Rašyk
Eilės (72592)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10239)
Vaikams (2470)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 89 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterKoks eilėraštis gims, priklauso nuo dainos, kurią tuo metu klausau, nuo vaizdinių stimuliacijos intensyvumo, kurią viduje susikuriu (nes realybė neatitinka poezijos rašymo kriterijų) ir nuo to, kokie jausmai adresatui tuo metu banguoja (o adresatų paprastai būna ne mažiau nei trys), taigi kūrybą galima prilyginti savęs tenkinimui.
Užmerkiu akis, ir eilės liejasi laisvai (perdėta metafora, nes akluoju būdu rinkti teksto tikrai nemoku), bet kas geriausia – pasineriu į tą pasaulį, kuriame viskas galima: the world of YES. Ir aš sakau TAIP. Nes jis sakė TAIP. Ir čia ne juokas.
            Randi patogią vietą. Patogią sąlyginai, nes Tam nereikia didelio išorinio komforto. Užtenka, kad niekas netrukdytų, niekas nestebėtų pro rakto skylutę (nors vojerizmas – irgi savotiška pasitenkinimo forma, tad negali pykti, kad kitam gera). Įsitaisai, įsijauti, užsimerki, ir užlieja, palengva, palengva tas dilgčiojantis malonumas, kurį bandai atitolinti, kad juo pasimėgautum ilgiau.
Pirštai dirba savo darbą, mintys įgauna pagreitį, pirštai nespėja. Sukasi galva, nes bijai, kad pabėgs. Kaip greitai imi skrieti virš namų, virš visko, ką kasdien matai akių lygyje, virš to, kieno grožį neva turėtum įžvelgti kasdien...
Kūryba – narkotikas. Norisi vis daugiau, vis stipriau. Lygiai taip pat, negavęs atitinkamos progos, netenki didelio malonumo, vis svajoji tai kuo greičiau ištaisyti. Abstinencijos pasekmės liūdnos, pati savo kailiu patyriau. Šiek tiek gelbsti kitų kūrybos stebėjimas (vojerizmas), tačiau neilgam, neilgam... Imi šaukti dangaus ir visų įmanomų mūzų, kad apdovanotų vienu prasmingu posmu iš širdies. Nestringančiu svarbiausioje vietoje, be kapojančių „kad“ ir „ir“. Grynuolio. Gauni progą. Susižadini taip, kad rankos atgyja, imasi veiklos. Ir banaliai, primityviai, neeiliuotai gera. Tikiesi, tai nesibaigs. Tikiesi, šitas jausmas neapleis.
Kas įdomiausia, visai nesvarbu turinys. Saldžiausia meilė ar klampi depresija. Neapykanta, kritika ar istoriniai motyvai. Svarbu, kad iš širdies. Kad liejasi laisvai, kad pasiekia viršūnę. Tai yra mano kūrybos tikslas. Pati aisbergo viršūnė, ir nesvarbu kokiomis priemonėmis. Juk mano namuose viskas galima. The house of YES.
Eilinį kartą trokšdama greito ir kokybiško malonumo, sėdu, stimuliuoju, rašau. Dilgčioja paširdžius, ne taip svarbu ir publika, kuri skaitys. Neišeina iš galvos vienas rašyk. lt seniau skaitytas palyginimas, kad kūryba, lyg dviejų žmonių kūniška meilė. Ir ji liečia tik juos du (rašytoją ir pačią poeziją), bet žinom, kad tai netiesa. Jei kūryba vieša, visada yra ir publika. O publika žiauri. Arba dievinanti. Nesistengiu jai įtikti. Tik trokštu malonumo. Kaip žemė, suskirdusi be lietaus. Kaip šuo šeimininko meilės. Teisingai kažkas pasakė, kad meilė – tik mūsų pačių geismai, kurie visai nenorime, kad taptų realybe. Gal verta susimąstyti? Visgi eilinį kartą, kaip ir visus kitus kartus, mintyse piešiu galimą scenarijų, kuriame mes vieni du. Kur Tu – mano, aš – Tavo. Nepaisant to, kad Tu – tai ne tik Tu, bet ir visi jie, kurie kada nors buvo, ir kada nors bus.


Su labai didele meile,
nusižeminusiai atvira

Erato
2010-06-16 09:45
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-10-21 13:47
Dvasių Vedlė
Buvo įdomu paskaityti :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-19 18:04
Jaunelis Zylė
Gera išpažintis.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-18 12:25
Erato
Ledii nepyk, bet nesu girdėjusi blogesnio kūrybos palyginimo gyvenime: kūryba ir valgio gaminimias? Tai tas pat, kas lyginti žvaigždes ir kurmiarausį.
Aišku, tai labai asmeniški dalykai, tačiau buitis ir kūryba - 90 procentų atvejų yra priešai. Surask labai gerą poetą, kurio asmeninis gyvenimas arba buitis būtų tradiciniai (jei ir iš šalies atrodys tradiciniai, garantuoju, kad buityje, valgio gaminime, kojinių plovime jie yra visai kitokie).

p.s. Nieko nesu parašiusi iš didelio džiaugsmo. Ar bent jau neatsimenu. Taigi išvada: vieni rašo altruistiniais tikslais, kiti egoistiniais, ir nei viena, nei kita nėra blogai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-18 11:54
ledii
Skaičiau ir galvojau, ar aš rašau taip pat, ar aš jaučiu tą patį rašydama. Sunku net pasakyti. Juk eilės tikrai gimsta ne visada vienodai, vienas pagimdo kančia, kitas beribis džiaugsmas, dar kitas ilgesys. Bet juk būna, kad kažkoks kažkur perskaitytas sakinys, žodių derinys ima ir sukuria galvoje vaizdinius, kuriuos beveik jauti, apčiuopi savo vidumi, tada imi ieškoti popieriaus lapo, kokio tušinuko ar pieštuko ir imi rašyti, bandai popieriuje žodžiais, ritmu perteikti tai, kas yra tavo viduje, raidėmis koduoji vidinę savo būseną, savo jausmus, nuotaikas. Pieši žodinį tuometinio jausmo ar nuotaikos portretą. Ne visada gaunasi iš karto, ne visada pavyksta pirmais į galvą atėjusiais žodžiais išreikšti, perteikti tai, ką norėjai.
Negaliu teigti, kad rašymo procesas yra tas kulminacinis rašymo tikslas, pats didžiausiais pasitenkinimo kūryboje (G) taškas. Rašymas, kūryba man greičiau panašu į valgio gaminimą, į malonų kūrybišką darbą, kuriam reikia ne tik noro, poreikio pavalgyti, bet ir tam tikrų žinių, įgūdžių, kad gautum kažkokį gerą rezultatą, kad jo "valgytojai" ne tik prikimštu pilvus, numalšintų alkį, bet dar ir jaustų pasitenkinimą valgydami tai, ką jūs pagaminote, kad jiems būtų taip skanu, kad jie dar ir dar norėtų valgyti tai, ką pagaminote (parašėte), kad jie ne tik patys kitą kartą užsuktų pas jus numalšinti savo alkio, bet ir pavaišintų savo draugus jūsų patiekalais (kūriniais).
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-18 07:06
Celecte
buvau maloniai nustebinta))
patiko ))
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-18 02:39
Modestūūkas
nuosirdu ;]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-17 23:00
sodo geniukas
Namuose galima jau viską,
Kai muzikėlę vėl klausai.
Prieš veidrodį akelės tviska,
Kai Tu poeziją rašai... :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-17 22:26
Vinja
Atėjau pasisveikinti... :)
Tikra kūryba gimsta, kai rašome iš įkvėpimo, bet... Rašykime savo malonumui, pabėkime nuo rutinos.  ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-17 15:05
Erato
Pritariu Sniego mėnesiui, iš tikrųjų pilkos kasdienybės ir paranormaliai stebuklingos svajonių šalies priešprieša yra. Tačiau aš labai mėgstu tiek mielus mažus dalykus, tiek nepasiekiamas viršūnes.
Tarkim, ne visada nerealūs dalykai yra vertesni. Man nieko nėra mieliau už nuosavo šuniuko lyžtelėjimą, jo šiltą kailiuką ir kvepiantį miegą. Apskritai, vargina ne kiek aplinkinis pasaulis, kiek rutina. O gal įtaka padarė per didelis žavėjimasis knygomis, poezija, išskirtinėmis biografijomis...

Šitame darbe apie meilę beveik nieko nebuvo - vien tik aistra, pasitenkinimas (tiek dvasinis, tiek fizinis)
Bet ačiū už išsamų pakomentavimą
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-17 12:12
Sniego mėnuo
Šilta, saldu, tirpsta, nors ant širdies dėk, nors stipriai stipriai apkabink ir tyliai šnabždėk, vos vos teliesdamas, lūpomis lytėdamas...
O visgi, ar taip jau nesvarbu, ką ten šnabždėsi (čia kabinuosi prie "visai nesvarbu turinys"), viskas svarbu. Nuoširdumas - didis privalumas, tačiau rašydamas kitiems turi atsižvelgti į kitus, mylėdamas kitą žmogų myli juk irgi ne save, myli jį ar ją. Argi dėl to, kad tau būtų malonu?.. Žinai, manrods čia apie aistrą, įsimylėjimą. Meilė kas kita.
"Kūryba - narkotikas" - ? jei taip, tai... Manau, tai tik grafomanija. Jei kūryba sulyginama su narkotiku. Mano nuomone, tikroji kūryba gimsta iš susilaikymo, iš jausmo suvaldymo, pažabojimo, kai jauti jį savo rankose, kaip jis spurda, virpa.

Ką gi, labai gerai, privertei pamąstyti. Mano galva, trūksta argumentų, trūksta pagrindimo. Nemanau, kad teisinga "užmerkti akis". Manau, nereikia siekti atitolinti jausmo pabaigos, juk esame žmonės - visuomet jaučiame, jausmai keičiasi, vienas keičia kitą.
Tekste labai jaučiamas "pilkos kasdienybės" mitas, t.y. kad yra kažkas nepaprasto, stebuklingo - didinga stebuklinga meilė, laimė ir visa kita, ko mes siekiame ir niekaip nepasiekiame, o vis malamės toje pilkoje nekenčiamoje kasdienybėje. Manau, visa tai mitas, atėjęs iš nežinia kur, apėmęs mūsų protus ir neleidžiantis džiaugtis paprastais kasdieniais džiaugsmais - pabėgiojimu anksti ryte, šiltu kaimišku pienu su medumi, varnos kranksėjimu už lango... Viskas svarbu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-16 17:17
Erato
Asmeniškai Brudui (galėsi susireikšminti dabar): geiriau klausyti tokį š... kaip aš, negu tokį br... kaip nekurie :D

Karoliuk: dar per mažas esi, suprasti ne laikas.

Visiems, kurie suprato spaudžiu ranką.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-16 14:51
Boruzes
Aistringai cia. Man patiko
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-16 14:22
brudų brudas
Atsiprašau, šūdą klausai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-16 11:31
Pirk Volgą
Jo, tikrai labai gerai aprašytas tas puikus kūrybinis - narkotinis - orgazminis jausmas. Tik įkvėpimas matyt visiems ateina skirtingai - man idėjos ir kūrybinė aistra kyla po kokių nors labiau intriguojančių gyvenimo įvykių, išėjus pasivaiksčioti po miestą (pastebėjau kad judant smegenys ypač gerai dirba ) arba vėlai vakare. Kūryba tikrai kaip seksas - nežinai kada užsigeisi, o jeigu jau rimtai užsigeidi, varai iki orgazmo. O koks superinis jausmas kai kiti skaito, komentuoja - nesvarbu giria ar peikia, bet vistiek net kutena kažkur ten giliai, kad žmonės mato dalį tavęs.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-16 10:58
BlackSnake
Gražu, Erato....Mmmm...gera skaityti:)
Vojerizmas:D? Aha..tikrai taip...pro raktų skylutę:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-16 10:28
Peteliškė
Aš tai nesupratau esmės... Kažkokia pieva...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-06-16 10:13
laisvumas tas
Peėr daug, ne eilėts, ats netspėtsiu, pa!
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą