Rašyk
Eilės (73403)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10380)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 22 (6)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterKlasėje mokosi 36 mokiniai. Darbelių pamoka. Iš plastilino lipdome miško pievelę, pilną visokių grybų. Aš, padauža Valė, jau ketvirtokė. Per vasarą ūgtelėjau, todėl mokytoja mane ir dar vieną dičkę Janę pasodino paskutiniame suole. Na, ir gerai. Suolas juodai dažytas. Senas senutėlis, gal mūsų mokytojos metų. Kai sėdi jis visas girgžda, dejuoja, lyg jam kas skaudėtų. Sakytum rėktų kitiems suolams: oi, broliai, padėkit, aš Janės ir Valės tikrai neišlaikysiu! O aš tam suolui tyliai sušnypščiau: tylėk, senas kriošena, kaip trinktelėsiu suolo lentele, tai kaip mat užkimsi. Janė žiūri į mane nustebusi, niekaip nesupranta, su kuo aš kalbu. Piktai dirsteliu į Janę ir trukteliu pečiais: ko čia žiopsai, sėsk greičiau ir lipdyk tuos grybus. Man tai visai neįdomu. Kuo čia užsiėmus?                                                                                         
    Ant suolo stovi rašalinė. Tokia mažytė, gelsva kaip klevo lapas suspaustas mano knygoje. Šalia jos plunksnakotis. Mane lyg kas stumtelėjo paimti plunksnakotį ir padažyti į rašalinę. Mėlynas rašalas gražiai lašnojo nuo plunksnos galelio atgal į rašalinę. Šis žaidimas greit nusibodo. Tuo pačiu metu pamačiau, kaip stropiai darbuojasi prieš mane sėdintis mokinukas. Jis taip susikaupęs dirbo, kad jo pakaušis net lingavo pirmyn atgal. Plaukai ką tik nukirpti, baltutis kaklas švytėjo. Nuo neįprasto pastebėjimo man švystelėjo mintis: ot gražiai rašalo lašas virventų tuo pakaušėliu. Kaip sumaniau, taip mano rankelė ir padarė. Užtėškiau plunksnakočiu rašalo ant pačio viršugalvio. Et, per aukštai, lašelis, susilaikęs plaukų verpete, niekaip nenorėjo bėgti žemyn. Kitas lašelis buvo paklusnesnis-jis gražiai nusiritavo per pakaušį, per kaklą ir pradingo marškinėlių apykaklėje, palikdamas galvoje mėlyną ruoželį. Cha, kaip smagu. Dar vienas lašiukas nubėgo paskui pirmąjį, paskui trečias, ketvirtas nespėjo- pakaušio savininkas pagaliau kažką pajuto ant galvos. Jis brūkštelėjo delnu per pakaušį ir pasibaisėjo: ranka buvo rašaluota, o pakaušis mėlynas kaip rašalo ežeras. Bet aš patyrusi padauža, mano ranka ką tik laikiusi plunksnakotį, staiga pakilo iš galinio suolo aukštyn, taip aukštai, kad senoji mūsų mokytoja iškart pamatė:   
    - Kas yra, Vale?                                                                           
    - Mokytoja, Rimas išdykauja su rašalu!                                           
    - Rimai,  nusiramink ir klausyk Valės.                                             
    Rimas, nudažyto pakaušio savininkas, į mane pažiūrėjo liūdnomis akimis. Jo žvilgsnis buvo toks keistas, kad ir aš neramiai pasijutau. Iš padėtis išgelbėjo skambutis. Per visą pertrauką vaidinau baisiai užsiėmusią, po pamokų net pro jo namą nėjau namo. Ech, ne visos išdaigos būna ilgam linksmos. Bet kad jūs būtumėt matę, kaip smagiai tas rašalo lašelis rieda per pakaušį...
2011-02-05 11:35
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-03-24 11:24
Dvasių Vedlė
Štai kaip gimsta smurtas mokyklose...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-06 12:53
drūta
Man tai gaila Rimo. Įsivaizduoju, kaip jis turėjo jaustis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-02-05 14:44
begemotas_
smagiai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą