Knygos
Romanai (1924)
Poezija (622)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (908)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Vasarnamis

Vasarnamis Romanas apie penkiolikmetės Kristabelės gyvenimą. Istorija vystosi paslaptingoje Anglų Ežerų gyvenvietėje. Ramus mergaitės gyvenimas pasikeičia, kai ji netikėtai sutinka turtingąjį Alfredą Dunstaną. Kristabelę traukia to vyro keistas charakteris, gyvenimo būdas, požiūris į pasaulį. Ji naiviai įsimyli, nors ir yra perspėta dėl jo neaiškaus būdo. Ši romano vieta labai keista, neišvystyta.

Dunstanas romane parodomas kaip sudėtinga ir ambicinga asmenybė. Nepalaužiamas, drąsus ir kartais žiaurokas, jis nekreipia dėmesio į kitų žmonių nuomonę. Mergina užmiršta, kad jis jau turi šeimą, panyra į visą maišatį net nepagalvojusi, kuo visa tai baigsis.

Pagrindinė veikėja - trapi, visai nepažįstanti vyrų, - patiki savo laime. Pradžioje buvusi tokia tvirta, ji pasiduoda aistros galioms ir nesijaučia kalta, net kai aplinkiniai ima komentuoti jos elgesį.

Romane meistriškai pinamos personažų nuotaikos, bet mažoka veiksmo. Ypač išryškinamas Dunstano dukters Beatričės portretas, jos požiūris į tėvo draugę. Beatričės galvoje sukasi mintys tik apie materialines gėrybes, tačiau ji labai jautri. Jaunuolė nieko nenori girdėti apie dvasinius dalykus, kurie jai atrodo nereikšmingi ir nereikalingi. Kai tik gauna pinigų,jau nebesigilina į šeimos tragediją.

Ponia Leti Dunstan, Alfredo žmona, jaučiasi išduota ir apleista vyro ir vaikų. Tačiau ji išlieka rami ir nepasiduoda nevilčiai. Romane Leti – tai tarsi visiems padedantis angelas.

Rašytoja Alison Mcleay atskleidžia pirmosios meilės džiaugsmus ir liūdesį, pyktį, pavydą ir nusivylimą. Charakteriai romane labai spalvingi. Knygą reikia skaityti įdėmiai, kartais net sunku suprasti, ar tas personažas teigiamas ar neigiamas, o gal vaidina „ne save“?

Pasakojimas perpintas legendinio Mediči vėrinio tema. Kol sprendžiasi įsimylėjėlių drama, tuo pačiu verda intrigos dėl Mediči vėrinio, klasta bandoma išgauti papuošalą. Istorija baigiama Kristabelės ir Dunstano vestuvėmis. Mergaitę įsuka meilės vėjas ir ji visa siela atsiduoda aistrai, nepagalvodama apie pasekmes.

Autorė skaitytojui palieka laisvę spręsti, ar Kristabelė supranta savo klaidą, ar ne. Alison Mcleay tarsi nori, kad skaitytojas pats pamąstytų apie pagrindinę veikėją. Kodėl ji taip pasielgia? Nejaugi joje nėra nė lašelio tikrumo? Matyt, ne. O gal ji apie tai nesusimąsto? Knygą patarčiau perskaityti tiems, kas pasiilgo seno gero romano, klasikos ir taip toliau...
2006-11-05
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
The summer house
Tema: Romanai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1999
Vertėjas (-a): Nida Norkūnienė
Puslapių: 348
Kodas: ISBN 9986-02-741-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 7 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-07-22 19:09
Sveiki,
Matau komentaras toli grazu "nesviezias", bet negaliu nepakomentuoti jusu "recenzijos".. Skaiciau sia knyga ir atsivertusi jusu rasliava vos nenugriuvau nuo kedes is nuostabos :D Tai ka cia prirasete yra taip toli nuo tikrojo knygos siuzeto, kad net nesuprantu, ar butent sita knyga jus turite omeny..
Ar pries rasydama sitokius, svelniai tariant, kliedesius jums nei kiek nerupejo PERSKAITYTI Alison McLeay "Vasarnami"?
O mano manymu knyga is tikruju nera kazkuo itin ipatinga. Bet vis tiek.. Autores rasymo stilius man pasirode lengvas, istorija sentimentali, itraukianti ir, net jei yra nemazai budvardziu, apibudinimu, "pasvaigimu", jie neatrodo perdeti ar kokie nuvalkioti.. Be to labai subtiliai ir jautriai perteikiamos intymios ir erotines scenos.. Pvz as skaitydama sia knyga nekarta sulaikydavau kvepavima is isijautimo :)) Tiesa, kai kur yra, mano manymu, kabliuku su charakteriais, bet tai tik mano, megejiska, nuomone..
Dar yra keletas sios autores knygeliu, ruosiuosi jas pasirinkti ramiam ir nuostalgiskam vakarui.. va..:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-11-06 20:28
švelni mo
Rašai apie poelgių "netikrumą", o pati vartoji tokius sausus ir netikrus sakinius kaip jaunuolė nieko nenori girdėti apie dvasinius dalykus, kurie jai atrodo nereikšmingi ir nereikalingi.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą