Rašyk
Eilės (73050)
Fantastika (2189)
Esė (1492)
Proza (10330)
Vaikams (2494)
Slam (49)
English (1100)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 18 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterGerbiamas Vytautas Landsbergis per “kitokius pasikalbėjimus” pabrėžė savo meilę tėvynei ir visam Palangos kraštui Aido Giniočio dainos “karvė” žodžiais:

“- Vyrai, baikit nesąmones,
Nes prie jūros –
mano tėvynė. ”

Tikriausiai nei Landsbergis, nei Giniotis neįsivaizdavo, kokia gi Palanga gali būti šiais laikais. Aš, pavyzdžiui, ne už ką dabar ten nevažiuočiau. Milijonas keistų, dažnu atvėju neišsilavinusių, neprognozuojamai agresyvių ir labai labai susireikšminusių veidų net nesiekiančiam 80 kvadratinių kilometrų plote. Ir viskas ten taip primityvu, kad net bloga daros. Visiškas komercijos ugnikalnis. Nebeliko šiais laikais ten jokio natūralumo. Kavinės – prastos, brangios ir banalios, viešbučiai – lygiai tokie pat. Ir jie ten yra be proto pelningi, vien tik dėl tos iracionalios liaudies. Ta pati Baltijos jūra yra šlyktšti ir tokia nešvari, kad aš, varganas kaimietis, i ją net kojos kelt nedrįščiau. O kaip ten ištvert į ją nekėlus kojos prie tokio karščio? Ypač, jei į kraują būna įsimaišęs alkoholis.

Milijonas žmonių tokiam plotyje… Tai juk gryna vienalytė masė! Kiek procentaliai iš tokios masės žmonių sulenda į paplūdymį vidurdieny? Dėl ko? Aš nerandu nei vieno logiško atsakymo. Ko ten brautis ir grūstis, kai Lietuvoje tiek daug gražių ir švarių ežerų ar kitų vandens telkinių? “Miškuose nepasideginsi” burnojas man švelniabalsė blondinė užsirietusiais ilgais rūžavais nagais. Tai jei jūms įdegis yra prioritetas, jūsų vieta ir yra Palanga, aš tikrai nesiginčysiu. Jei jūms smagu ir malonu būti tarp tokio kiekio imbicilų, aš ir vėl nesiginčysiu, nes jūs tikriausiai ir pats esat vienas tokių. Bet ar visiem tik įdegis svarbus? Ar visiems patinka plaukiot tarp išmatų ir būti tarp pačios pačiausios Lietuvos provincijos? Ar bus nors vienas, kuris paaišikins, kas čia vyksta?

Padėkit man susivokt, jei klystu ar kažką pamiršau. Bet ar tikrai gebėsit įrodyt, jog ežeras nėra geresnis pasirinkimas? Ar belenkoks kiek atokesnis karjeras, ar prūdas? Ten kur ramybė, kur švaru? Kur galima išsikepti gerą gabalą mėsos ar nuobodžiauti užmetus ilgą meškiarę. Kur neįspirs eidamas pro šalį koks girtuoklis su alaus bokalu rankoje. Kur nereiktų grūstis ir jaust diskomforto, dėl per didelės trinities su kitais žmonėmis. Juk tai tikras pragaras, o ne papludimys… Ir dar prie viso to, tos masės žmonių vidutinis intelekto lygis apie 50. Tikriausiai aš dar perdedu, tas skaičius turėtų būt kur kas mažesnis.

Po visų video ir nuotraukų kuriuos mačiau, po visų įrašų ir straipsnių kuriuos skaičiau, aš nuoširdžiai sakau – Palanga neverta tų jai priskiriamų laurų. Kalbėjau su kiek inteligentiškesniais draugais, kurie praleido tame kaime šį savaitgalį, aš jų klausiu, kokio velnio? Jie su dideliu nusivylimu man atšauna, kad ar tai darbas, ar tai nepasidomėjo, ar durnė žmona užsiciklino ir nėjo perkalbėt… Balse buvo galima girdėt nusivylimo aidą, todėl aš juos labai užjaučiau. Jie patikino mane, kad Palanga patapo iš mielo, jaukaus kurorto į masinį provincijos centrą.

Žmonės, baikit nesąmones…
2015-07-10 19:04
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-12 04:53
Karolis Pamišėlis
kam Palanga, kam ežeras. kokios problemos?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-11 01:28
N2_end
Absoliutus absurdas. Šūdų fantasmagorija. 
Pasidarė mandinga tarp durnių ant Palangos varyti.
Girdi, sulindo į jūrą melejonas žmonių ir visi vienu metu šiko ir myžo kaip banginiai.
Jeigu idiotas, tai ilgam.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-11 00:07
baisusistipas
O kuom decibelas ir imbicilas yra panašūs?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2015-07-10 19:43
rzl
rzl
Mano laikais Stakėnas tą karvę dainuodavo. 
Kuo skiriasi imbicilas nuo decibelo?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą