
Džiulė Garvūd (Julie Garwood) yra populiari JAV autorė, parašiusi daugiau nei 25 knygas. Su autorės kūryba pirmą kartą susipažinau prieš keletą metų ir nuo to laiko esu didelė jos fanė. Savo karjerą Džiulė pradėjo rašydama istorinius romanus, tačiau vėliau susidomėjo šiuolaikiškesne literatūra. Visai neseniai perskaičiau būtent antrajai kategorijai priklausantį naujausią jos darbą „Ugnis ir ledas“.
Sofi Rouz (Sophie Rose) buvo nedidelio Čikagos laikraščio žurnalistė. Jos tėvas, Bobis Rouz (Bobby Rose), yra buvęs vagišius, kurį persekioja FTB agentai, nors kai kurie Bobio padaryti nusikaltimai atskleidė ir korumpuotų žmonių padarytus nusikaltimus. Sofi mėgaujasi savo darbu, nors kartais tenka ir nemalonios užduotys. Jai buvo paskirta parašyti istoriją apie Viljamą Haringtoną (William Harrington), turtingą vyrą, penkis kartus laimėjusį 5 km. kroso varžybas. Vienu metu Viljamas jau manė, kad yra nenugalimas. Kartą Sofi su juo susitiko, bet Viljamas tik vapaliojo savo išdidžia kalbėsena. Ji buvo įtūžusi, kai po vienų varžybų Viljamas tiesiog dingo ir nebesusisiekė su ja.
Sofi buvo lengvai priblokšta, kai sužinojo, kad Viljamas buvo rastas tolimoje Aliaskoje. Klaidingų įrodymų dėka buvo manyta, kad jį prarijo baltasis lokys. Sofi tai labai intrigavo — jai knietėjo sužinoti, kodėl Viljamas išsiruošė į Aliaską ir ką jis ten patyrė. Greitai paaiškėjo, kad kažkas kažką slepia ir Sofi gyvybei gresia pavojus. Jos apsaugai buvo paskirtas patrauklus FTB agentas Džekas Makalisteris (Jack MacAlister). Jie abu ėmė narstyti keistus reiškinius, susijusius su netikėtu Viljamo išvykimu į Aliaską.
Kūrinio pradžioje daug dėmesio skiriama personažų pristatymui, o taip pat ir sudėtingiems Sofi ir jos tėvo Bobio santykiams. Ji nustojo priiminėti iš jo pinigus ir dovanas, bet vis dar palaikė su juo ryšį. Policija ir FTB reguliariai dairėsi jo ir apklausinėdavo Sofi dėl jos ryšių su tėvu. Kūrinyje įterpta nemažai antraeilių siužetų, maloniai apsunkinančių skaitytojui gyvenimą bandant įminti knygos mįsles. Asmeniškai man knyga skaitėsi greitai, tačiau kitiems kai kurios vietos gali pasirodyti nuobodžios, ypač esančios pirmuose septyniuose skyriuose.
Didžiausia paslaptis supa Viljamą. Sofi menkai jį pažinojo ir buvo susitikusi su juo tik kartą, nors turėjo parašyti visą straipsnį. Jai Viljamas neatrodė labai nuobodus, bet ir nelabai jį mėgo - Sofi tenorėjo išsiaiškinti, kas jam nutiko. Nuosekliai ėmusi aiškintis tam tikrus įvykius, ji pateko į pavojų. Kai kuriose knygos vietose viską buvo galima nuspėti iš anksto, tačiau nepaprastai įdomus finalas atperka viską. Keletas scenų buvo itin įtemptos ir paslaptingos.
Sofi ir Džekas susitiko tuomet, kai buvo akivaizdu, jog merginos gyvybei gręsia pavojus. Jų ryšys buvo sudėtingas vien dėl to, kad Džekas buvo FTB agentas, o Sofi nepatiko tokių institucijų elgesys su nusikaltėlio dukra. Taip pat ji buvo truputį suirzusi, nes manė, jog jai nereikia asmens sargybinio. Jie atkreipė vienas į kitą dėmesį susitikę pirmą kartą, tad nenuostabu, kad pora galiausiai atsidūrė lovoje. Sekso scenų knygoje nedaug. O gaila, kadangi tos scenos pateikiamos labai vaizdingai, nors pati knyga nėra iliustruota. Poros santykiai užima nedidelę turinio dalį ir, toli gražu, nėra kūrinio esmė.
Nepaisant to, Sofi ir Džekas yra pagrindiniai knygos „Ugnis ir ledas“ herojai. Sofi dirbo nedideliame laikraštyje ir kartais ėmėsi nereikšmingų darbų, tačiau darbštumo ir rimto požiūrio dėka pati ji save laikė rimta žurnaliste. Kartais ji pasielgdavo kvailai, tačiau didžiąją turinio dalį Sofi buvo simpatingas personažas. Džekas gerai atlikdavo savo darbą, tačiau kartais ginčydavosi su savo bosu, ypač po vieno nesėkmingo reido.
Knyga „Ugnis ir ledas“ yra dar vienas nuostabus Džiulė Garvūd kūrinys, kurį derėtų perskaityti kiekvienam. Žmonėms, skaičiusiems ir kitas autorės knygas, perskaityti šį tiesiog būtina.