
Vidmantė Jasukaitytė, šiuolaikinė lietuvių rašytoja, Kovo 11 – osios akto signatarė parašiusi ir išleidusi septynias poezijos, septynias prozos knygas, tris pjeses, kurios buvo pastatytos įvairiuose teatruose.
Knyga „Stebuklinga patvorių žolė“ pirmą kartą išleista prieš dvidešimt penkerius metus ir susilaukusi itin gero kritikos įvertinimo, neprarado savo skaitytojo iki šiol. Ji patraukė išeivijoje gyvenančių intelektualų dėmesį.
Šis apysakų romanas, pasirodęs socialistinio realizmo laikais, buvo vienas iš pirmųjų magiškojo realizmo kūrinys lietuvių literatūroje, išeivijos kritikų analizuojamas Markeso, Kortasaro kūrybos fone. Kraujažolės motyvas simbolizuojantis stiprybę, kurią knygos herojės moterys gauna ir perduoda su krauju iš kartos į kartą, tapo talpiu žmoniškųjų ir genties plačiąją prasme vertybių simboliu.
Šia knyga prasidėjo Vidmantės Jasukaitytės moteriškųjų personažų galerija, kurioje itin daug stiprybės ir prigimtinės išminties.
2002 m. V. Jasukaitytės apysakų rinkinys „Stebuklinga patvorių žolė“ buvo išverstas į ispanų kalbą ir išleistas Madride.
Rašytoja pastaraisiais metais išleidusi romanus „Marija Egiptietė“, „Dievas miršta vienišas“, esė, maldų bei laiškų knygą „Golgotos vynuogės“, produktyviai dirba vienu metu prie kelių rankraščių. Jos kūryba teigia aukštąsias žmoniškąsias vertybes, nesudrumsčia skaitytojo sielos, neveda link abejotinų dalykų.
Pakeliui į skaitytoją romano „Po mūsų nebebus mūsų“ I ir II tomai, romanas „Kai mes buvome vilkai“, poezijos knyga „La Lobą“ ir kitos.