Knygos
Romanai (1925)
Poezija (616)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Resident Evil: Nemesis

Resident Evil: Nemesis Absoliutus blogis

Absoliutus blogis – bombastinė frančizė, visų pripažintas epitomas ir tikras švyturys zombių karalystėje. Žaidimai, knygos, filmai jau nuo 1996 metų skatina vaikus nešti priduoti alaus butelius į tarą, kad galėtų kelias valandas praleisti kompiuterinėje, ištaškyti negyvųjų kaubojų kaukoles ar padirginti emocijas kino salėse, ar, mažiausiai tikėtina, nusipirkti knygą ir perskaityti ją greičiau už Betmeno komikso scenarijų.

Umbrela

Internacionalinė farmacinė-korporacinė kompanija, kuri atliko eksperimentus su virusais, siekdami sukurti bio-organinius ginklus. Kieti vyrukai nutukusiais pilvais, kurių nuogos žmonos serviruoja jiems maistą ir gėrimus ant auksinių lėkštučių, pirma viską gerai apkramčiusios. Kraugeriški, žmonių kaukolių kolekcionieriai, bastardai, al-kaponiški taktikai, sausos sodomijos meistrai ir visam pasauliui faką rodantys imperatoriai, kurie sulygins su žeme viską, kas jiems pasipriešins, nusimyš ant pelenų ir pabarstys žemę druska, kad ten niekas daugiau neaugtų.

T-Virusas

T-Virusas mediciniame pasaulyje dar nepripažintas kaip didesnė grėsmė nei vėjaraupiai, bet ji, iš tikro, yra pati kiečiausia liga, nes, kai ja užsikrėti ar tau įkanda nešėjas, tampi zombiu. Kaip toks, tave gali partrenkti autobusas, visai nesvarbu, nes nejauti skausmo ir gyveni amžinai, išlaikydamas Andželinos Džoly veidą, žinoma, jeigu nepamiršite trinti jo žiurkių ir pelių fekalijomis, seilėmis ir myžalais. Galimas šalutinis poveikis yra sąmoningumo praradimas, bet kam tai rūpi mūsų vartotojiškoje visuomenėje? Georgijui A. Romerui? Jo filmų fanbojui (skaityti: fangerl) su emo šukuosena, kuris feisbuke raudonom raidėm užsirašęs: Kai neliks vietos pragare, numirėliai pradės vaikščioti žeme. Kurgi ne.

G-Virusas

Dar kietesnė, mirtinesnė, bjauresnė liga. Taip vadinama, nes tampi neatpažįstamu Gigantu, Tirono-tipo monstru, kurio nugalėti beveik neįmanoma. Vienintelis trūkumas, kad G-virusas nepersiduoda kaip T-virusas, per įkandimą, nes tuomet tai būtų kiečiau už karą, badą ir visas epidemines žmonijos ligas kartu sudėjus. Biblinių proporcijų viduramžių maras nėra toks kietas kaip šis virusas.

Rakūnas

Kaip Tylioji Kalva, pastatytas žmonių ir ateivių bendradarbiavimu, populiarus turistų kelionės taškas. Mieste pamatysite kelio spyglius, sudaužytas blokatas ir mašinų dalis, negyvus kūdikius, atominę bombą ir gryno blogio esenciją. Nors, kaip TK, čia nėra rūko, tačiau Rakūnas su savo post-apokaliptine aplinka ir visur vaikštančiais zombiais, mutantinėmis kaktusų smegenimis ir monstrų hordomis nugalėtų visus didelius, blogus ir xtremalius monstrus iš TK. Jeigu nežinote, kas yra TK, užjaučiu.

Džil Valentina

Seksualinio priekabiavimo taikinys su trumpu sijonėliu ir puikia charizma; išlikimo specialistė. Rimta, A klasės subinių skaldytoja. Kieta kaip velnias, gana užsikačialinusi ir galinti naudoti bet kokį ginklą (revolverį, šotguną, rpg, etc.). Verta būti pagrindine Nemezidės priešė, nors renkasi aukos vaidmenį, kad išgyventų.

Atrodytų, matriachalizmo pavyzdys, bet ne tiesa. Vagies tėvo mokinė, galinti atidaryti bet kokią spyną, kaip kokia moteris-magaiverė su džeimso bondo įrankiais, pavogtais iš betmeno olos, naudojanti bet ką po ranka kaip ginklo improvizaciją (kad ir paprasčiausią žvakidę). Nors ji nėra Kapų Plėšikė Lara Kroft, kuri galėtų iškaršti viso SWAT būrio kailį ar nužudyti ką nors net nemirkteldama, Džil išlieka ištikima garbės kodeksui, didelėms krūtims ir puikiems plaukams per daug nesusitapatindama į testosteronu-varoma jos prototipe. Ji nori išgelbėti žmones, o ne apiplėšti kelis kapus. Turite ją mylėti.

Karlosas Oliveira

Džil asmeninė kalytė. Samdomas karys, vaikų pornografų ir narkotikų baronų siaubas, dažniausiai kovojantis sukilėlių pusėje, bet tapęs vienu iš Umbrelos lunatikų, kurie neparuošti nusileido Rakūno Mieste, ir kuriems iškaršė kailį ninzės-zombiai. Kai kas nors supažindins šį vyruką su steroidais (Džil, galbūt), tada pakalbėsime. Šiaip ar taip, klasikinis “gerietis” ir “purvino sančezo“ priešingybė.

Mikhailas Viktoras

Sužeistas Nicholajaus, tik ir belaukiantis, kada iškosės juodą plautį, pasiaukoja, jog išgelbėtų Džil nuo Nemezidės, kas yra toks įspūdingas dalykas iš Umbrelos pusės, kaip graikų mitas ar Nacionalinės Geografijos dokumentika apie vilkolakius. Rimtai, vietoj to, kad mirtų nuo per didelio kraujo praradimo, Mikhailas nutraukia granatos žiedą ir hardcore stiliumi susisprogdina kartu su Nemezide. Turbūt desperatiški laikai atstoja desperatiškas priemones. Visgi, ne kiekvienas būtų taip pasielgęs.

Trentas

Paslaptingas, besišypsantis, informuotas ekscentrikas. Geranoriškas džokeris su keistu planu, triuku rankovėje ir slaptais ryšiais, kurie išgelbsti paskutinę akimirką. Vienas iš keturių pagrindinių figūrų Umbrelos valdžios piramidės viršūnėje. Bevardis, šešėliškas, chameolioniškas sigma-enigma, siekiantis sužlugdyti Umbrelą ir atkeršyti už savo tėvų mirtį. Autorės sukurtas vienintelis originalus charakteris, nutapytas kaip latentinis ekscibiocionistas/pedofilas su ilgu lietpalčiu ir mes-visi-čia-bepročiai Češyro šypsena.

Bradas Vikersas

Vienas iš mieste likusių S.T.A.R.S. komandos narių (kita – Džil). Skystablauzdis matęs Ateivio visas dalis, bet vis tiek persigandęs kaip kiškis, – krikščionybės simbolis, ne pleibojaus. Jį anksti žaidime-knygoje sutraiško Nemezidė ir nusišluosto juo subinę.

Nemezidė

Jūs drebėdami springstate vėmalais ir myžate į kelnes, išvydę šį galingą, baisų ir pokštauti nemėgstantį pačio Šėtono įsikūnijimą. Džekio Čano beprotiški bekflipai ir suktukiniai spyriai ir kiti absurdiški, pamaivyški triukai – kaip išsisukinėjimas nuo kulkų matricos karibų jūrų stiliumi ar atsispaudimai su Joda ant nugaros – tiesiog prieš jį neveikia.

Nemezidė yra didelis kaip metoritas, kietas kaip kriptonitas ir stiprus kaip ioninė patranka, nepaisant jo vardo sumoteriškėjimo lietuvių kalboje. Jo kovos stilius yra masyvaus dydžio ir neprilygstamos jėgos naudojimas, kad pridubasintų priešus ar perlaužtų jiems kaklus, o jeigu tyngi lakstyti, tai, žiūrėkite, dar išsitrauks iš kišenės pusės kilometro bazūką ir susprogdins kelis malūnsparnius. Jūs nepamatysite, kaip jis šluosto grindis su Salvadoro Dali piešiniais, paversdamas juos bjauriais kilimais, ar degina aleksandrines bibliotekas kaip koks Antikristas. Vietoj to, jūs matote jį sulėtintai griaunant ištisus pastatus Hulko-šuolio, Pragaro Vaikio-ginklų ir Žydrūno Savicko-raumenų masės stiliumi, tik daug kiečiau ir su juodu, lovekraftišku-ktuliniu kostiumu, kuris pabrėžia jo raumenų linijas.

Nepaisant to, kad jis mirtinas kaip povandeninė elektros kėdė, Nemezidė prarado savo gryno blogio įkūnijimą kartu su filmo adaptacija. Šūdas! Tiesiog turėjo jam sukurti bananinę praeitį, kad jis taptų geriečiu ir galėtų sugulti su M. Jovovich. Turiu galvoje, rimtai, grynam blogiui nereikia praeities, kilmės ar veido. Tik plieninių kumščių ir didelių Terminatoriaus kiaušių.

Be to, kad Nemezidė yra kiečiausias kompiuterinio žaidimo anti-herojus, jis taip pat turi suknistą diabolinę mirties bazūką, kuria rūrina į kelnes šikančius, verkiančius ir dėl savo apgailėtinų gyvenimų maldaujančius vaikus ir suaugusius vienodai. Sprogdindamas viską ir bet ką į visas puses, visgi, Nemezidė tuo ir skiriasi nuo kitų nesuvokiamų ir absurdiškų testosterono prisivalgusių žaliakraujų monstrų. Varyti kaip katapulta, kuri šaudo atominius viščiukus, ar skrudintuvė, kuri leidžia šilumą-sekančius buritus į meksikietiškus imigrantus ar merginas su plaukuotom krūtinėm yra supistai nerealiai, demoniškai, pragariškai jėga. Galite pamiršti subinklounį Hitlerį ar muslimą Sadamą Huseiną, kam dėl jų stojasi. Štai naujas viską-ką-mato žudantis, senos-bet-aukštos blogio kartelės matas ir Dievas. Močkrušiai.

Hunteris

Viena kabliuota letena galėtų nukirsti jūsų visą ranką kaip su mečete ir suvalgyti pusryčiams.

Į Viljamą Birkiną panašus mutantas

Mama mia! Geriau leiskite 50 transvestitų apvynioti plastikinį maišą aplink savo veidą ir te jie visi nusišika ant jūsų, arba leiskite jiems atsisėsti ant jūsų kūno, kol visas nutirps, tada tegu pripila karšto čili į kelnes ir visi draugiškai nuleidžia jums ant veido. Nes jūs taip nenorite susitikti su šiuo pasaulio pabaigą simbolizuojančiu šlykščiu kirminu. Nes geriau leistumėte ant jūsų numesti atominę bombą, kol gulėtumėte hamake, išsitepę kremu nuo saulės ir su 3D akiniais. Nes šis rykliadantis didžkukulis dega taip smarkiai.

Nicholajus G.

Rusas nihilistas tiesiai iš Dostojevskio romanų, tik pilnai socio-psichopatiškas ir kliniškai-beprotiškas ego-maniakas, neturintis nei sąžinės, nei atgailos. Jo instinktas yra išlikti bet kokia kaina, turiu omeny, šis bičas šaus jums į nugarą ar sugrūs kaip dešimtmetį į šiukšlių konteinerį, jeigu užpisite jį kaip Volvo dyleris šūdu užpisa klientą ar pankrokeris myžalu užpisa miesto rotušės statulą.

Kartais panašus į bambančią, opiumą rūkančią močiutę, apie kurią sapnuosite malonius košmarus, jei sergate gerontofilija, bet dažniausiai be kalbų ir su pasimėgavimu pašalinantis viską kelyje link savo tikslo, gaudydamas kitus nenutuokiančius “sarginius šunis” ir priversdamas Jozefo Stalino vaiduoklį pralieti džiaugsmo ašaras, kai nužudo vieną daktarę, jos nepatvarkęs. Jo kraugeriškumas, žmogaus gyvybės negerbimas ir sadizmas, patekus į Rakūno survivalistines sąlygas, prasiveržia kaip lūžęs šiaudas, traiškomas dešimties tonų kupranugarių mėsos. Pavargęs būti pasiuntinuku, sugalvojo planą, kaip praturtėti ir apgauti pačią Umbrelą, kad patenkintų savo potroškį būti kietu ir visą-įveikiančiu Luciferiu, pademonstruodamas jauniems žmonėms, kad net bevertis, apgailėtinas pėstininkas šachmatų partijoje gali tapti naikinimo nešėju.

Komustiniame rėžime užauginta žudymo mašina ir smagiai skaitytojo neapkenčiamas antagonistas, kurio venomis pumpuoja grynas marksizmas ir kretinas, grasindamas iškaršti kailį amerikiečiui kapitalistui kiaulei-šuniui, kuris drįsta smaugti progresyvų proletarą. Dažniausiai matome jį taškantį Vačdogų smegenis, bet, nepaisant to, kad jis laiko save automatonu be emocijų, jis tikisi pats susikauti su didesniais ir už jį stipresniais priešais, kurie taip pat nejaučia užuojautos žudydami.

Taip pat, gaila, kad Nicholajus, kaip Karlosas, nesikeikia savo gimtąja kalba. Ar dažniausiai slepiasi po sveiko proto kauke, apsimesdamas drugeliu ir geldamas kaip širšė. Nepaisant to, jis vienas geriausių pikseliuotų blogiukų iš AB visatos, — nebent po Alberto Veskerio, — kuris bet kuriuo paros metu galėtų ištraukti leopardui iš burnos liežuvį ir, kaip koks piktas Tarzanas, suvalgyti jį žalią su druska. Atvirai, jeigu Nemezidė yra Panteros tankas, tai Nicholajus – pati pantera. Visi, kam nepatinka Nicholajus, yra mažos mergytės ir anti-terorizmo kastratai.

Zombis

Nieko nėra skaniau už sultingą žmogaus mėsą, kuri sustiprina viršutinius kūno raumenis ir suteikia supermeno vikrumo. Žmogiena yra maistas tikriems vyrams, turintis daug vitaminų, įskaitant kaulų kalcio ir geležinkelio geležies. Aš kartais pabandau autobusienos ir autobuso vairuotojo, kai man pritrūksta dieninės vitaminų dozės, bet dažniausiai vartoju skutimosi peiliukus ir savo pilvo riebalus.

Taigi, jeigu norite būti kaip Popajus, valgykite špinatus, bet jeigu norite būti kaip zombis, patariu jums pačią špinatų skardinę ir savo ar kitų mėsos, kad lengvai galėtumėte skaldyti akmenis, dėti į kašį kaip Šakilas Onilas ir kraujuoti iš dantų kaip bulves mėgstantis daunas. Tik silpnos putės valgo mergaitiškus valgius kaip „suflė“ ir „daržovės“. Norite skaldyti plytas galva ir nejausti skausmo? Tapkite zombiu šiandien!

Pabaiga (ir begėdiška reklama)

Arba metate kompiuterį pro langą arba perskaitote patys arba nudėsiu jus. Jeigu esate aklas, tai nepasiteisinimas. Jeigu esate moteris, atsiųskite Džil cos-play nuotraukų.

P.S. Nerašau 5/5, nes mano tikybos mokytoja sakydavo, kad aukščiausiam balui moka tik Dievas, kuris turbūt tiesiog pasidarytų popkornų, atsiloštų ir pasijuoktų iš zombių apokalipsės.
2010-03-28
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Fantastika
Leidykla: Simon and Schuster
Leidimo metai: 2000
Puslapių: 190
Kodas: ISBN 0-671-78496-9
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2021-10-02 21:41
Passchendaele
Pilnas knygos tekstas-vertimas internete čia:

http://www.animezona.net/forum/threads/7687-Absoliutus-Blogis-Nemezidis-TITANAI
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-05-18 10:46
Kraupuma Melancholia
Padoriai parašyta. Ir RE yra kool
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-04-12 08:29
Sniego mėnuo
Paaugliška recenzija, kuri visgi, manyčiau, perteikia knygos dvasią (jei taip galima pavadinti..). Patiko veikėjų portretai ir pats nestandartinis papunktinis pateikimo variantas. Šiaip ar taip, daug kur persūdyta.
O šiaip, kas autorius, ar autoriai?.. Kažkas vis tik turėjo visa šitą parašyti.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-31 16:59
kondensofkė
* o gal ten ne playstationas buvo.
(bet ir ne xboxas tiksliai, hmm)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-31 16:58
kondensofkė
left 4 dead ir captain trip :DD
atsimenu kai dar ant playstation'o buvo šitas žaidimas... resident evil, ta prasme. ar gal ten playstationas buvo :D nu krč :D nieko nėra juokingo apie zombių apokalipsę, o ta tikybos mokytoja mėgo nusišnekėt ryškiai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-30 18:35
Aurimaz
Tai nesupratau - knyga gera ar kaip?...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą