Rašyk
Eilės (77189)
Fantastika (2259)
Esė (1534)
Proza (10802)
Vaikams (2629)
Slam (65)
English (1189)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterJuodas katinėlis užaugo pačiame miesto centre. Apleistame name buvo įvairiausių skarmalų ir popiergalių, kurie slėpė kačiuką nuo kaitros, vėjo, šalčio ir piktų akių. Metai bėgo, katinėlis užaugo ir su jauna katyte susilaukė trijų juodų kačiukų. Atsirado gerų moteriškių, kurios kiekvieną dieną įpildavo ko nors užėsti. Dar, be šito maisto, apleistame name buvo galima, kartas nuo karto, susigauti pelę. Bado nebuvo ir maži kačiukai augo. Taip pamažu šeima vis didėjo ir joje buvo galima pamatyti ne tik juodas kates ir katinus, bet ir margų bei juodmargių kačių. Katinėlis taip įsimaišė į savo šeimos būrį, kad praeiviai net nebegalėjo atskirti, kuris, iš viso būrio kačių, yrašeimos galva. Kadangi senasis namas ir tvartas, kuriame gyveno gausi kačių šeima, buvo prie gana judraus kelio, tai suprantama, pasitaikydavo ir nelaimingų atsitikimų. Ne vienas vyresnis katinas yra tragiškai žuvęs po mašinos ratais. Laikas bėgo ir, kad pamaitinti visą kačių šeimyną, jau senai nebeužteko vieno mažo  dubenėlio. Po augančiu netoliese senu medžiu, moteriškės, maitinančios šiuos padarėlius, jau senokai buvo pridėjusios ir mažesnių, ir didesnių bliūdelių su ėdalu. Kadangi niekas nesikišo ir netrukdė katėms veistis, tai jos taip ir darė, perdaug, niekieno netrukdomos. Kačių būrys vis didėjo ir didėjo . Jos mėgo apsilankyti ir daugiabučių namų laiptinėse, kur žiemą buvo pakankamai šilta. Gyvenimas tęsėsi ir kačių  mylėtojai galėjo kiekvieną dieną džiaugtis, o, tuo tarpu, tie kas sugebėjo įžvelgti netvarką, vargo. Buvo nupjauti netoliese augę medeliai ir eglės. Aplink šmirinėjo, niekieno, gausus būrys kačių. Jos pamažu vaikščiojo po kiemą tarp stovinčių automobilių. Vasarą kates slėpė apleisto namo aukšta, nešienaujama žolė, o žiemą didelės sniego pusnys. Dažnai kates buvo galima pamatyti ramiai sėdinčias ir savo žvilgančiomis akimis stebinčias praeivius. Kartais žmonės galėjo girdėti baisius katinų riksmus, sklindančius iš senų medžių. Mat katės buvo katės ir jos mokėjo įlipti aukštai į medžius ir iš ten, nieko nebijodamos, lieti savo jausmus. Bet, kaip ten bebūtų, niekas jų nešaudė ir iš tų medžių nevaikė. Kartais šių padarėlių galima buvo pamatyti nedaug. Tikriausia, jos, kaip tie bastūnai šunys, klaidžiojo nemažais atstumais ir taip susirasdavo sau draugų ir naujų šeimos narių. Jaunoms katytėms reikiamų partnerių, matyt, nebuvo trūkūmo. Šituo veislynu miestelis net galėjo garsėti, tik bėda, kad nebuvo kas šitą šeimyną garsintų, reklamuotų. Visi aplinkui gyvenantys žmonės buvo per daug užsiėmę savo reikalais, kad neturėjo laiko rodyti ypač didelio dėmesio šiai vis augančiai kačių šeimai.

2013-03-25 18:54
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-28 11:04
Viliutė
Senai buvo prašymas su visokiais pažymiais nežaisti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-27 18:46
47965
1
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-24 22:10
Dvasytė
Ach tai vos ne Stepfordo moters tematika jums normali ir tinkama vaikams, ir jei jau moteris nemirtinga, tai jau, suprask, nesikuklink, tėve ir vaike, kišk ją pirm savęs kur tik reikia, o gal ...gal kai kam ir visai patinka tokią mintį vaikams no mažens kalti - tipo, žinok, boba yra nemirtiga nebijok, jai niekada nieko neatsitiks, tu vis tiek pirmas kojas užversi...ant sofkės gulėdamas:DDD  O apie katinėlius matai jau netinkama ania?:DDD
Nu laduški, skaityk prapūstim eto...A kas tia dapar yr...nu Vylką tskatyk ats kmentavęts ir perkomentavęts tskertsai tsu itsilgai, taip! Ką tia pepridusi! Tietsiog pa! Ir atsipratsau, kad komentavimuotse uz Mortcelijų patspaudziau!...Am.
Viliūtė turi savo stilių ir rašykų terpėje jis be abejo yra išskirtinis, savitas, įdomiai žiūrisi...be jo būtų truputį liūdna. O dėl jo tinkamumo vaikams...aš čia nematau nieko netinkamo, o tai, kaip priimtų jie,... gal tiesiog reiktų ant jų ir išbandyti, pažiūrėti, kaip jie reaguoja, priima, kokie jiems klausimqi kyla...bet jei Viliutė sako, kad jie priima palankiai, tai aš esu linkusi tuo tikėti...nes kodėl gi ne? Vaikai yra įdomūs sutvėrimai, jie kartais, lyg nebūtų tėvų sutverti...kas iš esmės taip ir yra - jie nėra savo tėvų tvariniai, jie tik jų padaryti...pinokiukai savotiški, o žmonėmis...žmonėmis jie juk irgi būna iš pat karto, kartais tai taip ryškiai pasimato, kad net pašiurpina...Taigi, jie kartais supranta daug daugiau nei tėvai, nes jie geba suprasti ir pajusti tai, ko tėvai ne...nu niekaip ne...nes jie jau būna su gyvenimo akiniais, o tie pilni stereotipų, o vaikai dar būna laisvi...jie gali susikalbėti net su gyvūnais...tuesiog akimis, be žodžių arba šypsena...Aš turiu tokį grėbliuką, vaikišką, manau daugelis juos tuei ir naudoja kapinėse ir kai vieną kartą jis ten tvarkiausi ir pro šalį ėjo moteris su mergaite, kuriis dėmesio niekas nekliudė ir nepatraukė, nes ji ėjo per pasaulį, kur nieko nebuvo jai pažįstamo ir įdomaus ir staiga...ji pamatė gulint tą grėbliuką ir jos dėmesio koncentracija bei žvilgsnis iš karto pakito ir, nors aš buvau daug toliau nuo to grėbliuko, kad toks mažas vaikas galėtų ką nors suprasti, bet...ji neįtikėtinai greitai užfiksavo jai pažįstamą objektą, paskui pakėlė žvilgsnį aiškiai kažko ieškodama, nukreipė jį į mane, nors aplink, šalia buvo ir dar žmonių, paskui vėl į jį, į mane -į jį ir tada, kai jau ką tik ėjusi pirma mamos dabar turėjo skubėti paskui ją, jai vienai težinomu, neklystančiu būdu susiejo jį su manimi, tada nusišypsojo man tokia beveik nenusakoma šypsena, tokia...reiškiančią ir supratimą, ir draugiškumą...grėbliukas buvo jai atpažįstamas, todėl artimas ir saugus daiktas, bet ji, būdama tokia maža, jau puikiai žinojo, kad ras nuostabus daiktas be žmogaus yra niekas,...o tas, kas susietas su juo yra...toks pat kaip ir ji, ir visai nesvarbu, kokio jis ūgio ir kaip atrodo...Vaikai gali būti nuostabūs, kol mes nesugadiname jų supratimo...ir jiems reikia... visokios literatūros...ir visokių žmonių...ir visokių gyvūnų...jie geba net varles mylėti kaip katinus ir iš tos meilės prisivaryti jų pilnas kišenes:D
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-09 20:28
klimbingupthewalls
Visa kačių dinastija, lyg dokumentika surašyta, padrikai, bet minties, be rimtesnio užtaiso. Jeigu katinėlis užaugo miesto centre, tai kaip staiga atsirado šalia ir tvartas? Bliūdelius keiskit dubenėliais. Iš pradžių rašote, kad buvo geraširdžių, kurios maitino katinus, o pabaigoje visiems žmonėms pripaišote abejingumą ir didelį užimtumą. Ir jeigu jie jau tokie iš tiesų buvo, tai ar tikrai jiems rūpėjo atskirti, kuris yra šeimos galva? O ir šiaip. Ar žinote, kad katės iš tiesų nelinkusios gyventi gaujomis ir šeimos galvos iš tiesų negali būti. Pasidomėkite ir neklaidinkite vaikų.
Kaip konkursinis darbas tai be galo silpnas.

Vertinimas 0
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-07 14:38
bibliotekininkė
Visų pirma, tekstas nėra skirtas vaikams. Galbūt autorė ir mėgino taikyti į šią auditoriją, deja, nesėkmingai. Vaikams skirtuose kūrinėliuose turėtų būti daugiau teigiamumo. Čia kūrinio ašis sukasi apie beprasmį kačių veisimąsi. Kūrinio veikėjai nėra pateikiami su meile. Siaubo žanro tekstukas, sėjantis ir sėjantis skaitytojui nerimą, o kas bus, jeigu jos taip veisis, ir veisis, ir veisis... Sukuriama nejaukumo atmosfera, ją tik dar labiau stiprina neigiamas konotacijas keliantys mirties įvaizdžiai  („tragiškai žuvęs po mašinos ratais“). Per visą tekstą eina tarytum netyčia užslėpta mintis, kad tas kačių veisimasis pats savaime nėra geras, kad jas reikia naikinti („niekas jų nešaudė“). O vaikučiams taip negalima. Plius, veisimasis – ne pati tinkamiausia aktualija nagrinėti vaikams. Vertinimas: 0.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-07 13:06
Viliutė
Pastebėjusios kates ,moterškės iš miestelio jas globoja.Toks būtų atsakymas į iškilusius klausimus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-07 12:18
Lengvai
Atsirado gerų moteriškių, kurios kiekvieną dieną įpildavo ko nors užėsti – prieš tai autorė minėjo, kad namas apleistas, o skarmalai saugo katinėlį nuo visko ir visų. Klausimas: iš kur atsirado tos gerosios moteriškės? Ar katinėlis su šeima eidavo pas jas, ar jos atrado katinėlį? Kodėl katinėlis negaudo pelių už apleisto namo ribų?
Katinėlis taip įsimaišė į savo šeimos būrį, kad praeiviai net nebegalėjo atskirti, kuris, iš viso būrio kačių, yra šeimos galva – iš kur atsiranda praeiviai apleistame name?
Kadangi senasis namas ir tvartas, – tvartas miesto centre? Neįtikima!
, kad pamaitinti visą kačių šeimyną, – kad pamaitintų: bendratis su „kad“ tokioje konstrukcijoje nevartotina;
Gyvenimas tęsėsi ir kačių  mylėtojai galėjo kiekvieną dieną džiaugtis, o, tuo tarpu, tie kas sugebėjo įžvelgti netvarką, vargo. –  „tuo tarpu“ nevartotina tokiame kontekste. Antra, kas vargo, kodėl ir kaip?

O kodėl medeliai buvo nukirsti???
Kitas aspektas – kur pagrindinė teksto mintis? Kad niekas negarsino kačių šeimynos? Bet juk jie ir taip puikiai sau gyveno niekieno netrukdomi, argi ne? Taigi, nėra intrigos, nėra veikėjų (katės nesiskaito, nes jos tik visuma, o ne atskiri charakteriai), yra šioks toks pasaulis. Ar vaikams būūtų įdomu? Abejoju.

Neradau nė vienos iš duotų temų.

0
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-02 13:18
Viliutė
Trumpos pasakaitės vaikams turėtų patikti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-01 10:59
Aurimaz
Iš pradžių gal ir katinėlis, bet vėliau jau visas kačių haremas. Taip to katinėlio ir nelieka. Sakyčiau, pataikyta į temą "Miestas ir kaimas", bet ką tuo norėta pasakyti? Jeigu rašote vaikams, reiktų turėti galvoje, jog vaikai - toli gražu ne debilai. Jiems priežastingumas bei logika nėra svetimi. Be to, galima buvo laisvai plėtoti idėją - 10 000 ženklų riba net trečiąja dalimi nebuvo panaudota.

0 balų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-28 13:15
Morcelijus Šermukšnis
Kačių mylėtojų ugdymui.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-27 14:45
Viliutė
Didžiausia intriga ,kaipgi sekasi gyventi katėms.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-22 19:00
JurgiTele
Ką gi, kaip sakoma, lengviausia vertinti kitų, o ne savo kūryba. Kad ir kaip norėčiau įžvelgti kurios nors temos atskleidimą, aptikti išbaigtą siužetą, intrigą... deja, viso to nerandu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-04-21 15:28
Viliutė
Įspūdinga, auganti kačių šeima.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-04-10 21:13
Prisimink
Visą kūrinį laukiau kažkokio sprogimo, bet taip ir nesulaukiau. Negana to, dar ir trūksta pabaigos.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-04-08 10:56
tictac_it
Čia turbūt turėjo būti detektyvas, kai užklydo ežiukai su beisbolo lazdomis...ir , kai sargiukas krimnalistas per klaidą išgėrė ne pieno ir peršovė nekaltai voverytei kojytę ... ir t.t. :) 1
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-03-30 19:57
Laukinė Obelis
Mano galva, šis kūrinėlis ne vaikams. Ir apskritai nematau jame nei prasmės, nei grožio. Papasakota apie eilinį faktą, kurį turbūt būtų galima pamatyti vos ne kiekviename miesteliūkštyje. Gal dešimt kartų pakartota, kad tos katės gyvena, veisiasi, auga, vėl dauginasi, vėl auga... Ir kas iš to?
O nuo klaidų tekstas knibžda kaip nuo tų katinų.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-03-27 20:14
Secret dragon
Kažkaip man net ne į temą šis kūrinys...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-03-26 19:43
dienmedis
jei jau vaikams tekstas, tai tie nelaimingi atsitikimai vaikams netinkami, tai yra žalinga informacija besiformuojančiam pasaulio suvokimui, vaikų teisių apsauga "užtampytų" po teismus, jei toks tekstas pasirodytų išspausdintas vaikams skirtame leidinyje :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-03-25 20:07
tempoRaIRE
Miau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-03-25 20:06
Kosmonautas Kategorijus
Kronika? Reportažas? Metraštis? ?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą