Knygos
Romanai (1925)
Poezija (617)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Vieškelyje džipai

Vieškelyje džipai Naujoje knygoje trys dalys: Atverstinės novelės, Atminų novelės ir Rudeninės novelės. Novelės aprėpia mūsų laikų dešimtmečius – nuo praėjusio karo iki naujojo amžiaus pradžios. Į kaimo žmogaus gyvenimo, jo aplinką supančių daiktų, medžių, gyvūnijos pasaulio, gamtos sūkurius įpinamos miestų ir miestelių inteligentų, mokytojų, gydytojų patirtos pamokos, tuos žmones pasitinkančios jų keliuose. Knygos herojų dvasinės darnos siekį neretai lydi skaudūs laiko ir prigimties prieštaravimai. Novelės viena su kita siejasi ir aiškiais, ir tik nujaučiamais ryšiais, to paties pasakotojo patirtim, praėjusio laiko įvykių užuomazga vienoje novelėje lyg atgarsis atsikartoja ir pratęsiama kitoje, tad kūrinį galėtume vadinti Amžiaus paveikslu.

Nauja knyga yra tarytum kokie galimų autoriaus pavidalų, jo aplinkos, žmonių, su kuriais susitiko tikrovėje, ar savo novelėse, paveikslai; gyvenimas čia užsidaro savotiškame rate.

Už nugarų kartu su mumis vaikšto ir praeities šešėliai. Jie skiriasi nuo tikrųjų – juos galima pasverti minčių ir jausmų svarstyklėmis. Kokio svorio šešėliai į šį laiką mus atlydėjo? Gal jau buvome kur nors susitikę, bent jau prasilenkę vienas kito nekliudydami? Gal klausėmės anuometinių gegužės balsų, gal buvome užlipę ant kokio kalno ir matėme, kaip tolumoj – lyg kokie svetimumo simboliai – ropoja traktoriai ar laksto šernai, gal kartu savy tyliai gniaužėme širdgėlą, guodėmės miglotomis laisvo gyvenimo viltimis? Gal ir tada, ir dabar mes tebesame kartu.
2008-02-20
 
Kita informacija
Tema: Smulkioji proza
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2005
Puslapių: 512
Kodas: ISBN 9986-39-363-9
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2008-02-20 21:22
Sniego mėnuo
Ne tokia ir nauja, vis tik jau 2008-ieji...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą