Rašyk
Eilės (73060)
Fantastika (2189)
Esė (1492)
Proza (10330)
Vaikams (2494)
Slam (49)
English (1100)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterBabaušiukas

Tris dienas ir tris naktis nykštukas Baba plaukė ant jūrų liūto nugaros, kol priplaukė žemė. Vos tik priplaukė krantą, Baba stryktelėjo ant žemės, padėkojo jūrų liūtui už kelionę ir patraukė į kelią. Jam reikėjo pereiti per aukštus kalnus. Žemėlapyje, kurį jam davė tėtis lokys, šie kalnai buvo pavadinti tokiu keistu vardu „Babaušiukų kalnynas“. Prieš pradėdamas kopti nykštukas Baba nusprendė prisėsti ir šiek tiek pasistiprinti: sukrimsti sumuštinuką, išgerti karštos arbatos. Svarbiausia - laiku ir reguliariai pavalgyti, tuomet būsi sveikas ir geros nuotaikos. Bet vos tik prisėdo ant akmenėlio ir susiruošė užkrimsti, kai staiga netikėtai priešais išniro suodinas nykštukas. Baba net krūptelėjo iš to netikėtumo.
-Kas tu toks? - pralemeno Baba.
-Aš Toras, -atsakė nepažįstamas nykštukas. - Aš esu kalnų nykštukas. Mes gyvename tuneliuose po kalnais.
-O, - nudžiugo Baba. - Tai gal tu gali man padėti, ir savo tuneliais gali pervesti per kalnus iki didžiojo miško. Man labai reikia nusigauti iki senojo ąžuolo.
-O kam tau ten?
- Matai, aš esu kalėdų senelio laiškanešys ir nešu vienai mergaitei laišką. O prie senojo ąžuolo yra paskutinė stebuklingojo traukinio stotelė. jeigu aš laiku į ją nesuspėsiu, tai mergaitė negaus kalėdų senelio laiško ir labai nusimins.
-O gali parodyti man tą laišką?
Baba draugiškai ištiesė laišką Torui, o šis tik šast pačiupo jį, šmukšt į savo kalnų tunelį, o įėjimą vikriai užritino akmenį.
Kol mažasis nykštukas susgribo kas nutiko, negerojo kalnų nykštuko nebeliko nei žymės.
-Ei, gelbėkit, iš manęs laišką atėmė! - garsiai sušuko Baba.
-Ko čia šūkauji, pats kaltas, kad babaušiukui laišką davei. Tu ką, nežinai kas per neklaužados ir kokie negeri yra babaušiukai?
Nykštukas apsidairė ieškodamas kas čia su juo taip kalba. Už jo nugaros stovėjo kalnų ožys.
-Neeee, nežinau.
-va tai tau. Šie nykštukai labai nedori, jie baisesni net už netvarkos nykštuką. Netvarkos nykštukas iš vaikų atima tik tuos žaislus, kurių vaikai nesusitvarko. O babaušiukai atiminėja viską. Išgirs kaip vaikas ožiukus rodo, zirzia ar neklauso tėvelio ir mamytės ir atims iš tokio visus žaisliukus arba suvalgys visus saldainius, arba ir saldainius suvalgys ir žaisliukus atims. O šitas neklaužada, kuris iš tavęs laišką atėmė, tai ateis pas tą mergaitę, palauks kol Kalėdų senelis atneš jai dovanų ir atims. - papsakojo kalnų ožys.
-O tai negalima niekaip nuo tų babaušiukų apsiginti? - paklausė Baba.
-Kaip tai negalima, galima. Tigi sakiau, reikia klausyti tėvelio ir mamytės, plautis dantukus ryte ir vakare, nezirsti, padėti kitiems vaikučiams. Babaušiukai tokių vaikų labai bijo, nes jie gali juos apakinti savo švarių dantukų šypsena ir išbaidyti garsiu juoku.
- O tai kaip man laišką dabar atsiimti iš to babaušiuko? - paklausė nykštukas.
- Žinau aš tą babaušiuką ir jo visus tunelius pažįstu ir žinau kur jie veda, lipk man ant kupros, padėsiu aš tau.
Užsiropštė nykštukas ant kalnų ožio ir tvirtai įsikabino į jo kailį. O šis kad pasileis per uolas šokinėti. Nykštukui vienu metu pasirodė, kad ožys tiesiog nuo vieno kalno ant kito šokinėja...
2014-05-15 22:45
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2014-06-19 13:18
Viliutė
Tai va.Čia pirma dalis ,o kur antra?Ar pavyko nykštukui ir ožiui atimti laišką iš babaušiuko?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą