Rašyk
Eilės (77864)
Fantastika (2280)
Esė (1536)
Proza (10860)
Vaikams (2678)
Slam (67)
English (1204)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterŠį kartą  bažnyčia, gal korėjiečių… Viskas tarsi seniai pažįstama, bet korėjiečių. O gal japonų ar kiniečių..? Man jie panašūs. Vienas anglas  -  mažiukas dvasininkas. Niekaip daugiau metro ir šešiasdešimties. Niekaip negali užtilti. Pasakoja anekdotą, paskui kalba apie ūkį, klausia: ``kas nevalgys mėsos? ``, sako:  “reikia tuos vegetarus žudyti. ”  Manęs neima juokas. Čekui, aukso preleiviui Danieliui, taip pat nejuokinga tarp mažyčių, besišypsančių katalikų. Jis pakelia galva į kunigą, varto akių vyzdžius ir šnopuoja, lyg astmatikas. Nusisuku, dabar stebiu praeinantį anglą ``juodomis`` akimis, jis sureaguoja staigiai nukreipdamas žvilgsnį į šalį. Nutipena prie juodaodžių staliuko penėti juos verbaliniu vakarienės priedu.
  Gatvėje vėsu. Naktinė prieblanda. Susisuku cigaretę. Tylu ir tuščia, tik už namų kvartalo gaudžia miestas. Praklibinkščiuoja sunykusi, susikūprinusi moteris. Jos plaukai ploni, išsidraikę. Kiek toliau paėjusi, bet pakankamai arti, kad girdėčiau ką sako, kai sutinka priešais einantį garbaus amžiaus vyrą. Jis apkabina moterį, pabučiuoja į skruostą. Moteris įsikniaubia į jo petį ir sukūkčioja:
-Mano dukra! Mano dukra nori mane išvyti iš namų, krauna man lagaminą..!
Numečiau nuorūką ant švarios gatvės ir paėjau toliau, iki sankryžos. Toliau nebežinojau kur eiti - dingo smalsumas. Apsidairiau: ant gatvės kampo stūksojo alaus baras uždarytomis langinėmis. „Dirty Dicks” – iškaba skelbė. Atsistojau po iškaba, atsisagsčiau ir nusišlapinau taip, kad “neapvaryčiau” sienos. Kruopščiai susitvarkiau ir susirūpinau patyrimu nosyje - nebegalėjau normaliai per ją kvėpuoti. Liežuvio galiukas buvo keistai salsvas. Grįžau į prieglaudą galvodamas: ``kodėl? ``
Viduje visur, kur matė akys, kabėjo nukryžiuoti Jėzūs, o po kojomis driekėsi raudoni kilimai.
Valgomajame trūko druskos ir  pipirų. ``Paprašyk`` - protas ragino, o Tae Guk Gi maloniai šypsosi:
- Yra dar, jei nori!
- Viskas aišku! - linksiu galva tam korėjiečiui. Priešais mane lėkštė - viena bulvė skystame padaže. ``Jie negamina vegetariškai... `` Mane ima juokas ir aš garsiai nusijuokiu. Mintyse matau save rūškaną sakykloje: „parapijiečiai, pas mus ima veistis keista, nauja rūšis – vegetarai. Reikia juos naikinti! `` Bendruomenė pritariamai sumurma ir linguoja į šalis galvomis kaip lėlės.
Dešimtą valandą užgęsino šviesą. Tikriausiai taupo elektrą..  Aš norėčiau jų paklausti, kad jie atsakytų: “mes taupome! ”, bet nemoku korėjietiškai, apgraibom nusilenkiu prie savo kelionmaišio.
2013-05-11 00:14
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-15 13:53
Lengvai
kiniečių --> kinų;
Kruopščiai susitvarkiau ir susirūpinau patyrimu nosyje - ou mai mai, žinokit, tikrai nereikia visiškai detaliai pasakoti, kas ką pagalvojo, pamąstė, kur ir kaip nusišlapino;


Prastai parinkta ištrauka. Nei pasaulio atskleidžia, nei apie pagrindinį veikėją papasakoja, nei sudomina skaityt toliau.

2
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-12 15:19
Marquise
Iš tiesų, tai ištrauka yra per trumpa, nes iš jos neįmanoma susidaryti vaizdo - kas vyra herojus, kur jis yra (lyg ir Korėjoj? Bet tuomet kaip jis supranta, ką kalba moterytė, jei nemoka Korėjietiškai).

Trūksta kalbos sklandumo. Nors tekstas savo turiniu gana primityvus, tačiau skaitosi sunkiai. Jį gerokai užgriozdina tokie sakiniai:
"Niekaip daugiau metro ir šešiasdešimties. Niekaip negali užtilti." -> Niekaip kartojasi. Pirmasis pavartojimas abejotinas, tarpusavyje sakiniai nesisieja, sukelia kapotumo jausmą.
Kitas:
" dabar stebiu praeinantį anglą ``juodomis`` akimis" -> ką simbolizuoja ta kabučių imitacija? Ar čia kažkoks žargonas, ar kaip? Kodėl spalva kabutėse nesuprantu.

Kita bėda - tekstas nekelia susidomėjimo. Tokių pasakėlių, apie pochuisto nuotykius jau yra parašyta ne viena, tarp kurių yra ir įdomių, ar bent įtraukiančių. Bet jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad toks stilius yra lengvas, t.y. nereikalauja didesnių autoriaus pastangų, tuomet šis pavyzdys įrodo, kad yra priešingai.
II
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą