
Prancūzų rašytojo bei keliautojo romanas, apdovanotas Prancūzijos akademijos premija. Romanas išoriškai gana paprastas, tačiau kartu ir painus. Painūs jame vaizduojami žmonių santykiai.
Veiksmas vyksta atokiame Airijos kaime. Skaitytojui prieš akis praslenka ganėtinai keistų ir spalvingų žmonių galerija; į kaimą atvykęs prancūzas sutinka du brolius ir dvi seseris. O jie tokie: opiumo rūkytojas, princesė, kino pasaulio žvaigždė, apsupta alkoholikų ir homoseksualų svitos, ir kosmonautas (beje, pamatomas tik per televizorių, kai jis išsilaipina Mėnulyje). Kita šeima - milžiniško ūgio airis ir jo nebylė sesuo. Pakankamai makabriška kompanija.
Knygoje yra visko: vienatvės ir romantikos, žmonių susvetimėjimo ir aistros gyventi. Personažai bando pritapti prie pilkos, monotoniškos kasdienybės, ieško prošvaisčių. Istorija dvelkia magiško realizmo proza ir paslaptimi.
Šis romanas visai tinkamas ramiam ir ilgam vakarui su knyga.