Rašyk
Eilės (78172)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10916)
Vaikams (2717)
Slam (79)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterDievaži, kaip mane stebina kiek daug prastai gyvenančių Lietuvoj yra. Nors pasakysiu, kad man jų visai negaila. O ko čia imt visų ir gailėt? Kas bus jeigu visų gailėt imsi? Gi pasirodo, kad beveik visi vargšai. Vienas turi per mažai, kitas dar mažiau, o trečias (bet dar ne paskutinis) išvis – mažiausiai. Ir kaip čia iki to nelyginamojo laipsnio prieit? „Mažai“ vis tiek netaps „normaliai“. Čia, kaip socializme.
Kažkurį vakarą draugė per feisbuką nuorodą atsiuntė. „Užpildyk“ – sako. Anketa apie socialines, religines, politines ir dar visokias kitokias pažiūras „Kokia tavo tikroji tautybė“ (ar kažkaip panašiai pavadinta). Skamba rimtai. Ėmiau ir užpildžiau. Paaiškėjo, kad ir pasas mano blogas ir, matyt, metrikai bus ne tie surašyti. Sako: „gavote Olandijos pilietybę“ (o man vis tiek įdomu kaip čia su ta itin lietuviška pavardės galūne yra...)! Pasirodo, kad mąstau nelietuviškai. Taip ėmiau ir pažiūrėjau: iš vienos pusės, iš kitos... Kaip čia mes, lietuviai, mąstom? O ten, šone, prašau – lentelė, kur procentaliai surašyta kaip kas Europoje mąsto. Lietuviai, pavyzdžiui, taip: „valdžia pasitiki – 25%; korupciją valdžios aparate palaiko – 14%, politika domisi – 32%“ na, ir panašiai. Tada supratau, kad tie 25% procentai kur pasitiki, tai politika tikriausiai domisi. Bet vis tiek liko  neaišku kaip su ta korupcija.  Čia, galimas daiktas, kita pusė besidominčių. Jie, matyt, ir valdžia pasitiki labiau nei kiti. O ko nepasitikėt, jei turi kišenėj smulkių. Bet ką čia... Dabar jau pasijutau tikra lietuve – skųstis pradėjau: „per mažai, per mažai... beveik visai... mažiausiai mes politika domimės“. Galvoju, kodėl čia toj lentelėj su procentais tokio fakto nepaminėjo „100% lietuvių mėgsta skųstis“. Nors čia vėl kyla abejonių su tais 14%. Sakyčiau jie skundžiasi mažiausiai, o gal ir išvis nesiskundžia. Todėl tokio rodiklio, matyt, ir neįdėjo į tą lentelę. Kažin, jeigu pasą pasikeisčiau – ar mažiau skųsčiausi?
Tiesa, tikriausiai dar reikėtų paminėti, kad skundų skalė Lietuvoje yra itin plati. Vis tik, neišsiplečiant, yra dvi pagrindinės skundų grupės: pagrįstų ir nepagrįstų. Šių grupių narių gausumas priklauso dar ir nuo kitų „mąstymo lentelėje“ pateiktų skaičiukų (kurių dabar, nors užmušk, neatsimenu). Na, kad ir kaip ten bebūtų, visiškai drįsčiau pagrįstais vadinti skundus dėl meno (jų mažuma, o aš mažumoms dažniausiai mėgstu pritarti). Pirmiausia, liaudžiai juk reikia duonos, o paskui žaidimų. Štai menas ir yra savotiškas žaidimas (kažkodėl peršasi mintis, kad kažkas jau tai yra sakęs, bet palikime tai geriau savo atminties stalčiukus besitvarkantiems). Tik kas ir ką čia žaidžia – neaišku. Ar tie kur politika domisi žaidžia, ar su nesidominčiais žaidžiama. Čia jau galima ir iš vienos, ir iš kitos pusės žiūrėti, net ir iš apačios – vis tiek neaišku ar kas paaiškės. Matot, menas sudėtingas dalykas ir ne visiems jį suprasti. Net ne visiems menininkams viskas aišku. Na, sakykime: juk apie vamzdžius geriausiai supranta santechnikai. Teisybė? Vadinasi ir tas kur sostinėj prie Nėries – suprantamas tik santechnikams. Ir vėl nelygybė... Vieniems atrodo, kad to meno per mažai (nėra į ką pasižiūrėti), kitiems – per daug (nespėja domėtis), tretiems – jis tiesiog per didelis (čia kaip Nėries atveju). Tai čia tik šiek tiek –  „meniškas“ intarpas.
Mintis ir vėl pakrypo apie matematiką – tuos procentus ir pavardės galūnę. Kodėl turėčiau, mat, olande būti? Kaip, sakyčiau, pakankamai sveiko mąstymo pilietė žinau, kad visame pasaulyje yra ir gerų, ir blogų dalykų. Įsivaizduokite, ir netgi nepriklausomai nuo to, kaip mąstome! Taigi ar neatrodo keista, kad statistinis lietuvis tokiu atveju yra nelabai sveiko mąstymo pilietis, nes: a) statistinis lietuvis mąsto „neigiama“ režimu b) statistinis lietuvis niekada nemąsto „teigiama“ režimu c) statistinis lietuvis išvis nemąsto (čia, kaip iliustraciją, pasitelkime besidominčiųjų politika skaičių)? Prašome pasirinkti teisingą variantą.
PABAIGA (?):
Variantas a) Nepaaiškinamas, nes, deja, kai kreipiausi į statistikos departamentą, jie man pasakė, kad apie „neigiamą“ mąstymo režimą kol kas tyrimo niekas neatliko.
Variantas b) Tą patį departamentas pasakė ir apie „teigiamą“ režimą.
Variantas c) Apskritai, kaip šitą variantą sugebėjote pasirinkti? Visi apie kažką mąsto – ar statistiniai, ar nestatistiniai...
O čia ir pagavot... Nežinau kokia pabaiga turėtų būti. Man atrodo, kad jeigu mes dar skųstis sugebam, tai tikriausiai vis tik mąstom. Kaip ir kiti europiečiai (čia dėl to taip pasakiau, kad dabar madoj viską lyginti pagal ES šalių standartus). O jeigu mąstom, tai ir gailėt nieko nereikia. Nemąstytume – kiti už mus pamąstytų. Čia, kaip socializme.
2013-12-02 16:57
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2013-12-31 15:29
Super...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-12-02 19:23
Žolininkas
*Isabella
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-12-02 19:22
Žolininkas
Lietuviais turime ir būti. Tik įdomu, kaip dabar mąsto Izabella?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą