Knygos
Romanai (1918)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (909)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 40 (5)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Panelės Smilos sniego jausmas

Panelės Smilos sniego jausmas Peter Hoeg pavardė – neabejotinai pelniusi tarptautinį pripažinimą, tačiau, tiems, kurie neturėjo progos prisiliesti prie šio žmogaus kūrybos telieka dar kartą pristatyti - tai talentingas Danų kilmės rašytojas, savo veikla sukrovęs nemažą patirčių bagažą (dirbo laivyne, aktoriumi, alpinistu, šokėju), gal todėl jo kūrybai visiškai nebūdingas stiliaus vientisumas. Pats autorius save linkęs pristatyti savo darbais – kūryba. Jo asmeninės detalės- šeima, vaikai na ir ...pakaks.

Rašytojo romanas „Panelės Smilos sniego jausmas“ tai romanas su trilerio elementais. Leidykla Tyto alba priskyrė šią knygą serijai „Geriausios XX a. pabaigos knygos“. Tai - bestseleris Europoje ir Amerikoje. Kalbant apie pačią knygą - pagrindinė jos herojė 37 metų grenlandė Smila. Tai - moteris, įkūnijanti savyje žiemos, ledo ir šalčio stichiją. Ji - racionali, šalta, gyvenimą matuojanti teigiamais ir neigiamais skaičiais:“ Pagrindiniai būna natūralieji skaičiai, sveikieji ir teigiamieji“. Smilos gyslomis teka šiaurietiškas kraujas, nors dar maža būdama, mamai mirus, ji persikraustė į Daniją, Grenlandijos laisvės, gamtos pojūtis persikėlė kartu su ja. Ir čia, Kopenhagoje, netikėtai jos gyvenime atsiranda Izaijas, berniukas atvykęs čia kaip ir ji iš Grenlandijos. Su juo Smila užmezga tik jiems abiems, Grenlandams, suprantamą, ryšį. Staiga, vieną dieną berniukas randamas negyvas, nukrito nuo namo stogo. Išvados- nelaimingas atsitikimas. Tokios išvados neįtikina Smilos ir ji nusprendžia išsiaiškinti tikrąsias priežastis. Smilos sniego jausmas nuveda ją iki pat Grenlandijos ledynų. Pakeliui susidurdama su pavojais, išmėginimais. Smilai nepavyksta išvengti ir meilės išgyvenimų, kuriuos ji savitai priima ir išgyvena.

„Panelės Smilos sniego jausmas“ – tai romanas, pasakojamas pirmuoju Smilos asmeniu, todėl lygiai kaip ir jos asmenybė, romano kalba jame išlieka šalta, su trileriui būdingu aiškumu, smulkia, detalizuota kalba. Joje nėra emocijų. Dominuoja kalbos aiškumas, konkretumas, detalumas. Taip pat romane gausu gamtos motyvų, Grenlandijos mitologijos. Puikiai išvystyta siužetinė linija, pasakojimas puikiai išpildo trilerio žanrą.

Ši knyga mane įtraukė nuo pat pradžių, pakvietė savo Gruodžio šalčiu. Manau, kad knyga neabejotinai tiktų visiems trilerių ar tiesiog geros literatūros mėgėjams. Smilos asmenybė ir minčių perteikimas patraukia akimirksniu. Nors per visą romaną Smila skaitytojų taip ir neįsileidžia į savo vidų, jos pajautimas labai stiprus, jis ateina kartu su sniegu, Grenlandijos gamtos motyvais, ledynais... Savita. Knygos siužetas kaip tas ledynas vandenyne: pastovus, stebinantis ir galiausiai bauginantis savo galia...
2012-09-30
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Froken Smillas fornemmelse
Tema: Romanai
Leidykla: Tyto alba
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1999
Vertėjas (-a): Loreta Laužikaitė
Puslapių: 383
Kodas: ISBN 9986-16-147-9
Daugiau informacijos »
Kitos knygos recenzijos
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą