Rašyk
Eilės (72393)
Fantastika (2182)
Esė (1493)
Proza (10246)
Vaikams (2475)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterMagdalena buvo egocentrikė. Visų jos pokalbių, laiškų turinio didžiąją dalį sudarė mintys apie ją pačią, arba apie tai, kas jai svarbu. Tai nebūtinai blogas žmogus. Greičiausiai charakterio savybė, susiformavus blogai auklejant. Galbūt ji jautė, kad negrįžtamai praeina gyvenimo akimirkos, jos gyvenimo akimirkos! Todėl bandė jas kompensuoti įdedama dar daugiau savęs į ateinančias dienas.. O gal jautėsi nereikalinga kažkuo užimtam pasauliui, neįdomi aplinkiniams. Ir stengėsi visiems pabrėžti žodį ”aš”, net jei ir tai kitiem be spalvos. Tikriausiai net su savimi nemokėjo sutart. Vidus draskėsi, o išorė žiūrėjo į jį su pasyvumu. O klaidos, klaidos juk pjausto.
Jos sesuo Kamilė buvo visiškai kitoks žmogus, bet puikiai sugebėjo suprast. Užtekdavo Magdalenai pažiūrėt ir Kamilė padarydavo išvadas. Nors pati Kamilė nebuvo iš tų, kurios be galo įžvalgios. Greičiausiai- nuojauta ir širdis. Labai jautri ji buvo. Tiesiog silpnoka. O sveikata nepavydėtina, tačiau matėsi ryžtas gyvent. Ir ne šiaip sau gyvent - besivaržant su pasauliu. Jos veržlumas suaugęs iš trijų šūkių: panorėt, pralenkt ir siekt naujo. Kamilė studijavo, dirbo daugelyje organizacijų, redakcijoje, bei televizijoje. Daugelis žminių sakė, kad ji buvo paprasta, pati mergina nepakentė paprastumo. Iš vienos pusės kvaila taip strateguoti, kai neturi nei turtų, nei padėti galinčių žmonių, bet iš kitos pusės, jai nebuvo nuobodu gyventi, ji neskurdo pesimistiškų minčių liūne, nors buvo kažkada įklimpusi į populiąriają depresiją, patyrė šoką ir stresą. Bet atkaklumas nugalėdavo. Apsiverks, būdavo, atsisės ant žemės, pasiims pieštuką ir pieš gėles. Visos gėlės -vienodos, bet tokia taktika priversdavo nusišypsoti. Merginai buvo tik 20 metu! Magdalena vyresnė 5 metais. Būdamos mažos labai nesutarė. Iš šalies stebint, atrodydavo kad nei viena iš jų nemyli. Šaltai elgdavosi, nuolat atstumdavo viena kitą. Ir nekeista, iš kur jos galėjo išmokt mylėti? Turėjo keistą tėvą. Kaimynai ir giminės manė, kad jis neištvėręs skyrybų truputi išprotėjo. Skamba kvailokai. Bet tai greičiausiai tiesa. Tėvas verkdavo naktimis, kaip šuo, kaukiantis prieš mėnulį, ir, kaip priklauso silpnų nervų žmogui, trankydavo galvą į sieną. Bet laikas bėgo ir matyt likimas nusprendė palepint mergaites ramybe. Pasibaigė triukšmas, galvos trankimai, nebelūžo kėdės namie. Jie visi netgi atrodė laiminga šeima! Važiuodavo prie jūros. Mergaitėms tai labai patikdavo. Jos bandydavo įsiminti kopų smėlio kvapą, parsivežti namo, džiaugtis. Magdalena brendo, pradėjo žavėtis ne tik smėlio kvapu, bet ir kinietiškais kvepalais. Brangesniais žavėtis jai netiko. Socialinis sluoksnis. Tėvelis buvo labai griežtas, supratęs, kad paukštelis virsta paukšte, uždarė narvelio dureles ir pasakė “stop” brendimui, kinietiškams kvepalams ir kitom nesąmonėm. Žinoma, jei ji trokšdavo pakvėpuot grynu oru, buvo šuo, su kuriuo galima būdavo pasivaikščiot. Tėvas kartais mušdavo Magdaleną. O išgėręs mušdavo stipriai, nes juk buvo stiprus. Kažkada boksavosi ringe, tačiau teko mest šį malonumą, nes stipriai vožtelėjęs kažkam sulaužė nosį. Į veidą nehumaniška boksuoti. Taip pat negalima mušti savo vaikų. Bet jis pamiršdavo taisykles ir kiekvieną kartą, kai Magdalena nusikalsdavo, jis prisimindavo ringo laikus. Kamilės paprašydavo pabūti kitame kambary, ar išeiti pakvėpuoti grynu oru. Giliai įkvėpus, ji prisimindavo kopų kvapą. Smėlio kvapas padėjo užaugti.
2007-11-30 23:24
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 6 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2007-12-08 20:03
aš taves nepaliksiu
ne perskaiceu ne i vieno
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-12-02 10:04
Vai
Vai
dar vienas tekstas, iš pradžių, rodos, pretendavęs į prozišką esė, tačiau, perskaičius visą, subyrėjęs į gabaliukus. ne esė. nėra gijų, jungiančių tegul ir prozišką tekstą su esė būdingomis temomis, su jai būdinga koncepcija. pirma išstudijuok šio žanro platybes. bent elementarias. sėkmės.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą