Rašyk
Eilės (73050)
Fantastika (2189)
Esė (1492)
Proza (10330)
Vaikams (2494)
Slam (49)
English (1100)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter-Ai, žinai, nemėgstu tų nesąmonių. Jei jau piešiama iš natūros tai ir turi būti viskas taip kaip matai!  Tačiau jei  tepama tuo penzeliu bet kas, tada jau tik pozuotojo kankinimas ir pinigų švaistymas. Iš fotografijos puikiausiai galima fantazijų prikurti, - tarė žvelgdama į draugę, kuri neatitraukdama akių  žavėjosi spalvomis kavos paviršiuje.
Ji nuolat taip. Sunku bendrauti kai Greta akimis kažkur miglinėja. Suirzusi viena ranka pasiekė rankinę ir ėmė ieškoti veidrodėlio ir lūpų dažų. Atvaizdu ji buvo patenkinta: garbanoti šviesūs plaukai nebuvo nepageidautinai išsipūtę ir dailiai puošė jos galvą ir pečius, makiažas buvo neblogai išsilaikęs, nors darytas tik ryte. Dažydama  raudonai lūpas, Stela nužvelgė jauną vyrą sėdintį prie baro, sutelkusį dėmesį į mobiliuką. Matyt laukia draugo. Jei lauktų merginos būtų rezervavęs staliuką, - nusprendė ir vėl pažvelgė į draugę, dėdama daiktus atgal į rankinę.
- Nieko tu nesupranti. Foto niekad tiek neįkvėps kaip tikras matomas vaizdas. Čia panašiai kaip... Su gyvo garso muzika,  - tingiai tarė ir gurkštelėjo kavos. Nebuvo nusiteikusi šįvakar ginti savo įsitikinimų. Ir, tiesą sakant, jau svarstė ar neužsisakius brendžio taurės. Gi savaitgalis.
Šis baras nebuvo tokia vieta, kurią Greta vadintų tikrai mėgiama.  Gan jauku, bet rinkosi neįdomus kontingentas. Nekūrybingas. Ji nesuprato kodėl čia Stela lankydavosi, o kai kada ir ją atsitempdavo. Buvo visko, tik ne menininkų ir literatų. Greta stodamasi reikšmingai krestelėjo galvą tualeto durų link.
- Tuoj grįšiu.
Nusiplovusi rankas žvelgė į save veidrodyje. Tas daiktas – moteriška silpnybė. Rankomis perbraukė lygutėlius juodojo šokolado spalvos plaukus, dengiančius net juosmenį. Kaip ir visos merginos turėjo savo išvaizdai aibę priekaištų, tačiau plaukais didžiavosi. Na, dėl svorio bėdų nebuvo, krūtys galėtų būti ir putlesnės, bet pasitelkus į pagalbą išmaniąsias liemenėles su silikoninėmis pagalvėlėmis vaizdas iš ties gundantis. Pasisukusi šonu atlošė pečius, įtraukė pilvuką, kuris ir taip prie stuburo prikibęs, kritiškai save įvertino. 8  balai iš 10 (gerai). Tušu padažė blakstienas, skaistalais išryškino skruostikaulius, vazelinu patepė lūpas. Koketiškai mirktelėjo viena akim ir nusišypsojo savo atvaizdui. Turėjo mamos dideles gilias akis ir tėvo nosį. Tai visai nereiškia,  kad nosis didelė. Greta kaip tik drėgnomis rankomis ėmėsi  tvarkyti pėdkelnes (prakeiktosios vis smuko žemyn, o tai labai nesaugu segint trumpą sijoną) kai anapus durų kažkas nervingai paklibino rankeną. Antrą kartą jau pasigirdo ir pažįstamas iki skausmo balsas:
- Greta, čia aš, - sušnypštė Stela, - atidaryk, ko ten užstrigai?
Įsmukusi į ankštą tualeto kambarį pas Gretą paskui save uždarė duris ir nužvelgusi draugę iškelė kumštį nykščiu aukštyn, - liuks! Pačiu laiku. Du diedai pastatė mums alaus. Jau viena nebeatlaikau, kaip įlindai taip įlindai.
- Alaus?.. diedai?.... tai ko  ne šampano butelį, nors verta pasikankint būtų... - nusivylė Greta.
- Ai, amžinai nepatenkinta, pati ką nors  kartą suorganizuok. Tai nusipirk šampano ir dūlėk viena it baro dekoracija! Aš noriu įkaušti nepaplonindama piniginės. Bandau taupyti pinigus. Gal kokį kepsnį  užsakys... – išrėžė savim pasitikėdama. Sustatė  lūputes it tikra pasipūtėlė, brūkštelėjo per sijoną delnais, tokiu gestu lygindama tariamas raukšles. Apsisukusi ant kulno žengė iš tualeto.
  - Palauk, Stela. Duokš parankę.
  Išėjo susikabinusios ir gal kiek per garsiai besijuokdamos, tarsi ką tik po linksmo pokalbio, apsimesdamos esančios nerūpestingomis viliokėmis, nuolat puikiomis nuotaikomis.
Stela nenoromis sliūkino namo. Kišenėje suvibravo telefonas. Praleisti trys skambučiai. Visi nuo Giedriaus. Nelabai ir ieško, galėjo pabūti jos ir ilgiau. Per tą Gretą viskas. Normalūs buvo tie seniai. Gretai pasirodė įtartini. Ai, visi tie prie meno paranojikai. Nemoka tiesiog džiaugtis gyvenimu, viską reikia suknist iškankinta filosofija. Gyvenimo prasmės, vidinės kovos... Taip, Stela puikiai žino kas yra vidinė kova butike avint svajonių ilgaaulius, įveikti save ir padėti juos atgal į lentyną teatrališkai suraukus nosytę - nepatiko. Bet patiko net akys raibsta. O tuščiom kalbom nekvaršina sau galvos – nėra šlamančiųjų tai ir nėra ko skurde knaisioti prasmių. Negi nuo to palengvės? Trumpai ir aiškiai. Mėgsta save įsivaizduoti esanti lyg Skarletė iš vėjo nublokštų . Negalvosiu apie tai šiandien, pagalvosiu rytoj. Išskyrus pinigus.
Lipo daugiabučio laiptais svarstydama, kaip pasiteisins vaikinui kodėl neatsiliepė telefonu. Galėtų ir nesiteisint –  jis pats ne šventas. Juto kaip kyla užgniaužtas pyktis prisiminus, kai ji vietoj paskaitų nuvyko į jo darbą nepranešus iš anksto. Norėjo padaryti staigmeną – gavusi stipendiją pavaišinti pietumis. Kai nuvyko jo automobilio darbovietės kieme nebuvo. Matyt prasilenkė. Na nieko, grįš, atsigersim late. Ir smagiu žingsniu, aukštakulniais nukaukšėjo į priešais esančią kavinukę. Maistas čia buvo klaikus, todėl niekas  praktiškai nepietaudavo. Žinojo čia vakarais, iškart po darbo, kai kada susirenkant vyrus kaip į aludę, be draugių ir žmonų, nes buvo šioks toks biliardo stalas. Atsisėdo taip, kad per langą matytų į darbą automobiliu grįžtantį Giedrių. Bet laikas slinko, jo nebuvo. Šiandien puikus oras, tiesiog užsibuvo. Juk jis nuolat užsidaręs kabinete. Be kompiuterio vargiai ką daugiau ir mato, - ramino save. Užsisakė kavos. Darėsi keista. Parašė jam trumpąją žinutę. Kaip sekasi darbuotis? Atsakymas atėjo netrukus, bet ne kartą toks pat jau skaitytas. Sunki diena. Turbūt namo grįšiu vėlai. Nelauk. Iš įtūžio drebančiomis rankomis paskambino taksi ir į lėkštelę supylė monetas už kavą. Norėjo paskambinti ir išdėti šiknių į šuns dienas. Kaip jis drįsta ją maustyti? Ją!... Kaip ji nesumojo, kad Giedrius gali meluot jai darbo dienų grafikus. Iššoko iš taksi. Nei labas, nei viso gero. Trinktelėjo automobilio dureles. Kam aušinti burną – visi jie šunsnukiai neverti pagarbos. Matė kaip vidutinio amžiaus taksistas godžiai  nužiūrėjo ją,  tūžmingai žengiančią, tačiau oriu veidu, artėjančią link taksi automobilio. O ant jo bevardžio piršto kukliai blyksėjo aukso žiedas, bylodamas apie žadėtą meilę ir ištikimybę. Bandė nurimti ir susivokti ką jaučia ir ką kužda  jos moteriška intuicija. Nieko gero, velniai griebtų... Bet nustebo suvokusi, kad ji visai nenori verkti. Panašiomis situacijomis  matė drauges raudančias. Tiesiog ji jaučiasi... Taip, jaučiasi įžeista. Dar nė vienas vaikinas nebuvo jos iškeitęs. Užgauta jos savimeilė, bet ne sužeista širdis. Norisi ne kaukti, o suduoti atsakomąjį smūgį.
Visai paniurusi nervingai rakino duris. Sudirgusi nuo prisiminimų net būtų norėjusi, kad jo nebūtų namie. Bet jis namie. Vis tik reikės kažką sugalvoti įtikinamo, nes dėl to įvykio ji buvo nusprendusi tylėti. Dabar buvo nepalanku su juo išsiskirti. Jis apmokėdavo nuomojamo buto išlaidas. Ir į universitetą kas rytą nuveždavo. Negalėjo nė pagalvoti, kad tektų daug  anksčiau keltis pasidaryti makiažą  ir valandą kentėti spūstyse viešajame transporte. Reikia kuo greičiau pasigauti kitą vyrą. Jei jau meilės iš jų nesitikėt tai nors, kad paskraidintų po pasaulį... Tailandą, Egiptą, Turkiją.... Aukščiausios klasės viešbučiai... Įžengusi į virtuvę susidūrė su realybe. Nešvarūs indai suversti į kriauklę tebekiurksojo nuo vakar. Stela labai tikėjosi, kad Giedrius bus juos suplovęs... Už tai net būtų neatstūmusi jo šį vakarą. Merginos skrandis prašė aukų. Kadangi Greta bare supanikavo vos seniui grybštelėjus jai šlaunį, ji nespėjo pavirkaut kokia yra išalkusi. Spintelėje rado kiniškų makaronų, paruošiamų per kelias minutes, ir mažą buteliuką sidro. Užkaitė virdulį vandens. Nužvelgė niūrų vaizdelį. Gaila, kad jai nenušypsojo likimas dar net negimusiai taip kaip Gretai. Tiesa, Gretos tėvai dabar truputį pinigėlius užraukę, bet juk jos ateitis vis tiek aprūpinta. Gal Greta jai ir nebeatiduoda tik kelis kartus nešiotų suknelių, bet užtat Stela dabar jaučiasi kaip lygi su lygia, nes norint pasilinksminti reikia suktis kas neišvengiamai reiškia nuotykius ir tai jas suartina. Taip, jai tikrai reikia naujo vyro. Ir sėkmingo vyro. Gyventi taip, kaip gyvena dabar, ji tiesiog per graži! Paėmė sidrą. Tiks kol sumauti makaronai išbrinks... Aukščiau nosį! Juk lig šiol gaudavo kiekvieną vaikiną, kurio norėjo. Kodėl turėtų sėkmė nusigręžti?.. Atidaromas gėrimas ironiškai sušnypštė, - pfffff...
- Stela, kur tiek buvai? Skambinau tau. Gal parnešei ko nors valgomo? – paklausė Giedrius staiga atsiradęs virtuvės tarpduryje, besikasydamas sėdynę.
Eik velniop. Reikia tvarkytis gyvenimą. Neketinu kentėti kaip kentėjo mama.
Greta stovėjo stotelėje laukdama autobuso. Kad parsigauti į namus tekdavo kelias stoteles pavažiuot. Pažvelgė į dangų. Buvo giedra naktis ir ji galėjo stebėti kaip mirkčioja švieselė nuo lėktuvo sparno. Įsivaizdavo  jame sėdinčius keleivius: motinas bandančias nuraminti klykiančius kūdikius, nepatenkintus priešais ir šalia esančius kelionės kaimynus, abejingus skaitančiuosius, įsitempusius ir nerimastingai  žvilgčiojančius į laikrodį, kenčiančiuosius nuo skrydžio fobijos, stiuardeses maloniai siūlančias kavą ir viskį, o po to kvepalus, ore kainuojančius kone dvigubai brangiau. Spėliojo kur jie visi vyksta – į egzotiškus kraštus nuostabių atostogų su viltimis puikiai pailsėt, pamatyt šalies gamtą ir miestų grožį, paragaut nacionalinių valgių, užmegzti neįpareigojančių, trumpalaikių, romantiškų ryšių ar tiesiog tai ekonominės klasės lėktuvu į darbą vykstantys emigrantai, savo buitį perkėlę arčiau darbo, bet širdimi visada esantys gimtinėje.
Ją išblaškė šalimais prasvirduliavęs ir pečiu ją kliudęs išgėręs jaunuolis. Susigūžė, lyg taip galėtų tapti nematoma, ir stipriau susisuko į savo baltą Zara paltuką, rankoje spausdama bloknotėlį ir pieštuką. Pagaliau tolumoje pamatė atriedantį autobusą.
2015-07-19 18:23
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-20 11:17
Nie cas
Štai, kas nutinka,kai netyčia užmini ne tam, kuriam būtų reikėję.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-20 04:38
Gija_
Kažkada man išaiškino, kad pffffff reiškia please fuck faster. Kuo daugiau f, tai gal tuo labiau faster.

Zara paltukas.
Please take a look. 
I'm looking.
I'm looking two.
I'm good looking three.

Nu, lyg ir turėjau ketinimų pakomentuoti patį kūrinį, bet į mano galvą kraustosi visokios mintys, tik ne tos, kur susiję su tekstu. 2
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-20 01:29
wrawr
pritariu negerui
nepritariu faktui, kad jis atidengė balsavimą, ir negana to balsuoja nematomai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-20 00:50
Nie cas
Savo nuomonę pasakiau, nesutapo skoniai?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-20 00:25
N2_end
Pamote, ar tau pasimaišė protas kuolą rašyti ?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-19 23:37
Nie cas
Man pasirodė per daug monotoniška, nuspėjama. Nepadės nei tarpai. Labai kasdieniška.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-19 19:42
wrawr
4- minusai už tai ką paminėjo raudoni
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-19 19:03
rdn pmdr
Gražu.

Sekantį kartą atskirkit pastraipas tuščiais tarpais, bus smagiau skaityti.

Stela :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-19 18:37
N2_end
Paliko įspūdį. Šiaip prozos neskaitau. Tik kai užkablina permetus akimis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą