Rašyk
Eilės (72575)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10237)
Vaikams (2468)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 138 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterJau pavėluotai, bet vis dar su prisiminimais kaip visi tik ir agitavo: balsuok už tą, balsuok už aną. Atrodė, kad kandidatų tiek daug, jog kur pasisuksi visi nesutampa su tavo nuomone. Tada vienas protingas dėstytojas pasakė: Balsuok už tai, kuo tikrai tiki. Pagalvojau – nu jais tai tikrai tikiu! Ir gražią sekmadienio popietę nuėjau balsuoti už Drąsos kelią (nors tai ir išprovokavo pyktį su mama ir močiutėmis).
Vakaras. Per televizorių rodomas filmas, į kurį nenoromis įsitraukiu. Filmo turinys apie karą. Sapnas: Kaunas yra atakuojamas! Važiuoju į slėptuvę su mama, tėčiu ir drauge, staiga paskambina Drąsiaus Kedžio mama ir pasako, kad jie gyvi, viskas gerai. Į galvą šauna mintis (tiksliau sapne suklinku): o kur mano močiutės??!!?! Kažkokiu būdu jos atsiduria su manimi automobilyje, viskas gerai, važiuojam toliau į slėptuvę. Išgyvenom. Visi man artimi žmonės yra su manim.
Prabundu ir pagalvoju, ar sapnas man norėjo parodyti, kad tikrai tikiu savo partija, ar vis dėl to suklydau. Ir jeigu tikrai tikiu, tai kodėl dvejoju? Staiga prisimenu gerb. V. Uspaskicho partiją ir jo agitacinę reklamą, su rusišku akcentu teigiančią, kad daugiausia drąsos reikėjo Jilantai pasipiršti ir vaikus į Lietuvą sugrąžins močiūtės blynai. O gal aš visgi juo tikiu? Tiksliau reklama? Jo kalba būtų tikrai užburianti, jeigu ne tas jo akcentas, kurio pagalba visa Viktoro kalba tapo tokia nerimta.. Aš vėl dvejoju? Ne ne, aš tikiu savo partija.
Tas Kauno atakavimas turbūt reiškė, kad, žmogelis, gyvenantis mano galvoje, norėjo man pasakyti, kad mano tikėjimas buvo netikras. Nes kitaip, kodėl būtent sprogimai, bombos? Būtų tiesiog užtekę violetinės vėliavos, iš karto būčiau supratusi, kad teisingai nubalsavau. O dabar. Neesu aš didelė patriotė. Tai kodėl net čia rašau apie rinkimus? Ir kodėl nuėjus į darbą arba universitetą ir paklausta už ką balsavau, nedrąsiai numykiu: už Drąsos kelią.. Bet neleidžiu žmonėms manęs užsipulti, puolu pati: aš balsavau už tuos, kuriais tikiu!!!
Mano rankose sapnininkas. Nuo ko pradėti ieškoti prasmės? Atakos? Močiutės? Kažkodėl būtent jos dominavo sapne. Tai kvaila. Niekada nesukau galvos dėl tokių dalykų. O ne. Ką tik supratau, kad gal aš pradėjau galvoti apie savo veiksmų pasėkmes? Reikia paskambinti močiutėms paklausti, ar viskas gerai.
Bet gal tikrai V. Uspaskichas išgelbės Lietuvą? Kėdainius tai juk sutvarkė. O jis iš viso baigęs kokias nors politikos studijas? Ar apskritai universitetą? Nors pagal mano balsavimo tendenciją, man tai neturėtų būti svarbu, juk nesidomėjau, ar N. Venckienė baigus politikos mokslus. Nesidomėjau turbūt dėl to, nes žinojau, kad nebaigus. Kaip sakant, kai padarai, tada pagalvoji.
Staiga prisimenu B. Werberio žodžius (teisybę sakant radau internete, gana sau meluot): Tikėti ar netikėti, nėra jokio skirtumo. Vienintelis svarbus dalykas yra kelti sau vis daugiau klausimų. Taigi turbūt svarbiausią misiją atlikau, klausimų iškėliau pakankamai daug. Bet jeigu nėra skirtumo tikėti ar ne, tai už ką balsuoti?? Ir visgi pamačiusi rinkimų rezultatus, lengvai atsidūstu, nes pagalvoju, kad mano tikėjimas (arba ne), galėjo sukelti rimtų problemų sprendžiant valstybinius klausimus.
2012-11-08 13:00
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-11 10:15
Le Hawk
Žmonės yra kaip banda. Pradžioje visi aiškiai matė kas vyksta, kad ši Garliavos drama ne iš piršto laužta. Bet vėliau, žiniasklaidai paleidus tam tikros Violetinį Judėjimą juodinančios informacijos, net mano paties aplinkoje daugybė žmonių pradėjo abejoti "o gal nieko ten nebuvo..." o kai kurie net perėjo į priešininkų pusę. Ką noriu tuo pasakyti? Kad žmonės yra labai lengvai manipuliuojami. Tiesiog kraupu žiūrėti, kaip tai yra lengva. Tu nepasidavei juodinimui - ir puiku. Ir neturi niekam teisintis - čia jų problema, kad leidžiasi lengvai manipuliuojami, o ne tavo. Aš irgi balsavau už Drąsos Kelią, visiems tai sakau su pasididžiavimu.

Bet to nukrypimo į sapną nelabai reikėjo. Rimtų problemų kontekste kažkaip "neįsipaišo".
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-11-08 20:06
tictac_it
į dnr :) 1
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą