
Vieno žymiausių amerikiečių antropologų, drąsių teorijų apie Europos ir Polinezijos kultūras meistro, ganėtinai įžymaus ir įžūlaus mokslininko knyga apie kapitoną ir atradėją Jamesą Cooką, kurį, kaip dainuoja V. Visockis, suėdė aborigenai.
Ši knyga sudaryta iš paskaitų ciklo, tačiau pakankamai rišli ir įdomi. Cituoju autorių: „Jei visgi čia esama akivaizdaus rišlumo, kuo norėčiau tikėti, taip yra todėl, kad šie skyriai buvo parašyti per santykinai trumpą laiką - mane buvo apėmęs didelis entuziazmas, kai atradau, kad mano tyrinėtos Ramiojo vandenyno tautos iš tiesų turi istoriją“.
Knyga nėra tik antropologo ataskaita apie Europos ir Ramiojo vandenyno civilizacijų susidūrimą, tai vienas iš įdomesnių bandymų apžvelgti ir to regiono istoriją. Be to, mane žavi paties autoriaus nuoširdus dėmesys archyvinei medžiagai, rašytiniams ir sakytiniams šaltiniams, kuriuos jis pats savo reikšme beveik prilygina viduramžių Europos palikimui.
Knygos tekstas yra tarp antropologijos ir istorijos; autoriaus manymu, šios dvi disciplinos turi padėti viena kitai.
Tiesa, tiems, kurie galvoja, kad tai lengvas skaitalas (taip galima nuspręsti iš gražaus ir žaismingo viršelio), teks nusivilti arba mokytis antropologijos.
Knyga yra iš Atviros Lietuvos knygos leidinių serijos.
P.S. Įdomus kultūrologo ir antropologo „anarchisto“ skaitinys.