Rašyk
Eilės (72437)
Fantastika (2183)
Esė (1493)
Proza (10249)
Vaikams (2479)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterGimiau ir augau kaime. Mūsų namas buvo senas, visiškai sukriošęs. Jį statė mano proseneliai, o seneliai, prieš man ateinant į šį pasaulį, kažkiek visą vietą atrestauravo. Toks jis ir stovi iki dabar. Šalimais turėjom menką žemės sklypą, kur auginom gyvulius ir daržoves. Nedaug ten visko buvo, užteko patiems prasimaitint ir kažkiek parduot prekybininkams. Aplinkui namų nedaug, tik viena parduotuvė ir viena asfaltuota gatvė.

Toje parduotuvėje galėjai nusipirkt dviejų rūšių ledų, pigaus alkoholio, prasčiausių buitinių prekių ir kai kurių maisto produktų. Didžioji tų produktų dalis būdavo surinkta iš aplinkinių ūkių. Tik vieno dalyko ten dažnai trūko – cigarečių. Mat žmonės jų gaudavo papigiai iš kontrabandistų, todėl parduotuvė jų net neužsisakinėdavo.

Siena su Baltarusija buvo už maždaug 20-30 km. Dažnai vykdavome su tėvu žvejoti į netoli sienos esantį ežerą. Kaip taisyklė, per žvejybą priliuobdavom iki nutrūkimo. Tokia tradicija. Taip reikia. Vieną naktį tėvas smigo labai anksti. Nusisukęs nuo laužo jis pradėjo knarkti, o aš, kaip tikras girtas svajoklis, težiūrėjau į juodą ežero vandenį ir atsispindintį mėnulį jame.

Kažkur netoliese pasigirdo šūvis, lyg iš pasienio pusės. Nesupratau, ar tai alkoholis, ar realybė, bet riksmai išsklaidė visas abejones. Tėvas visdar kietai miegojo, todėl užgesinau laužą ir užklojęs jį kaldra išėjau. Kol pasišviesdamas prožektoriumi nuėjau iki miškelio, kuris tik ir skyrė mane nuo kelio, pradėjo švisti. Priėjus kelią pasislėpiau už medžio ir stebėjau, kaip aštuoni vyrai iš lėto slenka link gulinčio lavono. Negalėjau įžiūrėti veidų, net ir kūnų kontūrai buvo labai neaiškūs. Prieblanda ir alkoholis darė savo. Tačiau mačiau, kad lavonas gulėjo veidu į žemę – tikriausiai buvo pašautas į nugarą.

Pirmas prisiartinęs vyras lėtai apėjo ratą aplink nušautąjį nenuleisdamas nuo jo savo ginklo. Antras atsargiai, su koja pajudino kūną, taip įsitikindamas, kad vyriškis tikrai miręs. Tuomet, apspitę negyvėlį vyrai pradėjo kažką kalbėti. Nieko negirdėjau, todėl pradėjau lėtu žingsniu artintis link kelio. Ant jų rūbų pastebėjau policijos užrašus. Vienas pasilenkė prie kūno ir patikrino kišenes, po to jį apvertė ir atsistojo.

Pro tarpus tarp pareigūnų sugebėjau įžiūrėti lavono veido bruožus. Tai buvo jaunuolis iš gretimo kaimo. Dažnai užsukdavo pas mus, parduodavo savo paties užaugintas daržoves ir vaisius. Prie dviračio sėdynės prisitvirtindavo točkę ir mindavo gerą valandą į vieną pusę.

Senelės jis net nematė, o senelis mirė kai jam buvo devyneri. Po senelio mirties, tėvas su motina ilgai ūkio išlaikyt nesugebėjo, todėl pardavė puse visų žemių ir prasigėrė. Vaikis nuo 12 metų augino ir prižiūrėjo likusius gyvulius, daržoves ir vaisius. Iš pradžių dar tėvas kažkiek padėdavo, po to ir tą uždarė... Už kontrabandą. Ant jaunuolio pečių krito mamos ir dviejų mažų brolių gyvenimai.

Buvo sunku išmaitinti visą šeimą vien iš ūkio, neužteko nė brolių pagalbos. Vieną dieną, pas mus parduotuvėj, jis sutiko seną tėvo sugerovą. Anas užjautė bernioką ir pasiūlė pasivaikščiot. Jiedu išėjo iš parduotuvės, prisidegė cigarėtes ir patraukė lėtu žingsniu asfaltuotu keliu. Tas senis įtikino vaikį, kad tėvas įkliuvo per savo silpnybę alkoholiui, kitaip jo nebūtų sugavę...

Aš nežinau, kas buvo po to, bet geria ir rūko pas mus visi. Visiems reikėjo kontrabandinių rūkalų, tai buvo geriausias vietos verslas. Net alkoholis nebuvo tokia populiari prekė. Kaimuose degtinės nereikėdavo, čia visi turim savo. Žinau, kad ir jis turėjo, nes turėjo ir jo mama.

Jis mirė, kai jo broliams buvo 12 ir 10 metų. Pašautas į nugarą, nuo policininko. Kuris atliko pareigą. Ko gero pareigą bandė atlikti abudu, tik vienam iš jų nepavyko. Tikiuos, kad bent jauniesiams seksis geriau. Visi mes verti geresnio gyvenimo...
2015-09-11 07:30
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-10-14 13:14
Viliutė
Panašu į Sibirą kur tamsūs , neapsiskaitę žmonės ir kraupios istorijos.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-09-11 11:22
tictac_it
eik tu sau - kokia istorija :) - bet skaitytojai verti geresnių rašinėlių - 1
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą