Knygos
Romanai (1924)
Poezija (620)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (904)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 24 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Tolimosios dykros

Tolimosios dykros „Tolimosios dykros“ – ketvirtoji Stepheno Kingo knyga apie Tamsųjį Bokštą, kurią įkvėpė Roberto Brauningo poema „Vaikis Rolandas prie Tamsiojo Bokšto atėjo“.

Pirmoji knyga apie Šaulį Rolandą iš Gileado ribotu leidimu pasirodė 1982 m. Vėliau, sulaukus didelio skaitytojų dėmesio, ji buvo perleista. Po kelerių metų dienos šviesą išvydo ir kitos knygos iš Tamsiojo Bokšto serijos – „Trijų telkimas“, „Bevaisės žemės“.

Rolandas, paskutinis Šaulys iš Gileado, po truputį artinasi prie Tamsiojo Bokšto. Tačiau dabar jis ne vienas – su juo kartu keliauja trys Niujorko gyventojai, ištraukti iš trijų skirtingų laikmečių. Pirmasis – Edis, buvęs narkomanas, gyvenęs 1987 m., antroji – juodaodė mergina Siuzana, aktyvi kovotoja už lygias teises, per nelaimingą atsitikimą netekusi kojų, trečiasis – mažas berniukas Džeikas, tas pats, kuris buvo sutraiškytas „Kadilako“ mūsų pasaulyje, tačiau vėliau, įvykus laiko paradoksui, atsiradęs Rolando pasaulyje.

Šis piligrimų būrelis keliauja per Vidurinįjį Pasaulį į Tamsųjį Bokštą. Pasikliaudami Spinduliu, jie priena apleistą miestą Ladą, gyvenamą šiurpių mutantų, kovojančių prieš save, pūvantį miestą, buvusį Viduriniojo Pasaulio centru, dabar valdomą pamišusio kompiuterio.

Knyga tikrai puiki, sėjanti įtampą kiekviename herojų žingsnyje, neleidžianti atsitraukti nė akimirkai. Rolando kasdienybė labai susijusi ir tuo pačiu labai skiriasi nuo mūsiškės – čia išvysime Auksinių Vartų tiltą, senus automobilius, tačiau čia taipogi yra ir keistų mutantų, siekiančių užmušti bet kokią gyvą būtybę…

Kingas kaip visada lieka sau ištikimas – įdomiai ir patraukliai parodo pasaulį., kuriuo pats tiki. Ir nejučia pastebi, kad ir tu patikėjai Tamsiojo Bokšto egzistavimu…
2004-04-15
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
The Wastelands
Tema: Fantastika
Leidykla: Eridanas
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2001
Vertėjas (-a): Jurgita Jėrinaitė, Irmina Domeikienė
Puslapių: 280
Kodas: ISBN 9986-97-065-2
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-12-27 16:23
Dzheezus
Na ka galiu pasakyt, Kingas zino ka daro. Pirmoji knyga tikrai buvo unreal, skaiciau nemirkciodamas, bet va kitomis nusivyliau. Cia gavos panasiai kaip su Matrix, pirmoje dalyje - ideja+veiksmas=super(Tamsusi bokstas), kitose liko tik efektai, zodziu serija gera vien jau del pirmos dalies.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2004-11-27 19:28
SANDRELEs
Man knyga labai patiko. Žadu skaityti ir antrą kartą.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-07-13 03:04
Exitus
tai kazkas nuostabaus...jei kas neskaitet paskaitykit...tiek emociju man dar ne viena knyga sukelus nebuvo...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-04-15 15:57
justickis
Čia panašiau į ilgoką anotaciją, kurios dažnai rašomos ką tik pasirodžius knygai, o kartais dar nė nepasirodžius, dažnai ant knygų viršelių ar jų pabaigose... čia daugiau atpasakojamas turinys, kiek trūksta analitiškumo ir kritinio įvertinimo... :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-04-15 09:51
mmmm
Jėga. Tamsusis bokštas kala į klyną :)
Noriu šitos labai labai !
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą