Rašyk
Eilės (73327)
Fantastika (2192)
Esė (1496)
Proza (10355)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1109)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterMes gyvename įdomiu laikotarpiu – tūkstantmečių sandūroje. Mes turim viską, ko mūsų tėvai ir seneliai negalėjo net įsivaizduoti. Technikos laimėjimai, mokslo atradimai atvėrė duris į žinių, pažinimo  pasaulį. Bet šie pokyčiai atnešė nežmonišką gyvenimo tempą, skubėjimą, kuris pakeitė požiūrį į moralines ir dvasines vertybes. Artimi žmonės neturi laiko bendrauti, išklausyti ir patarti. Pasaulis sublizgėjo daiktų įvairove, grožiu, bet jų įsigijimui reikalingi pinigai. Taigi pinigai suteikia valdžią, suteikia turtą ir pripažinimą. Ne intelektas, grožis, o turtas ir pinigai tapo pagrindiniu žmogaus vertinimo kriterijumi. Už pinigus galima nusipirkti viską: draugystę, meilę, netgi sąžinę.
  Visur pinigai – pagrindinis svertas. Bet prisiminkime Evangeliją pagal Matą, kurioje Jėzus moko atsisakyti pasaulietiškų mažmožių, o siekti tikrųjų dvasinių vertybių, laikytis Dievo Įstatymų ir tiesti kelius į išganymą. Turtingam jaunuoliui Jėzus sako: „Jei nori būti tobulas, eik perduok, ką turi, išdalyk vargšams, tai turėsi lobį danguje. “ Jaunuolis nuliūdęs pasišalino, nes turėjo daug turto, kurio nenorėjo prarasti. Mūsų dienomis taip pat ryškus turto siekimas ir jo vertinimas dabartinėmis sąlygomis. Turto siekiama nežiūrint jokių moralės normų. Dėl žemės gabalo ar senos sodybos brolis su broliu bylinėjasi teismuose, įsivyrauja neapykanta tarp giminių, kuri tęsiasi iki mirties. Kodėl neįsiklausome į Jėzaus žodžius, kaip turtuoliui sunku patekti į Dangaus karalystę: „Lengviau kupranugariui išlįsti pro adatos ausį, negu turtuoliui patekti į Dievo karalystę. “
  Tad siekime dvasinio tobulumo, aukštos moralės, prašykime Dievo palaimos, kuri kaip saulės šviesa,  sušildytų mūsų sušalusias širdis, apgaubtų savo meile ir švelnumu, ugdytų dvasią, tikėjimą, meilę ir viltį. Tik gerumas, pagalba vargšams, artimųjų meilė ir pagarba, sąžiningas darbas, nuveikti geri darbai suteikia tikrąją laimę ir sukuria tikruosius lobius žemėje ir Dangaus karalystėje.
2008-11-22 14:19
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-26 16:46
dagmara
rašinėlis.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-26 11:16
švo
Tarkim, tikiu reinkarnacija. Kas tada? Ir turėdamas pinigų aš galiu toliau siekti dvasinio tobulumo. Kiekvienas renkasi savo, su pinigais, ar be jų.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-23 14:50
moze
kas čia per tekstai nesuprantu, literatūrinėje svetainėje kunigo pamokslai bažnyčioje liaudžiai, vasario 16 proga ar AMB puijarčikų parašyta kalba medžiotojų sueigos proga..:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-22 22:48
Tik dulkės
labai "teisingas" tekstas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-22 22:43
Ieva Venskūnaitė
nesu tikinti ant tiek kad rašyčiau rašinius ,tiesiog buvo tokia tema rašinys su biblijos motyvu lietuvių kalbai,taigi pasirinkau šitą.:>
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-22 21:03
Eseistas
už pinigus meilės nenusipirksi :P bet teisingas pamąstymas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2008-11-22 18:37
MJE
MJE
Primena samprotaujamojo pobūdžio rašinį :)

Išsakytos mintys gražios, susidarė įspūdis, kad esi labai tikinti :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą