu, ir siekė, kad žmonės garbintų pasaulio Kūrėją. Daug ką sako vien tai, kad nuo Baalo vardo yra kilęs dabartinis Belzebubo pavadinimas (su kuo jis siejamas šiais laikais, turbūt nereikia aiškinti, dauguma ir taip žino).

Keista ar ne, bet tarp satanistinių idėjų ir Veneros egzistuoja kažkoks ryšys. Koks? Norint tai suprasti, reikia isiaiškinti, kokia yra Veneros bei skaičiaus 6 simbolinė reikšmė astrologijoje ir numerologijoje. Venera nuo seno yra siejama su grožiu, meile, turtais ir patogiu, aprūpintu gyvenimu. Atrodytų, dalykai visai nešėtoniški - kas blogo gali būti grožyje, menuose? Iš tikrųjų nieko. O turtuose, piniguose, aprūpintame gyvenime? Kol neperžengiama tam tikra riba - irgi nieko blogo. Bet apie tą ribą kiek vėliau.

Labai panašiai yra interpretuojamas ir šešetas - tradicinis Veneros skaičius: grožis, komfortas, patogumas, pinigai, turtas, materialumas, aprūpintas gyvenimas, gražūs daiktai, apskritai visi žemiški, kūniški malonumai (nuo pilvo iki kiek žemiau). Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad prieš 2 tūkstančius metų, kai buvo parašyta Biblijos Apokalipsės knyga (kitaip - apreiškimas Jonui), ši visa simbolika buvo jau pakankamai gerai žinoma, nes jos ištakos siekia daug tūkstančių metų - Mesopotamijos ir Egipto civilizacijas. Kaip ir pakartojimas tris kartus - nuo seno pasąmoningai, archetipiškai, nuo magijos ir pasakų iki kasdieninio gyvenimo - tai, kas pasakyta tris kartus,  yra maksimumas, pilnatvė. Kaip vaikystėje daug kam girdėtas pasakymas: „aš tau trečią ir paskutinį kartą sakau... „

Taigi, tris kartus pakartotas šešetas - maksimalus, kraštutinis, galutinis šešeto savybių realizavimas. Toliau jau tiesiog „nėra kur“. 666 - tai kraštutinis, perlenktas materializmas, kraštutinis polinkis į turtus, pinigus, komfortą, kraštutinis noras gyventi patogiai ir aprūpintai, kraštutinis noras patirti kuo daugiau malonumų (apsiryti, paleistuvauti, patenkinti egoizmą, godumą, nesveikai puikuotis, jaustis svarbesniu už kitus). Ir visa tai - nesvarbu kokia kaina, pamirštant visus kitus svarbius dalykus gyvenime, pamirštant kitus žmones. Centre esu pasaulio bamba - AŠ (na, geriausiu atveju - gal dar mano šeima ar kokie nors artimesni žmonės, bet ir tai ne visada). Man visko reikia, aš visko noriu, ir nesvarbu kokiomis priemonėmis. Kad man būtų patogu, nusispjausiu į kitų poreikius. Kad mano vaikai galėtų atostogauti Bahamuose, atimsiu kąsnį iš kito. Nes jo didenybė AŠ esu svarbiausias, lygus Dievui (Liuciferis taip ir pasakė).

Ar blogai yra kažką turėti, kažko norėti, kažką užsidirbti, nusipirkti, apsirūpinti? Ne, nieko blogo tame nėra. Tol, kol nepasiekiama tam tikra labai plona ir slidi riba, apie kurią užsiminiau anksčiau - tol, kol tas noras turėti, gauti, pasiekti ir gerai gyventi netampa goduliu, nepradeda kenkti kitiems, griauti kitų žmonių gyvenimų. O tai ir yra ta riba, kur žmogus tampa bjauresniu padaru už gyvulį. 666 Biblijoje vadinamas žvėries skaičiumi, o šėtoną įkūnija du, atrodytų, visai nepanašūs padarai - gražuolis auksaplaukis šviesos nešjas Liuciferis (labai „veneriškas“, ar ne?), ir bjaurus uodeguotas velnias su ragais. Atrodytų, kas tarp jų bendro? O bendro daugiau, nei gali pasirodyti. Ar niekada nesutikote  žmonių, kurie išoriškai palieka puikų, gal netgi blizgantį įspūdį, o pabendrauji ar susipažįsti artimiau... Ir lieka pojūtis, kad turėjai reikalą su išskirtinai šlykščiu, raguotu padaru, kuris padarys viską, parduos tėvą ir motiną vardan jo didenybės SAVĘS?

Biblinis Liuciferis (musulmoniškas atitikmuo - Iblis) buvo puikiausias, talentingiausias ir sėkmingiausias iš visų angelų. Tol, kol nepradėjo labai mylėti save, garbinti save, viską daryti sau, laikyti save lygiu Dievui. Už tai jis buvo nutrenktas į pragarą, ir tapo bjauriu raguotu velniu. Gal netikintys į visa tai pažiūrėtų skeptiškai, bet kažin ar kas paneigtų, kad šioje istorijoje yra labai gili prasmė - juk tas pats labai dažnai atsikartoja kasdieniniame gyvenime. Toks savimyla, egoistas ir per svetimus lavonus einantis niekšas netampa pabaisa išoriškai, bet viduje - jis tikras pabaisa, tikras velnias. Koks sėkmingas ir „idealus“ bebūtų.

Ir būtent todėl šios kraštutinio materializmo, besaikio malonumų vaikymosi, egoizmo, bet kokio dvasingumo paniekinimo savybės yra Biblijoje užkoduotos skaičiumi 666 - vadinamuoju „žvėries skaičiumi“, ir todėl jis yra toks svarbus. Iš esmės, tai ir yra viso pasaulyje vykstančio blogio esminė priežastis. Daug kas pasakytų - būna ir blogiau, juk žmonės žudo, sukelia karus, apgaudinėja ištisas tautas, vagia... Bet palaukite! Visi šie dalykai - tai jau pasekmė, o jų pradžia beveik visada veda į tą patį perlenktą norą mėgautis gyvenimu, visko kuo daugiau turėti ir nusilenkti ant pjedestalo iškeltam SAU.

O jau toliau viskas priklauso tik nuo galimybių ir pasirinktų priemonių: godulio apakintas eilinis darbininkas vogs lentas iš darbo, pateisindamas save „ai, vis tiek jų niekam nereikia, o man sode reikia gražios apdailos, kad būtų kur pasikviesti kaimynus“. Godus firmos savininkas visais įmanomais būdais apgaudinės ir taip skurdžius savo darbuotojus, nepamiršdamas padejuoti, koks jis vargšas ir neturi už ką įsigyti penktos jachtos. Nesąžiningi valstybių vadovai vardan savo egoistinių interesų, galios, išteklių ir pinigų sukels karus, per kuriuos žus daugybė nekaltų žmonių, pasiųs savo pačių piliečius žudyti į save panašius ir mirti.

Kiekvieną dieną daugybėje šlykščių, kenkėjiškų, bjaurių situacijų mums apie save primena šėtoniškieji šešetai. Tai žvėris, kuris tūno kiekvieno iš mūsų viduje, ir tik nuo mūsų pačių pasirinkimo priklauso, duosime jam valią ar ne. Išlaisvintas žvėris sunaikina viską, kas žmoguje yra žmogiška ir daro jį „sukurtu pagal Dievo paveikslą“. Nedoras žmogus tampa tik dar vienu gyvūnu - gal kiek intelektualesniu, bet vis dėlto, tik žvėrimi, priklausomu nuo žemųjų poreikių. Būti žmogumi ar ne - šis pasirinkimas yra kiekvieno iš mūsų rankose.
2016-01-06 12:03
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2022-04-01 11:00
Passchendaele
5
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-28 10:36
RenapoezijaPlaštakė
Dabar pagalvojau kodėl mano nėriniuos dažnai gaunasi šešiakampės žvaigždės.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-28 09:04
Dyk UMA
O, velnias, čia kalbama apie mane. Mano skaičių numerologijoje yra 666! Ir ką? Niekada nelipau niekam per galvas, siekdama pasipelnyti, mano vaikai neatostogauja Bahamose, o juodai aria Afrikoje, Laplandijoje, Lietuvoje lygiai kaip ir aš. Kas yra turtai: vienam tai mersedesas nuosavame garaže, kitam - laisvės pojūtis, kuris įgaunamas, turint pakankamą žinojimą ir galimybę tenkinti vidinius, intelektualinius poreikius, pabrėžiu paskutinį žodį: knygos, teatras, koncertai, kelionės, bendravimas su patinkančiais žmonėmis, tai - didžiausias komforto laipsnis, galimybė pasirinkti su kuo kavą gerti, o su kuo į parduotuvę eiti. 

Dėl numeralogijos, simbolikos: 6 - antikoje ir viduramžiuose buvo laikomas tobuliausių, nes galima įsivaizduoti tiek jo daliklių sumą, tiek ir jų sandaugą: 1+2+3=6 ir 1x2x3=6.Taip pat pirmojo vyriško ir pirmojo moteriškojo skaičiaus sandauga: 3x2=6- Kinijoje 6 susiję su dangaus įtaka, Krikščionybėje - prieštaringas skaičius: šventas, pasaulio sukūrimo dienų skaičius; tačiau Apokalipsėje 6 pasirodo kaip pikčiausias skaičius

Apokalipsės ženklas - H E K S O G R S O G R A M A (heks - šeši), todėl niekaip negali būti PENTOGRAMA, ir visa kita, kas autoriaus pateikta apie apverstos žvaigždės simbolį.

Heksograma - du persikertantys trikampiai - kūnas, viršus, apačia, priekis, užpakalis, dešinė, kairė ( šešios kryptys aukštyn, žemyn, į priekį, atgal, dešinėn, kairėn,

Trikampis - dialektinio vystymosi principas (tezė, antitezė, sintezė)

Du persikertantys trikampiai -Dovydo žvaigždė



Dovydo žvaigždė arba Dovydo skydas (hebr.Mogein Dovid) - šešiakampė žvaigždė, heksagrama, žydų karaliaus Dovydo ir judaizmo simbolis. Kartu su Menora simbolizuoja žydų tautą. 1948 m. žydra šešiakampė žvaigždė pavaizduota Izraelio vėliavoje; Izraelio armijos emblema irgi pagrįsta Dovydo žvaigžde. Pagal judėjus ji vaizduoja skaičių 7 (6 kampai ir centras).12 jos briaunų atitinka 12 Izraelio genčių. Kabala sieja su 6 kryptimis erdvėje.

Taip, kad tie patys simboliai buvo įvairiai traktuojami skirtingose kultūrose, kaip ir apeigos, papročiai kiekvienoje tautoje yra kitokie, tą lemia geografinė situacija, t.y. kur žmogus gyvena Afrikoje ar Aleskoje. Negalima absoliutinti kažkada, viduramžiuose vyravusių dogmų, o tuo labiau jų taikyti šiuolaikiniame gyvenime, panašiai kaip, tarkime, vaikystėje tikėjome kalėdų seniu, o dabar patys juo kasmet tampame :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-14 17:42
herbera
va, brangioji, ir išlindo raguotas velnias,,seniai mokslo dekonstruotas š.kuolas" Wride
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 15:54
pikta kaip širšė
Priklauso nuo to, kas skaito ;-) Manęs asmeniškai neveikia. Bet sutinku, kad kažkam gali kitokį poveikį daryti.
Žodžiu, džiaugiuosi, kad sutarėme.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 15:46
wrawr
Pritariu tau, čia, bet, šis tekstas priešingai, yra prietarų propogavimas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 15:44
pikta kaip širšė
Paskaityk - suprasi, koks bendras lygis.

Prietarai, tautosaka, istorija - praeitis, kuri lemia dabartį. Kai kurie "prietarai" net gana ryškiai. Pvz radikalus islamas.

Sakyčiau net priešingai - vertinga kuo daugiau kalbėti apie religiją ir prietarus. Gal taip žmonės suvoks, ką iš tiesų garbina, kaip tikėjimas gali tapti manipuliavimo įrankiu ir kad nuo to gelbsti tik kritinis mąstymas. 
Bet čia jau ne šio teksto tema, tai nebesiplėsiu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 15:32
wrawr
problema ta, kad "esė" apie prietarūs, ar kažką, kas jau patvirtinta tyrimais yra kaip ir bereikšmė. jei esi /čia/ matęs kažką, verto 5? rašyke? taip. esė? neskaičiau daug rašyko esė, tad, ne.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 15:27
pikta kaip širšė
Man atrodo, kad tu atsisakai suprasti, ką mėginu pasakyti. Bandysiu paprasčiau: aš nesu tikinti, neišpažįstu tikėjimo ir neginu bažnyčios (jokios), tačiau tai man nekliudo skaityti šitą tekstą, nes aš jo nevertinu kaip tikėjimo propagandos  (nors čia yra religinių elementų). Tai, kad čia nagrinėjami religiniai simboliai, manęs nežeidžia, neskaudina ir nepykdo, nes mano nuomone apie tikėjimo fenomeną galima kalbėti ir jį nagrinėti net ir jam nepritariant.

Taip, sutinku su tavimi dėl teksto kokybės – galėtų būti ir geresnė (jau nekalbant apie tai, kad religinių simbolių nagrinėjimui tikrai galima būtų skirti milijono psl traktatą), tačiau vertinant rasyk‘o kontekste priskirčiau jį prie vidutiniškai gero. Jei esi čia matęs kažką, verto 5 – mielai paskaityčiau, nes man tokia laimė neišpuolė.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 14:32
wrawr
religija yra? taip, sektos egzistuoja jau ilgą laikotarpį. ar tai jų skelbiamas idėjas patvirtina? ne.
klausimai apie simbolius: tekstas ne semiotinio, o mistifikuoto pagrindo. 
kas moksliškai nepagrįsta? bet kas, kas siejasi su nematematine skaičių reikšme, skaičių mistifikacija, numerologija, konspiracijos bei prietarai. 
be to, kaip esė - parašyta šūdinai. 

<...> apie žvaigždę (Star - Ishtar)

yra analogiška formuluotė kaip <...> apie Lapą (Chuhuhu - Ajajaja). 

dar, loginės klaidos. kadangi jums ir panašiems norint paaiškinti, kur jos šiame tekste reikėtų rašyti kokio milijono puslapių esė (perspaudžiu), štai, nuoroda: aiškinkitės patys
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 13:46
pikta kaip širšė
Kažin, wride, ar papildomos nuorodos kažką padės - tu ir to, kas jau parašyta anksčiau iki galo neperskaitei :-)

Religija yra? Yra.
Simboliai yra? Yra.
Simboliai turi reikšmes? Turi.
Simboliai gali būti siejami su objektais/ reiškiniais? Taip.

Religijos simbolių nagrinėjimas ir aiškinimas, dar neteigia pačios religijos teisingumo. Tai tik simbolių analizė. Viskas :-) Jei su tuo nesutinki, gal gali nurodyti, kas konkrečiai tau šiame tekste atrodo moksliškai nepagrįsta? Autoriaus požiūris? Jis yra subjektyvus, o jei matai fakto klaidų, tuomet būtų smagu išgirsti.

Labai ačiū už ne itin išsilavinusią tetą - pralinksminai :-)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 12:17
wrawr
ir religija seniai dekonstruota. kadangi tai visiems prieinamos bei apibrėžimiškai 'žiniomis' traktuojamos žinios - nuorodų nemesiu. o tu, ne itin išsilavinus teta, gal galėtum duoti man straipsnių apie tai, kaip tu teisi? jei žinai kas yra straipsnis, nes didžioji dalis žmonių ne.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-07 09:33
pikta kaip širšė
Kas dekonstruota mokslo? Simboliai, žvaigždės, skaičiai? Čia ir taip pirminiai elementai, nėra jų kaip dekonstruoti. Jaučiu wride tiesiog pačiai tikėjimo sampratai nepritaria :-)
Bet ir tai neturėtų kliudyti vertinti šitą tekstą, nes teksto kokybę lemia tai objektyvūs kriterijai, o ne subjektyvus tikiu/ netikiu.

Šiaip jau tai Biblijoje daug astronomijos, nes tas tikėjimas gimė iš prieš tai buvusių, pasinaudojant senais mitais.
O tai, kad Venera brėžia ar nebrėžia danguje kokį nors simbolį tik nurodo jos trajektoriją. Pentagrama (ženklas) pati savaime nėra bloga, tokią reikšmę jai suteikė žmogus. Todėl negalima sakyti, kad žmogaus sukurtas simbolis lemia kažkokio amžino (palyginti su žmogumi) reiškinio gerumą/blogumą ;-)
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-06 19:34
wrawr
senai mokslo dekonstruotas š. kuolas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-06 17:37
Juozas Staputis
Puikus globalus žmogaus vidinio ir išorinio pasaulio esmės aprašymas. Kaip bendra formulė labai tinka.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-06 17:20
Le Hawk
Aš tai radau visai nesunkiai: užtenka Googlėje parašyti "venera pentagrama" ir iššoka nemažai nuorodų, viena iš jų - Vikipedijos straipsnis apie pentagramas, kur rašoma, kad Venera per 8 metų ciklą suformuoja tobulą pentagramą aplink zodiaką.

Parašius šiuos žodžius anglų ar rusų kalbomis yra dar daugiau info, su iliustracijomis ir filmukais Youtubėje.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-01-06 12:43
pikta kaip širšė
Mano nuomone esė visai kokybiška: pateikta nuomonė ir sklandžiai išdėstyti argumentai (ar jie atrodo skaitytojui teisingi, ar ne, tai jau subjektyvu). Tik labai suabejojau teiginiu "Venera judėdama dangumi žemės atžvilgiu brėžia tobulą pentagramą" - nesu astronomijos žinovė, tad nežinau, bet greitai pagooglinus neradau to. Gal galite nurodyti šaltinį?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą