Rašyk
Eilės (79049)
Fantastika (2329)
Esė (1595)
Proza (11062)
Vaikams (2730)
Slam (86)
English (1204)
Po polsku (379)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 30 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter







Prologas

2800 – aisiais Žemės gyventojų skaičiui pasiekus 100 mlrd. planeta tapo vienu dideliu miestu. Dauguma mūsų jau gyveno milžiniškuose autonominiuose pastatuose. Maistines kultūras klonuodavome ir augindavome konteineriuose, visa energija buvo išgaunama iš atsinaujinančių šaltinių, nors kai kurie mokslininkai entuziastai vis dar eksperimentavo su šaltąja sinteze. Žemėje įsivyravo taika ir harmonija, bet viltys nukeliauti kur nors už gimtosios Saulės sitemos ribų niekur nedingo – juolab kad gyvybei tinkamų planetų jau buvo atrasta begalė. Visos pastangos aišku buvo dedamos į kirmgraužas su kuriomis buvo dirbama jau kelis šimtus metų, tačiau nieko daugiau už dirbtines nano-kirmgraužas pasiekti nepavyko. Viską aukštyn kojomis apvertė sumanymas nutiesti jas į kokios nors žvaigždės vidų ir iš ten srūvančią milžinišką energija panaudoti tarpžvaigždinių erdvėlaivių varikliuose.
3000 – aisiais buvo pastatytas pirmasis generacinis erdvėlaivis „Taika“. Jo kelionės tikslas buvo Gyvatnešio žvaigždyne atrasta žvaigždė apie kuria skriejo mažiausiai 20 gyvenamų planetų ar planetų palydovų. Erdvėlaivis buvo milžiniškas, juo turėjo skristi 60000 keleivių. Laimingaisiais juos pavadinti būtų sunku, nes visi panorėję keliauti pasirašydavo nuosprendį mirti erdvėlaivyje. Nors „Taika“ turėjo tuo metu moderniausią žmonijos kūrinį, nanograužinį variklį, kelionė turėjo trukti apie 180 metų. Tačiau tai neatbaidė milijonų narsuolių, žmonijos patriotų, dalyvauti sekinančiose ir itin griežtose atrankose, kurios pradėjo vykti dešimt metų iki „Taikos“ paledimo. Po griežtų penkerių metų atrankų, prasidėjo intensyvios treniruotės, fiziniai ir psichologiniai parengiamieji kursai. Buvo paruošta net 5000 mokytojų, kurie turėjo skiepyti Žemės vertybes, skleisti tarp erdvėlaivio gyventojų harmoniją ir mokslą. Jie ir jų palikuonys turėjo pasirūpinti, kad kelionės tikslą pasieks išprususių ir darnią darnų pasaulį kurti pasiruošę Žemės piliečiai.
Deja gilus kosmosas, neribota laisvė nuo Žemėje likusios valdžios į paviršių iškėlė visas supuvusias žmonijos ydas. Jau apie šimtuosius kelionės metus laive siautėjo anarchija, kuriai priešinosi saujelė Žemei ištikimų likusių mokytojų. „Taiką“ valdė smurtas, korupcija, prostitucija ir narkotikai. Šis maras netruko pasklisti po visą naują planetų sistemą, per kelis šimtmečius „Taikos“ keleivių palikuonys apgyvendino visą sektorių. Jei Žemė tuo metu buvo beveik rojus, tai čia buvo blogiau ir už pragarą.
Šimtmečiai bėgo Žemėje buvo kuriami vis galingesni tarpžvaigždiniai varikliai. Per keturis šimtus metų buvo kolonizuoti dar penki sektoriai. Praeities pamokos buvo išmoktos, todėl juose vyravo daugiau mažiau stabili padėtis.
Visus juos buvo siekiama įtraukti į naujai besikuriančią Žemės Federaciją. Tačiau „Taikos“ sektorius buvo pamirštas, vienintelis ryšys su jais buvo kartais mokslininkų organizuojamos tiriamosios ekspedicijos. Tačiau jų vis mažėjo, nes grįždavo vos kas dešimta grupė. Viskas apsivertė aukštyn kojomis kai viena iš tų laimingųjų mokslininkų grupelių grįžo su žinia apie neregėtus vialtumo išteklius „Taikos“ sektoriuje. Per kelis šimtmečius trukusius mūšius...
- Ir iš kur tu viską taip puikiai žinai? – Makso monologą pertraukė Levanas.
- Istorijos paskaitos karo akademijoje įtrauktos į privalomą kursą.
- Gaila mūsų sektoriuje tai visiškai nepaplitusi disciplina. Labai norėčiau išgirsti apie visus žymiausius mūšius vykusius šiame sektoriuje, deja jau turime keliauti į šatlą. Gal galėsi pratęsti pasakojimą kol leisimės į paviršių.

1 Skyrius. Tezaurijus

1 dalis

Vaizdas pro šatlo langą atrodė dar nykesnis, nei jis atrodė dar stebint planetą erdvėlaivyje, kuris liko kaboti virš Tezaurijaus. Žmonės atkeliavę iš tolimesnių pasaulių šią dykvietę vadino laiko mašina. Ne jokių erdvėlaikio anomalijų čia žinoma nė su žiburiu nerasi, tačiau vos Maksas išlipo iš šatlo jis suprato, kodėl žmonės taikydavo šiai vietai tokį epitetą. Jei ne beprotiškas karštis ir tiesiog ore tvyrantis, kvėpuojant plaučius deginantis smėlis, galėtum pagalvoti jog esi holo-kambaryje, istorijos paskaitoje apie toli Žemėje likusius senuosius Amerikos „laukinius“ vakarus. Didžioji dauguma namų mediniai, keletas iš degto molio plytų. Viskas statyta rankomis, robotų statytojų vietiniai gyventojai matyt neįperka. Beveik prie kiekvieno namo gali pamatyti pririštą ar kieme besiganantį keturkojį gyvulį, panašų į Žemės arklį. Žmonės čia tikrai gyvena skurdžiai, o milžiniška socialinė atskirtis tarp eilinių piliečių ir saujelės išrinktųjų lobstančių iš vialtumo kasyklų tik dar labiau kursto pasipriešinimą federacijai. Žvalgybos protokole buvo minima, jog net ginklai šiame pasaulyje buvo priešistoriniai – daugiausiai buvo naudojami vietinės gamybos, šaudantys švininėmis kulkomis. Žinoma panorėjęs ir šioje planetoje galėjai įsigyti kokios tik nori modifikacijos plazminį ginklą. Tačiau jie surinkinėjami tik Žemėje, kurią nuo šio, atokiausio federacijos užkampio skiria trijų mėnesių kelionė sparčiausiu gvardijos kreiseriu, ką jau bekalbėti apie įprastus prekybinius erdvėlaivius, kurių kelionė čia gali užtrukti ir visus metus. Ilgai trunkanti kelionė šių mirtinų žaisliukų kainas pakelia iki tokių aukštumų, jog šiame pasaulyje plazminiais klasteriais ir spliteriais naudojasi tik išrinktieji ir be abejo elitiniai federacijos kariai.
- O kur majoras Gedaras? - Makso minčių srautą pertraukė staiga prie jo priartėjęs nedidelio ūgio, stambokas žilstelėjęs garbaus amžiaus vyras.
- O kas toks jo ieško?
- Atleiskite, kur mano manieros. Leiskite prisistatyti aš Elvilis Štaras – Tezaurijaus-12 devintojo kvadrato vyr. mokytojas. Mane informavo, jog šiuo šatlu turėjo atvykti majoras Gedaras.
- Vadinasi jus informavo teisingai.
- Tai gal jaunuolis malonėtų man pasakyti kur jis? – senuko akys degė nekantrumu ir smalsumu, taip kaip dega akys vaiko vyniojančio gimtadienio dovanas.
- Jis stovi tiesiai prieš jus.
- Jūs žymusis majoras Gedaras? – pradėjo kvatoti mokytojas. – Trijų pilietinių karų didvyris, padėjęs suvienyti beveik visas apgyvendintas planetų sistemas į Vieningąją Žėmės Federaciją? O jūs šmaikštus jaunasis kareivi, tačiau net ir šioje dykvietėje mes esame girdėję apie legendinį karį Gedarą. Jį atpažinsi iš toli 2, 5 metrų ūgio, stambus kaip gvadorokas, veidas šaltas kaip ledas, sako kad tave nužudyti jis gali vien žvilgsniu. Bėgte gali aplenkti pažeme skriejantį šaltą, o jėgos turi kaip dešimt tvirtų vyrų. Esu girdėjęs, kad vieną kartą plikomis rankomis stojo prieš penkiolika gerai ginkluotų profesionalių žudikų, atsiųstų susidoroti su juo ir tiems vargšeliams nepaliko nė menkiausio šanso.
- Tiesa sakant jų buvo tik trys, - šaltai atsakė jaunuolis. Jis jau buvo pripratęs, kad legenda apie jį jau senai didesnė nei jis pats. Maksimas Gedaras nemėgo viešumos, todėl net ir jo gimtojoje Žemėje apie jį ir jo išvaizdą buvo žinoma tik iš gandų ir pasakojimų.
- Nagi duokite savo ranką nelemtas melagi, - piktai rėžė senis ir čiupo Maksui už riešo, ten kur kariams buvo montuojamas identifikacinis čipas. – Tuoj nuskanuosim ir sužinosim, kas per vienas drįsta taip grubiai meluoti garbiam mokytojui.
Pamatęs skanerio ekrane „Maksimas Gedaras VŽF 7-osios gvardijos majoras“, jis jautėsi dviprasmiškai - džiaugėsi, jog pagaliau sutiko žymųjį didvyrį, tačiau jį kiek nuvylė jo tikroji išvaizda. Tikrasis Maksimas Gedaras buvo vos 1, 8 metro ūgio kareivis, su akivaizdžiai treniruotu kūnu, bet ne labiau nei bet kurio kito kario – toli gražu iki legendinio „Šaltaveidžio Makso“. Deja, jis nežinojo, ką slepia ši apgaulinga genų inžinerijos stebuklo išvaizda.
- Prašau atleisti man majore, - puolė atsiprašinėti Elvilis supratęs, jog rankoje laiko suspaustą elitinio kario riešą.
- Niekis, man taip dažnai, - tarė Maksas, traukdamas ranką į šalį. – Tai gal tuomet iškart prie rimtesnių reikalų. Kada paskutinį kartą matėte kapitoną Polį Gedarą?
- Gal apie tai pakalbėti užeikime į mano kabinetą esantį tame pastate, ten mūsų laukia panelė Inara.
Maksas pritariamai linktelėjęs galva Elviliui, nusekė įkandin jo į plytinius rūmus. Jis norėjo kuo greičiau pasikalbėti su Inara - ji paskutinė matė Polį, prieš pagrobimą. Levanas nuskubėjo jiems iš paskos.

2 dalis

- Tai tu nori pasakyti, jog gyvenai su juo penkis metus, tačiau nežinai kas galėjo jį pagrobti? – tvardydamas iš visų jėgų, kad niekam netrenktų rėkte rėkė Maksas.
- Gi sakau sukilėliai...
- Sukilėliai bl.. Aš ir pats šitą žinau! Aš klausiu kas konkrečiai – pavardės, vardai, pravardės, užimamos pareigos!? Kas galėjo kėsintis į mano brolį?
- Polis man niekada nepasakojo apie tokius dalykus.
Kupinas įniršio Maksas vienu smūgiu pramušė kabineto sienoje metro skersmens skylę.
- Ką jūs sau leidž... – tespėjo ištarti Elvilis, kai čia pat jam burną ranką užspaudė Levanas ir sušnabždėjo:
- Tylėk seni, federacija tau už viską sumokės. Bet patikėk mums abiems bus geriau jei dabar nelįsi majorui į akis.
- Viską ką aš žinau, tau jau pasakiau. Ko tu dar iš manęs nori? – verkdama iš išgąsčio tarė Inara.
- Gerai, dar kartą papasakok apie ką paskutinį vakarą kalbėjote su Poliu, - kiek nurimęs šaltai pasakė Maksas.
- Na jis sakė, kad mūsų kvadrate pagaliau pavyko suvaldyti situaciją, jau yra sugaudyti ar nužudyti beveik visi sukilėliai. Liko vos keletas grupelių nekeliančių didesnės grėsmės. Dabar vyko parengiamieji etapai aktyviai federacijos kuopų invazijai į kitus sukilėlių valdomus kvadratus, tarp jų turėjo būti ir Polio kuopa. Tai viskas ką aš žinau kitą rytą prabudau apkvaitusi, kambaryje matėsi akivaizdžios grumtynių žymės, o Polio jau nebuvo.
- Kaip matau su tavim tik gaištu savo brangų laiką. Tai ar išvis iš tavęs yra kokios naudos? Kokio velnio tu norėjai su manimi susitikti?
- Aš noriu padėti tau surasti Polį. Kadangi dirbu 12-osios kasyklos administracijoje, turiu šiame kvadrate keletą įtakingų draugų. Noriu tave su jais supažindinti, gal jie tau galės patartį į ką kreiptis ieškant jo. Aš visa širdimi trokštu, kad jis kuo greičiau atsirastų. Tikrai žinau, kad tie žmonės galėtų tau padėti. Ryt iš ryto galėtume pas juos nuvykti.
Maksas užduotis dažniausiai vykdydavo vienas. Tie kurie žinojo jo sugebėjimus, net neabejodavo, kad misijai įvykdyti geriau pasiųsti „šaltaveidį Gedarą“, nei visą būrį elitinių federacijos smogikų. O jis tam neprieštaraudavo, Maksas nuo pat karo akademijos nemėgo dirbti komandoje. Nors jo psichologinis įvertinimas teigė, jog jis turi puikių lyderio savybių, jau nuo vaikystės jis buvo uždaras ir per daug nemėgo būti tarp žmonių. Tikriausiai dėl šios priežasties užsirašė į eksperimentinę federacijos mokslininkų vykdomą genetiškai patobulinto kario programą. Jo genomas pasirodė esąs unikalus – skirtingai nei daugumos, jo kūnas galėjo priimti net ne vieną ir ne dvi, o septynias modifikacijas. Sėkmingas eksperimentas padarė jį armijos žvaigžde, jis  buvo siunčiamas į karščiausias federacijos zonas malšinti neramumų. O kas svarbiausia jam buvo leidžiama veikti vienam ir visus sprendimus priimti savo nuožiūra. Jam patiko ši neribota galia, kurios po truputį jis jau nebevaldė.
- Aš dirbu vienas, - griežtai nurėžė Majoras. Tačiau, dėl keistų, net pačiam nesuvokiamų priežasčių, jis negalėjo atsispirti Inaros žavesiui. Jos garbanoti šviesūs plaukai dengė nemigo naktų išvargintas, tačiau nepaisant to nuostabias akis. – Šį sykį padarysim išimtį, dėl Polio. Rytoj tik atsikėlę vyksim pas tuos tavo draugus.
Maksas pabudo nuo Inaros riksmo. Supratęs, jog šis sklinda iš kiemo nieko nelaukęs šoko pro trečio aukšto langą žemyn. Ant žemės nusileido lengvai, nelyginant būtų šokęs iš metro aukščio. Jo sutankintam raumenų audiniui ir pakeistai kaulų struktūrai tokios perkrovos buvo niekinės. Čia jis pamatė kraupų vaizdą – ant kelių suklupusią Inarą, raudojančią prie nežmoniškai išniekinto Polio kūno...
2011-04-04 22:44
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-08-28 00:23
Fatal Error
Nežinau net ką galvoti. Kažkoks vadovėlinis variantas.

"Norėdami parašyti gera, fantastinio pobūdžio veikalą, turite:" :)

Nu ir taip po punktą nuosekliai žemyn rašo autorius, kaip pagal kokį planą. Standartai, leiskit pridurti. Nežinau ar kada teko tokį šablonišką kūrinį skaityti. Vos ne kiekvienas sakinys jau kažkur girdėtas. Ta veikėjų kalbėjimo maniera, tokia netikroviška, dirbtina. Nesugebėsiu paaiškinti, bet mane šitas kūrinys tiesiog šiurpina.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-12 19:30
Dvasių Vedlė
Che che taip ir prisiminiau nemirštančią Plieninę Žiurkę :]

Dėl žanro subtilybių, nieko negaliu paburbėt... bet štai dėl veikėjų tai norėtųsi - jau tokie jie netikroviški. Imkim Maksą - jis elitinis karys, nuo pat vaikystės matęs tik karinį muštrą, bla bla bla... o ima daužyti sienas ir rėkauti kaip skerdžiama kiaulė kai kažkokia merga veblena niekus. Na, suprantu, brolis dingo, tačiau kad ir kaip ten bebūtų, aš labiau patikėčiau kariu, kuris ramiai sėdi, bejausmiu veidu stebi aplinką bei verkšlenančią bobą, šaltu balsu kažko klausinėja ir galvoje logiškai svarsto visus galimus variantus, nei šituo po svetimus namus besiardančiu ale kietu chuliganu. Pagalvok, kaip jis elgėsi su juo nepatikėjusiu vietiniu - juk nedėjo į dantis už jo nepagarbų elgesį.

Tai tiek iš mano pusės ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-05 19:27
Aurimaz
Įžanga tiktų nebent pigios kosminės operos video variantui, kuomet krabo ūko fone bėga raidės 14 dydžio Verdana šriftu. Man niekada nepatiko istorijos pamokos prieš pasakojimą. Jausmas toks, kad tuoj prireiks džiaugsmalazdės pagrindinio veikėjo valdymui. RPG? FPS? Ne?..
Dabar bandau sugalvoti, kodėl 60 tūkst. keleivių skraidinantis erdvėlaivis turėtų būti milžiniškas. Skiriant kiekvienam 2,2x1x0,5 metro tūrio kriokamerą, toks erdvėlaivis, nepaisant aktyvaus personalo gyvenamųjų patalpų bei koridorių, laisvai galėtų siekti 50x50x27 metro išmatavimus (pridėjau dar 8000 kub. metrų dėl viso pikto - virtuvikei ir maisto sandėliukui). Nepanašu į milžinišką, ar ne?
Skraidinti keleivius neužmigdytus nematau jokio tikslo. Tarkim, imi į misiją mokslininkus. Mokslininkai, kaip žinia, baisūs tinginiai - jie labai myli mokslą, bet beveik nemyli sporto. Su taviške atrankos programa į kosmosą greičiausiai pakiltų buožgalvių ekspedicija labai raumeningomis uodegėlėmis. Dešimt metų paruošimo - ir kam? Pigiau visus į morozilniką sukišti ir pažadinti kelionės pabaigoje. Avatarą atidžiau reikėjo žiūrėti. Kameronas, kaip žinia, aistringas mokslo gerbėjas, jo filmuose dažnokai viskas pagrįsta atidžiai apskaičiuotais faktais. Taip pat ir atvykimas į Pandorą. Ir netgi laivo konstrukcija - segmentinė, patogiai surenkama iš krovinio gabalų. Pagrindinė ašis - variklis, reaktoriai ir valdymo būdelė. Arba kompas. Visa kita - prielipai prie centrinės ašies. Patogu - kiek reikia, tiek gali prisiklijuoti. Atvykus viską atlipini nuo ašies ir nuleidi į planetą su parašiutais. Variklis lieka kosmose. Visas mokslas eina optimizacijos keliais - kad būtų kuo pigiau, kuo paprasčiau, kuo universaliau. Todėl vargu ar kas po 800 metų žengs atgal - ims lipdyti milžiniškus laivus kaip vientisas struktūras. Nesitikėčiau to.
Jausmas paskaičius toks, lyg būtų neseniai apsižiūrėta "Battlestar Galactica" ar StarWars serijų. Prisimenu - dideli, nerangūs laivai. Stori korpusai. Daug metalo. Ir apgyvendinti sektoriai, kuriuos vieną dieną ima pulti tie... anie... kaip ten jie... Nu vienžo, supratai.
Stilių šlifuot - t.y. - daugiau rašyt. Ir mažiau kopijuot.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-05 14:19
Malcolm R
Sveiki,

Na kol kas dėkui už komentarus tikiuosi padės man tobulėti, nes tikrai dar reikia daug dirbti :)

Tačiau nemesiu kosminės muilo operos, nes man ji atrodo puikus žanras lengvam paskaitymui. Bet ji juk nebūtinai lengva, su šiuo žanru manau galima kapstytis ir giliau į žmogaus vidų - tikiuosi pavyks.

Meškiukas - gal su skaičiais tikrai užsižaidžiau, bet juk nerašysi buvo pastatytas erdvėlaivis talpinantis daug, keleivių. Juk visa tai pasakoja karys nuo pat vaikystės matęs tik armijos muštrą - sausa kalba faktais ir skaičiais jam priimtiniausia.

Exuss - taip skaitau iš esmės tik klasiką, o nuo kada klasika blogai? Nemanyk, kad nežinau kokią ateitį dabar piešia futuristai, skaitau daug straispnių retsykiais pažiūriu kokį dokumentinį. Bet gal man ji nepatinka, gal aš noriu aprašyti pasaulį pasukusį kita kryptimi. O kas dėl čipo juk jei pradėsim skaityti visus, visur ir bet kada juk bus šioks toks teisių pažeidimas. Juolab čia armijos majoras, turėdamas tam skirtą įrangą per kelių cm atstumą jam sutikus gali sužinoti jo laipsnį. Nematau nieko nelogiško.

Metro skylė - jaunystėje teko vasarą uždarbiauti statybose, kartą teko girauti seną pastatą -užsimojus geru kūjų pramušti metro skersmens skyle plytų sienoje vieni juokai ;)

Karštakošis ar šaltaveidis - jis šaltaveidis, bet nepamirškime, kad dingo jo brolis. Vienintelis jam artimas žmogus visatoje - Levanas apie tai žino todėl supranta iš kur jo įniršis. O kad viską sumokės - jis anksčiau šaltu veidu viską daužaydavo, Levanas priprato :)

O velniai žino kodėl jis skaitė tą paskaitą - argi viskas turi būti surašyta? Palieku tai skaitytojui - gal Levanas neišprusęs, bet smalsus, gal Maksas mėgsta demonstruoti savo žinias, gal jam buvo tiesiog nuobodu ir norėjosi papliurpti bet daugiau nežinojo apie ką, ir t.t. Gal siužetui plėtojantis tai paaiškės - nežinia :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-05 13:26
Exuss
Muilo operos man patinka. Daug labiau nei vampyrai, zombiai ar burtininkai.
Tik va, dauguma žiūri senus filmus, skaito senus senus fantastinius romanus ir patys rašydami bando vaizduoti ateitį, kuri iš tiesų yra senų fantastinių filmų ir knygų atspindys visiškai ignoruojant tai, kas vyksta šiuo metu.
Žmonės, pasiskaitykite kokį CNN technology skyrelį, pasižiūrėkite dokumentinius pažintinius serialus "Visions of the future", paskaitykite futuristų (mokslininkai, besistengiantys nuspėti ateitį esamą pagal technologijų ir visuomenės raidą) knygas ir straipsnius.
Kam čiupti už riešo, jeigu identifikacinius čipus per milisekundę galima nuskenuoti visiems daugiabučių kvartalo gyventojams, tuo pačiu nuskenuojant čipus eančius kiekviename elektronikos prietaise, avalynėje, aprangoje ir smulkesniuose namų apyvokos daiktuose? Dabar čiupimas už riešo siekiant skenuoti čipą niekuo nesiskiria nuo paso traukimo iš kišenės siekiant pasižiūrėti koks vardas įrašytas.

Metro skersmens skylė? :) Skylės skersmuo dažniausiai proporcingas yra objektui, kuris tą skylę pramušė. Nebent naudojamos ypač trapios ir nepatvarios medžiagos, tyčia tam, kad skylės gražiai didelės ir įspūdingos atrodytų, kaip filmuojant Matricos spec. efektus.

"tvardydamas iš visų jėgų, kad niekam netrenktų rėkte rėkė Maksas"
"Kupinas įniršio Maksas vienu smūgiu pramušė"

Ir

"geriau pasiųsti „šaltaveidį Gedarą“"

Jis karštakošis ar šaltaveidis? Sprendžiant iš Levano veiksmų, kuris sulaikė senį ir nė kiek nenustebo dėl tokio Makso elgesio, darau prielaidą, kad tai tikrai ne pirmas kartas, ne antras ir net ne trečias kartas, kai šaltaveidis uždarusis Gedaras isteriškai panikuoja.

Įdomiausia dalis yra šita:

- Ir iš kur tu viską taip puikiai žinai? – Makso monologą pertraukė Levanas.

Gaunasi, kad visas tas prologas apie milijardus gyventojų, erdvėlaivius, federacijos sukūrimą yra Makso Gedaro monologas, kurį nutraukė Levanas :D Kam Maksas skaitė Levanui paskaitą apie visą tai?



Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-05 11:45
Meškiukas
"2800 – aisiais Žemės gyventojų skaičiui pasiekus 100 mlrd. planeta tapo vienu dideliu miestu" - tikiuosi, kad kažkas kitas paaiškins, kodėl tokių dalykų geriau nerašyti ;] arba gerai pagalvok, kas čia negerai.
Su skaičiais užsižaidei - milijonai, milijardai, tūkstančiai. Kiek žmonių planetoje buvo - pamiršau jau trečiame sakinyje, kelintais metais pastatytas tas marmeladinis erdvėlaivis - net neįsiminiau, kiek ten skris ir dauginsis - nu nei man įdomu, nei ką. Tie skaičiai kažkokią prasmę kūriniui suteikia, be to, kad skaitytojas juose pasimeta? Kad ten baisia tolima ateitis ir baisiai mandras erdvėlaivis, galima ir kitaip papasakoti.
Atskirų tolimesnių epizodų nekomentuosiu, nes norisi tai daryti su kiekvienu sakiniu.
Dabar pažiūrėk į fantastikos skyrių, tada čia, tada vėl į fantastikos skyrių, dabar vėl čia, ką matai? Kad net geriausi šio skyriau fantastai nelabai imasi kosminių operų žanro, čia ne šiaip sėst ir parašyt apie uber erdvėlaivius. Nieks nereikalauja "Ramos" lygio, tačiau, ei, tikrai reikia dirbti prie tokio žanro, o ne pilti bet ką.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-05 08:07
Mylista sutinka su viskuo
Kosminė muilo opera yra, turbūt, dažniausiai pasitaikantis fantastikos žanras. Turi savo taisykles - geriečiai, blogiečiai; didvyris, kuris kumščiu numuša tarpgalaktinį drednautą; jį mylinčios gražuolės dideliom akim, kurios laksto po kosmosą apsirengusios maudymosi kostiumėliais; ir, žinoma, didvyriškas žygdarbis, kuris išgelbsti visą galaktiką nuo garantuotos pražūties (na, bent jau nuo piktųjų zorgų invazijos). A, tiesa, jeigu galima reikšti pageidavimus, taip pat dar norėčiau didvyrio draugo nevykėlio, kuriam viskas nesiseka ir kuris yra dar kvailesnis už didvyrį, kad būtų galima iš jo pasijuokti. Tai va, jeigu neisitiki nieko daugiau, tai visai smagu paskaityti. Laukiu tęsinio.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą