Knygos
Romanai (1925)
Poezija (616)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Pasprink

Pasprink „Neskaityk šios knygos“

Tave perspėja jau viršelis dar knygyne ar bibliotekoje. Bet vis tiek paimi tą knygą ir ryžtiesi skaityti. Nes čia turi slypėti kažkas TOKIO! Uždrausto, slapto, nepadoraus ir šokiruojančio. Ko ilgai nepamirši. Ką galbūt net ir skaityt išdrįsi tik vienumoje tamsią naktį, užtraukus visas užuolaidas ir pasislėpus po antklode bei pasišviečiant žibintuvėliu.

Pasiruoši, pasislepi ir pradedi skaityti. Pirmieji puslapiai vis dar perspėja, bet vis tiek toliau skaitai. Vaikas ir jo mama. „Hm, na šitas tai tikrai užaugęs turės problemų...“. Seksas tualete. „Įdomu! Intriguoja, reiktų pamėgint gal...“ arba „Juk tai nepadoru! Vakar irgi kažką tokio vienam filme rodė... Kur ritas šis pasaulis!“.

Taip ir skaitai vis pakomentuodamas mintyse.

„O, įdomu...“ „Reiktų pamėginti!“, „Kaip tai padaro?“, „Tai iš tikrųjų veikia?!“, „Jam tikrai reiktų kreiptis į psichologą...“. Vis skaitai ir komentuoji, ir vis lauki kada bus tas skyrius, ta pastraipa, tas sakinys ar net tas vienintelis žodis, galų gale!, dėl kurio norėsis užversti knygą ir paslėpti ją tamsiausiame rūsio kampe. Skaitai nusivažiavusio jaunuolio istoriją, froidiškos žinios kaltina Mamulę, stebiesi ir šlykštiesi tuo kas vyksta, bet... Bet gyvenime, realiam gyvenime, dar ne taip gi būna. O čia... Nieko TOKIO. Viskas jau matyta ir girdėta, kitam kontekste, tačiau vis tiek – nieko naujo. Nieko tokio, ko pasitelkęs trečiuosius asmenis nepapasakotum pirmam sutiktam.

Todėl perskaičius knygą lieka nusivylimas. Tikėjaisi, jog negalėsi jos skaityti, kad pasišlykštėsi vien tuo, jog tą knygą atsivertei, tačiau tik nusivylei. Galvojai, kad ši knyga bus klasika, o ji jau dabar yra pilka masė – tai, ką matai visur aplink.

„Pasprink“ pirmąkart buvo išleista prieš beveik dešimt metų. Gal tada ji ir galėjo šokiruoti, tačiau dabar dauguma dalykų jau yra norma. Galbūt ne viešai pripažįstama, bet tokio gyvenimo būdo egzistavimas yra žinomas ir nebyliai toleruojamas. „Prisigalvoja visokių nesąmonių dabar... Baisu, bet ką padarysi.“ Va čia ir slypi tikrasis siaubas, po kurio tau norisi niekam nesakyti, kad skaitei tą knygą. Tai suvokimas, kad ta knyga tau patiko, kad tai tau atrodo normalu ir kažkuri dalelė tavęs netgi norėtų visa tai išbandyti.

Baisu! Bet ką jau padarysi... Ar ne?
2010-07-13
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Choke
Tema: Romanai
Leidykla: Obuolys
Leidimo vieta: Kaunas
Leidimo metai: 2009
Vertėjas (-a): Aušra Regina Leonavičienė
Puslapių: 304
Kodas: ISBN 978-609-403-024-6
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-07-25 01:04
kondensofkė
filmas tai tiksliai nuobodus buvo:>
jo, recenzija ne fontanai
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-07-21 21:03
Sniego mėnuo
Viskas, kas šokiruoja, gali ir sudominti. Tai priklauso nuo žmogaus, ar jis turi tam tikrus įsitikinimus, pažiūras... Matai, jautresnis žmogus, kuriam tokie dalykai yra tiesiog šlykštūs, neskaitys šios knygos. Aš neskaityčiau, jog nematau joje prasmės, jei, kaip sakai šokiruojama vien dėl šokiravimo...
O.K. Tai tiesiog nuomonė apie knygą, išsakyta tai, kas manoma. Nors galima ir prisikabinti - ar tikrai "Tikėjaisi, jog negalėsi jos skaityti, kad pasišlykštėsi vien tuo, jog tą knygą atsivertei"? Manau, jei jau pradėjai ją skaityti (ir užbaigei) tai vis tik buvo kažkas, kas sudomino. Vis tik trūksta nuoširdumo, jaučiasi noras pristatyti šią knygą taip ir taip, o ne tai, kad pasakyti, ką iš tikrųjų galvoja, galbūt savos nuomonės iki galo ir nebuvo susidaryta.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-07-14 23:09
ŽivilėZab
Na, apie tai aš ir kalbu, kad žmonėms to reikia, kad jų jokia šlykštyne nešokiruosi, o tik sudominsi.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-07-14 22:33
Avoir
Tragiška recenzija. Ir ne vien todėl, kad visiškai nesupratai knygos.
Man taipogi nepatiko knyga. Nusivyliau Palaniuku, ypač perskaitęs jo neužmirštamąą "Kovos klubą". Šioje knygoje viskas slepiama po seksu, šokiruojama vardan šokiravimo. To atsisakius, kūrinys nuskaidrėtų. Ppersonažai ryškūs, jie - tiesiog puikūs. Tiesiog autorius pasidavė šiuolaikinio pasaulio skoniui: šlykštynių, sekso ir daug veisksmo. Bet juk čia buvo svarbiausia veikmso ir atoveiksmio santykis, praeities svarbumas esamajam laikui ir pan.
Už recenziją - vienetas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą