Rašyk
Eilės (74284)
Fantastika (2201)
Esė (1498)
Proza (10537)
Vaikams (2511)
Slam (49)
English (1140)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 23 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter-Bebaimi, - išgirdau vyrišką balsą kitame mobiliojo ryšio gale. Kalbėjo mano parankinis Kevinas. – Mums trūksta ginklų ir šovinių, - pranešė liūdną žinią. Šis vaikinas visada pasirūpina ginklais, kuriuos laikome ginklų saugykloje.
-Už penkių minučių būk ginklų sandėlyje, - įsakiau ir nutraukiau telefoninį ryšį. Telefoną įsikišau į odinių kelnių priekinę kišenę. Užsimečiau neperšaunamą liemenę, kurios visas vidus buvo pilnas tiek šovinių, tiek įvairių mažų bombų (be abejo, ir granatų), tiek pačių ginklų. Užsisegęs liemenę, apsivilkau odinę striukę, o rankose nešdamasis ginklą, išėjau iš savo kambario. Net jeigu ir šios patalpos nuolatos stebimos ir saugomos, niekada negali žinoti ar koks nors priešas slapčia neįsmuko ir ar neketina užpulti iš pasalų. Visada reikia būti atsargiam ir pasiruošusiam kovai.
Netrukus buvau ginklų saugykloje ir stovėjau priešais Keviną.
-Reikėtų apsirūpinti atsargomis. Ir kuo greičiau, - pasakė jis ir apsidairęs, susidėjo rankas ant klubų. O tada pažiūrėjo į mane reikšmingu žvilgsniu.
Stovėjau tvirtai, rankoje vis dar laikydamas pistoletą ir susinėriau rankas ant krūtinės. Tada atsikrenščiau.
-Negi manai, kad naujokams įduosim ginklus? Juk jie net peilio išlaikyti nemoka, o šokdami nuo šio pastato stogo ir krisdami į tinklą klykia lyg patekę į pragarą, - kandžiai atkirtau ir nusijuokiau. Nors tiesą sakant, man visai nebuvo juokinga.
Kevinas atsisuko į mane ir prisimerkė.
Rudų akių, juodų plaukų tvarkingai apsiskutęs, mano sudėjimo, bet keliais centimetrais žemesnis už mane, vyrukas prisimerkė taip, kad iš jo akių liko maži maži plyšeliai.
-Galbūt turi geresnį pasiūlymą? – jam kandumas taip pat ne svetimas. – Be to, jie jaučia adrenaliną, - ėmė teisintis jis. – O jeigu priešai mus puls neperspėją, staiga, ką jie tikrai darys, mes nespėsime tinkamai paruošti naujokų ir neturėsime kitos išeities, kaip tik duoti į rankas jiems ginklus ir pasikliauti ta nenuspėjama sėkme, taip pat pasitikėti jais.
Žengiau žingsnį arčiau jo ir pasisupau ant kulnų pirmyn ir atgal.
-Nebūk naivus. Jie jaučia baimę. Ypač, kai mato mane.
-Sutinku. Tačiau mes neturime pasirinkimo. Priešų gretos auga. O laiko mums vis mažėja, - Kevinas ir toliau laikėsi savo. Tik visa tai, ką jis dabar sako, aš, deja, žinau ir pats. Šią temą mes aptarinėjome jau daugybę kartų. Jis tą patį sakė prieš savaitę, prieš dvi ir tris.
2015-07-31 12:06
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-31 21:47
Aurimaz
Telefoną įsikišau į odinių kelnių priekinę kišenę.

Turint galvoje šio skyriaus apimtį, vien toks sakinys yra raidžių švaistymas veltui. Rimtai, koks kam skirtumas, kur alfa patinas telefoną susikišo?
Jei rimtai, šis kūrinys neturi jokių šansų. Visiškai. Jis neturi jokios idėjos - vien tik autorės sapną, kad ta idėja kažkur yra. Jei idėja būtų, link jos būtų krutama. Dabar tiesiog mėtomasi sakiniais ir tikimasi, kad skaitytojai už bent vieno užsikabins. Nori patarimo? Pasiimk iš bibliotekos kuo daugiau fantastikos kūrinių ir perskaityk juos. Atsidaryk fantastikos skyrių rašykuose, perjunk, kad rodytų nuo geriausiai įvertintų ir pasiskaityk dar. Ne šiaip sau skaityk, o domėkis - ką autoriai mėgina papasakoti, kaip jie tą daro, kokias priemones naudoja susidomėjimui sukelti. Kaip kuria personažus, kaip racionalizuoja jų veiksmus, išpildo dialogus ir panašiai. Be šių žinių joks geros fantastikos rašymas praktiškai nėra įmanomas. O svaigti apie užtaisomas kulkas bei jėgos pagalba išlaikomas požemines bendruomenes gali bet kuris "Požemių" apsiskaitęs vaikas. Fantastinio kūrinio rašymas nėra šiaip sau laisvalaikio užsiėmimas. Taip rašyti galima tik visiškas pasakas, bet net ir gerų pasakų autoriai visų pirma yra apsišvietę žmonės, o ne šiaip pilypai iš kanapių.

Sprendžiant iš dabartinių autorės sugebėjimų, ji gebėtų rašyti nebent magines pasakas, kuriose pagrindiniai personažai būtų vaikai ir dar kokie nors nekalti žvėreliai. Tokiems nebūtina turėti jokių socialinių, psichologinių, militaristinių ar fizikos žinių. Gali svaigti kiek širdis geidžia.
Visam kitam būtima MOKYTIS ir išmanyti netgi daugiau už savo skaitytoją. Dabar tu akivaizdžiai taikaisi į suaugusiųjų auditoriją, apsiginklavusi pasakų motyvais. Akivaizdu, jog tai nesuveiks.

Dar variantas - susirask savo amžiaus bendraautorę, su kuria galėtumėt rašyti kartu ir diskutuoti apie tai, ką rašote. Diskusijos ir Vikipedija yra geras būdas sparčiai mokytis. Mes tik pakrausime žiaurios kritikos, kai ateis laikas.
Miau.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-31 14:37
varinike
Ir dar...mobilusis telefonas postapokaliptinėje bendruomenėje, gyvenančioje šachtose, po žeme? Rimtai?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-31 14:34
Andrėnas
Bebaimiškai brendama gilyn į kraujo ir snarglių liūną. Tūlo Martyno Domeikos gelmės dar nepasiektos, tačiau pastangos jaučiasi.

Klausimas autorei: kodėl postini rašykuose, tačiau visiškai ir absoliučiai ignoruoji komentatorių pastabas? Koks tavo tikslas? Pademonstruoti kūrinį auditorijai? Išmokti kažką naujo?

P.S. Reality check: amunicija, neperšaunamos liemenės viduje = daug faršo po pirmo liemenės sugerto šūvio.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-31 13:58
Meškiukas
Neperšaunama liemenė skirta sumažinti šūvio žalą, visi pribumbasai dedami į taktinės liemenės kišenes.
Kodėl taip akcentuoji ginklus/karinį pasirengimą ir visus kitus nelabai reikšmingus dalykus. Tie žmonės nevalgo? Nesidaugina? Neturi buitinių problemų? Kaip manai, kodėl sėslūs žmonės tapo pranašesni prieš medžiotojus? Nes būtent tu dabar pateikti tik medžiotojų bendruomenę, kurie daugiau neturi kitų užsiėmimų kaip muštis, šaudyti ir užsiimti kitais niekais. Bet kuri sėsliai gyvenanti bendruomenė net be ginklų bus kelis kartus pranašesnė prie kitas, klajojančias.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą