Rašyk
Eilės (73348)
Fantastika (2195)
Esė (1496)
Proza (10378)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter-Džas... palauk.. Dži, nu!!! - Megaitės balsas skambėjo per visą mokyklos koridorių, beje, buvo erzinantis ir įkyrus. Jos draugė bandė nesiklausyti, bet nepavyko, nes į jas labai spoksojo žmonės, o tas Džasminą visada sunervindavo.
-Ko tau reikia?
-Neskubėk taip, nes aš nespėju...
-Mes per tave jau ir taip pavėlavom penkiolika minučių, nes tau reikėjo žiūrėt į kokį kabinetą nueina Ernanas, gal dabar atsiknisk nuo manęs.
Galiausiai jos pasiekė lietuvių kalbos kabinetą. Kadangi kone įgriuvo pro duris, tai mokytoja negalėjo nekreipti demesio.
-Pirksit naujas duris. Viešpatie, šitam darbe aš neištversiu. Sėskit abi, Džasmina, iš tavęs vėlavimo nesitikėjau.
Džasmina nelabai kreipė dėmesį į mokytoją, tik nuskubėjo į suolą ir užsiėmė vietą prie lango.
-Aš noriu sėdėt prie lango.
-katryna, tau gerai ir čia, nes aš pirma užsiėmiau.
Mokytojos nelaimei Katryna nusprendė, kad čia jai gerai nebus ir kibo draugei į plaukus. Jos taip žviegė ir kandžiojosi, kad net Margo atsisuko nuo savo darbo.
-Netrukdykit man dirbt.
Galiausiai buvo priversta įsikišti mokytoja.
-jei neatsisėsit normaliai abiem įrašysiu po du, ir tau Džasmina dešimt nebeišeis.
-Išeis.
-nebeišeis.
Mokinė būtų ir toliau ginčijusis, bet pastebėjo, kad Mėta žaidžai telefonu.
-Tamsta mokytoja, Mėta žaidžia telefonu.
Vargšė moteriškė, jau kone apsiverkus nubėgo tramdyt mokinės, o Katryna bandė slapta padaryt namų darbus, kurių nespėjo, nes per daug intensyviai dirbo akimis, t. y žiūrėjo muilo operas.
Tuo metu kitame klasės gale vyko tikros linsmybės:
-Mėta duok telefoną.
Mėta atidavė:
-Dovanoju. Jei jums taip reikia galiu dar paaukot, aš turtinga.
Net Džasmina nusijuokė.
-Čia nei kiek nejuokinga. Dabar apie jūsų patikras.
-Mokytoja, kodėl jūsų kalbėjimo temos taip greitai keičiasi.
-Užsičiaupk. Parašėt klaikiai. Klasėj tik vienas aštuonetas- dėstė ji atsistojus prieš klasę- Kažkas išrado naują veiksmažodį „zyzo“
„-Čia Mėta“- sušnibždėjo Džasmina Katrynai ir abi prunkštelėjo.
-Pažymius sužinosit pamokos gale, dabar noriu, kad parašytumėte apie kokio nors kūrinio kultūrinę vertę, arba parašytumėt apie jį rašinėlį. Sekmės darbe, surinksiu.
Džasmina atsigulė ant suolo, Rodos, penkias minutes pasnaudė, tada prunkštelėjo ir įniko rašyt.
„Rolando Giesmė“
Kūrinio parodija:
Olivjė atsibudo šeštą valandą ryto. Olivjė nusprendė dar pamiegoti. Olivjė protingas nusprendė atsikelti. Olivjė niekaip nenusprendė miegoti, ar keltis, tad liko gulėti atmerktomis kaimis.
Atėjo Karolis Didysis. Jis mane, kad Olivjė mirė, ir iš skausmo iššoko pro langą. JO vasalai taip pat, nes pagal riteriškumo sampratą, jei šoka monarchas- šoka ir kiti. Nešoko vienas Ganelonas- laimė nieks jo negarbės nematė. Išdavikas nuėjo į barą, vyne skandinti savo gėdą.
tuo metu prabudo Rolandas. Nuėjęs praustis pasileido šaltą vandenį- šiltas negarbinga. Riteris taip pat atisiasakė pusryčiu, nes, jo supratimu, ir tai negarbė. Todėl išėjo alkanas. Sugalvojo nueiti į smuklę, pas gerąjį alaus gamintoją. Susitiko Olivjė. Abu gerieji draugai pastebėjo išdaviką Ganeloną, ir pradėjo, pasiėmę vieno, ant jo prunkšti ir spjaudyti. Išdavikas sumanė klastingą planą- iškvieti apsaugą. Kai abu draugai tapo negarbingo plano aukomis, jie nuėjo į Akropolį, rado aparatą banke, ir ten pradėjo baliavoti, ir ėsti spragėsius, kuriuos atsinešė Olivjė.  Kilniuosius didvyrius išvarė ir iš ten. Rolandas nusprendė, kad jam jau laikas mirti, o Olivjė narsus išsitraukė kalaviją, ir ėjo kovoti su bankininke.  Tuo tarpu Rolandas diurandaliu įniko kapoti aparatą. Norėjo, kad neatitektų priešam. kai nepavyko sulaužyti aparato, jis jį pasiėmė, apsikabino, ir atsigulė ant sofkutės. Deja nugriuvo. Vėl atsigulė. Ir vėl nukrito. Rolandas suprato, kad jam dar nelaikas mirti ir ėjo padėti Olivjė kariauti su bankininke ir apsauga“
Katrynos rašinys atrodė maždaug taip (tik labiau netvarkingas ir pribraukytas):
Aš esu paprasta eilinė dundukė. Bet kadangi, pasaulyje yra trys ketvirtadaliai tokių, tai manau, ką aš pasakysiu, bus labai aktualu. Noriu kalbėti, apie populiariąją kultūrą, kurią peikia daugybė menininkų. Kad ir muilo operas, Harį Poterį ir t. t. Visų pirmą, jei jie populiarūs, tai turi būti už ką. Jei jie poliarūs, reiškia patinka paprastiems žmonėms. O jei rašytojai rašo sunkius ir nuobodžius kūrinius, kuriuos suprasti reikia daugybės laiko, o naudos iš to jokios, nes čia tik jo nuomonė, tai manau, jie neturėtų peikti tokių dalykų, kaip muilo operos, pop muzika ar Haris poteris. Kiekvienas kūrinys turi kažkokią vertę. Arba bent jau tą vertę suteikia laikas. taigi nesąžininga vienus žmonių kūrinius išaukštinti, kaip idealą, o kitus sumenkinti, kaip neatitinkančius idealo.
Katryna Mijares.
Margo tuo metu rašė:
Senoviniai kūriniai turi didelę vertę. Klasika turi didelę vertę- nes trai yra tai, nes jie yra vertinami. Iš jų sužinome apie pasaulį. Vat ko jau nemėgstu, tai populiariosios kultūros, kuri neturi gilios mintis.
Ir ką mokytoja suvokė skaitydama šituos kūrinius? Ji suvokė, kad iš kiekvieno kūrinio galima padaryti parodiją. Suprato, kad kiekvienas žmogus yra asmenybė, nes turi kažką savo. Pirmą kartą, jai dingtelėjo į galvą mintis, kad menininkai daro baisią klaidą neigdami pop kultūros vertę. Ir suprato, kad kai kurie žmonės aklai kartoja vadinamųjų menininkų žodžius laikydami juos Dieviška ištarme.
2011-01-17 22:05
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2011-04-03 22:10
Dvasių Vedlė
labai spoksojo žmonės
Aha. Netgi labai. Labai labai.

Visiška nesąmonė. Bandyta parodijuoti? Mėginimas nevykęs, juokingų vietų nėra, pats tekstas kvailas ir netikroviškas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2011-01-20 22:26
krūms
kažkokia psichė ta mokytoja, jei jau ašaros kaupiasi taip greit.
Ir šiaip netikroviškas tekstas. Kaip supratau, čia apie filologę šneka eina. Tai, žinai, filologams bestudijuojant yra daug prišnekama ir apie populiąriąją kultūrą, ir apie parodijas, tai mokytoja, perskaičius mokinių rašinius, jokiu būdu negalėjo PIRMĄ kartą susimąstyt apie pop- ir nepopkultūrą, tikrai tikrai.
žiauriai skubotas tekstas, rašybos klaidos akis bado. Bet dialogai gal ir nieko.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą