Rašyk
Eilės (72277)
Fantastika (2173)
Esė (1688)
Proza (10357)
Vaikams (2459)
Slam (49)
English (1091)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 36 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPavasario saulės sušildytas, todėl kupinas jėgų ir geriausių ketinimų Vabalas išsiruošė pasižvalgyt po naujai naktį nutiestas požeminio miesto gatves. Pažįstami jį džiaugsmingai sveikino, nes saulė ir šiluma juos buvo įtikinusi, kad gyvenimas yra gražus ir teisingas, o nepažįstami prasilenkinėdavo mandagiai ir draugiškai ir tuoj pat tapdavo pažįstamais, nes gyvenimas pasaulyje po žmonių kojomis, kur žolėje ir po ja gyvena milijonai mažyčių būtybių, teka daug greičiau, nei mūsiškis. Besižvalgydamas ir betvarkydamas įvairiausius vabališkus reikalus, kurie nelabai tesiskiria nuo žmogiškųjų, Vabalas mažiausiai keturis kartus išvengė mirtino pavojaus: vienąkart jo vos neprarijo varlė, paskui pora kartų vos spėjo palįsti po išvartomis, sprukdamas nuo lesinėjančių paukščių, dar buvo netyčia įklydęs į kurmiui priklausančius požemius, bet iš visur išsisuko sveikas ir toliau, nė kiek nebeprisimindamas šių kasdien pasitaikančių pavojų, keliavo vabalų alėjomis, gatvėmis ir aikštėmis, kol tamsus šešėlis- anaiptol ne debesies- užtemdė saulę, ir didelė sunki pėda užmynė Vabalą.
Žmogus, nieko nepastebėjęs, nuėjo toliau, džiaugdamasis saule ir sumindydamas pakeliai ne vieną mažą pavasario sulaukusią būtybę. Vieni sužaloti išgyvens, ir skausmui nurimus, vėl džiaugsis gyvenimu, kad ir nebeturėdami visų kojyčių, sparnelių ar čiuptuvų, bet savim pasirūpinti jiems jau bus per sunku, ir juos, nusilpusius, netrukus sules paukščiai ar praris smulkieji graužikai. O žmonės toliau vaikščios po žolę, nelaikydami savęs milžinais nykštukų karalystėje, apie kurią jiems niekas niekada nepapasakojo.
2008-03-08 16:34
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-03-25 17:05
junebug
Dabar vaikai tikrai bijos užminti kokį nors Vabalą :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-03-08 16:53
Lugnis
tai gerai, kad ne basas skorpioną, ar gyvatę, nors ir ne basas tik vabalą - aišku, kad nesumindė, nebent ant asfalto, kur daug daug metalo sunkiųjų dalelių ore; o miške, geras oras, ir vabalams nieko negresia žmogaus pėda. nelabai pavasariškas, daugiau mikro makro pasauliai, net pradėjau klausytis oda, ar koksai nors vabalas nevaikšto - kur akimi matomas, o kiek gyvių gyvena mumyse ir ant mūsų kaip ant planetų nematomų akiai, tik pro mikroskopą labai daug kartų didinantį, tai vaja; visas knibždėlynas - visai ne pavasariškas, bet labai mikro makro pasaulių egzistenciją primena.

:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2008-03-08 16:38
Aliaska
Praleidau priešpaskutinį sakinį: "Kiti taip ir liks įspausti pėdos įduboje, kol juos nusineš aplink  šmirinėjančios skruzdės". Gal galima būtų įterpt?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą