Iš miško tankmės su vijokliais ir plautėm plaukuos Iššoko įraudusi nimfa. Ir bėgo, ir lėkė lig saulės laidos Savo gėdą pursluos paskandinti.
Šaltiny, kurs sugeria nuodėmes, Kuris drąsioms sieloms ugningoms Ramybę surasti padėjo, O kvailoms nimfoms, jaunoms ir maištingoms Atstoja šventyklos klausyklą.
Iš paskos jai niekas nebėgo, Nors ji to slapčia ir norėjo. Nesuvokė protas aptemęs, Kad Panui tik vieno reikėjo.
Jos mūziško kraujo ir skruostų raudonio, Bekraštės jos meilės viskam, kas gražu, Jos kūno, jos geismo ir jos atlaidumo, Sukriošusiam piemeniui - nimfos gaivios.
Jos balsas sroveno miškų tankmėje, Kai bėgo basa per brūzgynus, Aidėjo, vilnijo lig saulės laidos Jos echo labai nelaimingas.
Šaltinis jau laukė, jau laukė dievai, Satyro ir nimfos draugystę pasmerkę. Jie laukė jaunosios. Jos kūno eiklaus, Pagaląstais semt kraują nagais.
O, vėjau, ach, vėjau, nešioki jos plaukus po tankiąją girią, Lai žino, lai mokosi nimfų vaikai, Kaip sieloms aistringoms nutinka...
Matosi, kad mylite senove ir mitus. Nimfos-grazu, mistiskai svaiginantis kurinys.
Gerai labai, kad issamu paaiskinima parasete, kad lengviau butu suvokt eiliu.
1. čia ne sakmė, o impresija, labai trumpas laiko tarpas, ne daugiau nei pusalandį apimantis 2. Šiuolaikinio požiūrio čia negali būti, nes autorės jausmai šiuo atveju sutampa su nimfos požiūriu 3. Aha, skubėjau į prancūzų kalbos paskaitą, tad galą parašiau belia kaip. Jei rimtai, kiti žmonės, komentavę šį eilėraštį, būtent pabaigą ir išaukštino :-)
Brudui:
Plautė tokia gėlė. Pradžioje buvau parašiusi kitokį pavadinimą, bet pasidomėjau, kad raikai labai mėgo plautes. ypač Sapho. Tik pavadinimas keistas, bet žiedai labai gražūs
Kadangi aš ne poetas, o tik paprastas žmogus, tai žmogiškai ir pakomentuosiu..
Kai vaikštau po mišką ir man per veidą braukias voratikliai, man turbūt reiktų nepmiršt, jog tai nuodėmingos nimfos plaukai? :)
P.S. gėda palėda, ne-inau kas yra plautė :))