Rašyk
Eilės (72553)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10395)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 26 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterDu tūkstančiai aštuntieji metai, rugpjūčio penkta diena, antradienis, devyniolika valandų keturiasdešimt minučių. Kažkokia kvaila Mergiotė sėdi prie kompiuterio ir kažką bando parašyti, nors tuo tarpu jos minčių objektas laiko save Mirštančiu Žmogumi. Ir, žinoma, ne dėl to, kad gailėtųsi įskaudinęs ir praradęs tą Mergiotę. Tikrai ne...
Galėčiau galvą guldyt, kad pražudė jį mintys apie išsvajotą, mylimą, nors turbūt labai prastai pažįstamą, Princesę iš už jūrų marių... Na gerai... Gal ir ne iš už jūrų marių. Bet už tūkstančio kilometrų tai tikrai. Ir turbūt vargšas bernelis nė neįtaria, kad toji Princesė egzistuoja tik jo mintyse. Realybėj ji - paprasta panelė, kuri vieną vakarą pažaidė su žaviu užsieniečiu, o vėliau jį pamiršo, mat gimtoj šaly jau seniai laukia rankas išskėtęs jos mylimas vaikinas. Iš kur žinau? Nuojauta. O ji, kaip žinia, pas mane ko ne auksinė.
Gerai, tarkim, kad aš klystu... Bet jie vis tiek niekada nebus kartu. Princesė iš už tūkstančio kilometrų džiaugsis vietiniu berniuku, prisisvajojęs Mirštantis Žmogus prisikels dar labai negreit, o apie jį galvojanti Mergiotė spės visiškai jį pamiršti. Juk jau dabar taip būtų atsitikę, jei jis visam pasauliui nebūtų paskelbęs, jog miršta. Ir mąstyti vėl apie jį Mergiotė pradėjo tik iš gailesčio. Abejoju, ar Mirštantis Žmogus džiaugtųsi tai sužinojęs. Iš gailesčio... Ne, geriau nereikia nieko.
Tik visą laiką man juos stebint kyla retoriniai klausimai: Ar Princesė nesigailės, suvedžiojusi ir palikusi svetimšalį? Ar tas Mirštantis svetimšalis negrauš nagų supratęs, kokią nuostabią Mergiotę turėjo ir prarado? O ar pati Mergiotė greit atsigaus nuo klaikios gyvenimo karuselės, kuri užsuko ją iki vėmimo?
Na, jūs patys pagalvokit: jauna mergaičiukė, kuri niekada gyvenime nelinkėjo niekam pikta, neskriaudė musių ir šiaip buvo visai taikus žmogeliukas, vieną dieną sužino, kad gyvena ten, kur dieną naktį, tris šimtus šešiasdešimt penkias paras per metus vyksta kaukių balius. Apie jį Mergiotė nieko neįtarė, kol neišaušo keliamųjų metų trys šimtai šešiasdešimt šeštoji diena, kuomet visų kaukės nukrito... Džiaugtis galėjo tik tai tiek, kad ne viena ji buvo neinformuota apie vykstančią puotą. Bet, kaip ten bebūtų, smūgis buvo stiprus.
Ilgą laiką vadinta „geriausia drauge“ mergina pasirodė esanti tik išnaudotoja, kuri Mergiotę išnaudojo gana sumaniai: būdama šalia Mergiotės ji jautėsi pati gražiausia, nuostabiausia ir visaip kitaip teigiamai –iausia panelė pasaulyje. Labiausiai Mergiotė nusivylė jos nuolatiniu vaikinų dėmesio reikalavimu. Ji net nesapnavo, kad jos „geriausia draugė“ galėtų elgtis kaip k***ė. Nuvylusiųjų sąraše numeris du – šokių mokytoja, kuri, mokslo metų pradžioje pasirodžiusi super mokytoja, suprantanti paauglius, mokslo metų pabaigoje ir vėliau pasirodė esanti nesubrendusi asmenybė, kuri nesugeba išklausyti kitų žmonių, išspręsti iškilusių problemų ir padėti išgyventi kolektyvui sunkius laikus. Bet tik kas, iškart sprunka pro duris. Dar spėji išgirsti koridoriuj aidinčius žodžius: „Darykit, kaip norit. “
Gerai, skaitom toliau. Numeris trys – Save Įsimylėjęs Kvailys. O jei aiškiau, tai buvusi Mergiotės simpatija, kuris vaidino paprastą vaikiną, daug kuo besidomintį ir labai talentingą. Kaip vėliau paaiškėjo, jis tebuvo kompleksuojantis garbėtroška, negerbiantis kitų ir manantis, kad visi turi jį mylėti. Tik jis vienintelis teisus, jis - labai gilus žmogus, turintis nežmonišką talentą literatūrai. „Eilinis rašinukas, beje, labai jau sunkiai išspaustas“ – byloja tiesa. O kur didysis talentas? Žinoma, jo svajonėse.
O dabar eilė atėjo ketvirtam numeriui, po kuriuo slepiasi tas pats Mirštantis Žmogus. Ir kas gi galėjo pagalvoti, kad, iš pirmo žvilgsnio, toks tyras, paprastas ir nuoširdus vaikinukas yra bene didžiausias melagis? Nežinau dar nė vieno kaukėtojo, kuris bučiuotų vieną, kai širdyje kita. Žema... Ne, žymiai žemiau, negu žema. Tiesiog bedugnė!
Sąrašą galima tęsti ir toliau, tačiau tam neužteks nei mano laiko, nei mano jėgų. O dar žinant, kad laukia ir kitas sąrašėlis... Paminėsiu nebent paskutinę Mergiotę nuvylusiųjų sąrašo vietą. Joje ji pati. O atsidūrė ten todėl, kad bėgdama nuo Save Įsimylėjusio Kvailio netyčia apgavo Mirštantį Žmogų. Paklausi: „O kodėl ji paskutinė, nors taip pat apgavo? “ O gi todėl, kad tūkstančius ženklų jam paliko, kurie kartojo „Saugokis“, kai jis jų nesuprato, aiškiai jam pasakė: „Aš tave įskaudinsiu. “ Tačiau jis nenorėjo klausytis. O tai jau jo problema.
Vienintelis dalykas, kuris pradžiugino Mergiotę tą baisią tiesios akimirką, buvo tas, kad ne ji viena nieko nežinojo apie kaukių balių. Apie jį nežinojo ir TIKRIEJI jos draugai. O jų pasirodė visai nemažai: tai – pukeliams alergiška ir nuostabias eiles kurianti Svajoklė, kuri gyvena netoli geltono upės kranto. Pastaruoju metu jos su Mergiote dažnai vaikštinėja. Bent jau Mergiotė mano, kad vaikščiojimas su Svajokle yra vaistai nuo visokių pukelių ir mirštančių žmonių. Tai Svajoklei kompaniją palaikė žavi ir linksma Šokėja. O Šokėja buvo gana paslaptinga, mat paskutiniu metu retokai susitikdavo su savo draugėm. Bet ji labai stengėsi jų nepamiršti, ir Mergiotė jos pastangas tikrai jautė. Šokėja buvo įsimylėjusi paprastą bei mėgstantį šokti vaikinuką. Šaunu, nes jis ją taip pat buvo įsimylėjęs.
Manote, jau viskas? Vajetau, kaip stipriai jūs klystate! Gerų žmonių pasaulyje yra daugiau, negu trys. Prie ankščiau paminėtos trijulės dažnai prisijungdavo Barbė Devyndarbė, kuri stengdavosi pabūti su jais, bet vis turėdavo skubėti. Tačiau toji Barbė Devyndarbė niekada nepamiršdavo padaryti savo dešimtojo darbo, už kurį nieko neimdavo ir kuris jai labai patikdavo. O gal tai buvo net ne darbas, nežinau... Bet tai vadinosi būrimas kortomis. Taip pat netoliese vis sukiojosi tokia nuoširdi ir mylinti tylą Lėlytė, kuri vis svajojo kuo greičiau pereiti į mokyklą, kurioje mokosi jos draugės, ir galiausiai jai tai pavyko. O Lėlytė tai buvo ne eilinė... Bent jau aš nežinau nė vienos lėlės, kuriai patiktų stebėti krepšinio varžybas arba formulės vienas lenktynes... Ir dar: ar žinojot, kad toji Lėlytė yra Mergiotės sesė?
Matot, šeimoj kartais taip pat galima rasti palaikymą. Mergiotė tai žinojo. Juk ji turėjo, jos manymu, šauniausius tėvus pasaulyje ir superinius giminaičius. Mergiotė net negalėjo įsivaizduoti šaunesnių atostogų, negu Tauragnuose, jos vaikystės sostinėj, praleistas savaitgalis su šauniausiais tėvais ir superiniais giminaičiais. O jei kur nors į gamtą ji iškeliautų su Svajokle, Šokėja, Šokėjos vaikinu, Barbe Devyndarbe ir Lėlyte, tai turbūt tai prilygtų ir tam savaitgaliu jos vaikystės sostinėje.
Dar kartą pažvelgiau į tą Mergiotę. Vis dar sėdi ir kažką rašo. Tik jau nebedreba jai rankos iš nerimo. Ir aš žinau kodėl. Ji jau jaučiasi pakankamai stipri, kad atsilaikytų prieš kaukių balių, kuris netrukus vėl prasidės. Ji žino, kad šį kartą ji bus atsargesnė. Ji žino, kad turi patį stipriausią užnugarį visatoje – tai jos TIKRIEJI draugai, šeima ir giminaičiai. Mergiotė su jais jau paruošė pasirodymą kaukių baliui. O pasirodymas vadinasi „Mes esame mes, išmetėm kaukes į šiukšlių dėžes! “ Laukiat pasirodymo? Oficialiai šis kaukių balius prasidės šių metų rugsėjo pirmąją, kada vėl teks susitikti su visais iš Mergiotę nuvylusiųjų sąrašo. Tačiau čia tik oficiali data. Paslapčiomis balius vyksta jau dabar, tik dalyviai dar vis repetuoja savo pasirodymus ir vengia vieni kitų. Bet laiko liko nedaug. Jau greit pamatysim, kas laukia Mergiotės ir jos draugų tame niekam tikusiame kaukių baliuje.
2008-08-05 22:45
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-09-04 16:53
totp
paagliska, bet visai idomiai desto mintis. tie kuolus rasantys genijai galetu geriau ka sugalvot vietoj pilnu vyno tauriu, paskutiniu sekundziu pries atsiveriant zemei, austanciu dienu, seneliu pamokymu ir tylos garse
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-06 19:30
van
van
1.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-06 08:44
Real Maumas
Hm... tokios paauglio, po truputį pradedančio suprast koks tas realus pasaulis, mintys - pabirutės. Gal ir teisingai viskas, tik per daug tokio nebrandaus asmeniškumo. Net ima savotiška piktdžiuga: - aga, atsibudai... sveika atvykus į matricą...
Iš kur ta mada save rekomenduot atėjo ?? Onanizmas kažkoks...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-06 00:24
Ašoka eksperimentuoja
man uzteko ir pradzios..prastai. labai net.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-08-05 23:03
tolstanti
labai drąsu save rekomenduot
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą