Knygos
Romanai (1919)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (909)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 36 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Mirtis Zanzibare

Mirtis Zanzibare Ką gi, atrodo, kad siužetas gana aiškus. Neaišku tik, kas tame laiške, kad kažkam dėl jo atrodo verta žudyti, ir - savaime suprantama - neaišku, kas žudikas. Kaip įprasta tradiciniam detektyvui, galų gale viename name susiburia uždaras žmonių ratelis, iš kurių vienas (o gal ne vienas?) tikrai yra TAS „blogietis“. Įtarti galima praktiškai visus, o atidžiausiai, ko gero, vertėtų įsižiūrėti į tą/tuos, kurie kelia mažiausiai įtarimų. Skaitytojui keliama užduotis - teisingai atspėti (geresniuose detektyvuose - iš palaipsniui atskleidžiamų faktų išmąstyti), kas yra žudikas, anksčiau, negu tai išaiškėja savaime ar išaiškinama paskutiniuose knygos puslapiuose.

Detektyvai geri tada, kai autorius sugeba išlaikyti skaitytojo dėmesį ir intrigą iki galo. Dėmesys čia išlaikomas, įtampos netrūksta, žaismingų ir netikėtų situacijų irgi, pridėjus dar šiek tiek baimės, truputį meilės, žiupsnelį nesusipratimų ir šlakelį humoro, pagardinus visą šį mišinį rytietiška egzotika - nepamirštam poros aukų (gaila žmogelių, bet kaip detektyve be aukų?) - ir prašom, prieš jus ant stalo „garuoja“ šviežiai iškeptas detektyvas, sudarysiantis jums kompaniją keletui vakarų.

Tiesa, vietomis verkiant norisi, kad pagrindinė herojė bent šiek tiek pamąstytų arba bent kažką pati nuveiktų tam, kad galų gale triumfuotų teisingumas, o ne tik leistųsi nešama nuo jos nepriklausančių įvykių bei atsitiktinumų srauto ir praktiškai vien aklos sėkmės dėka išsisuktų iš mikliai paspęstų pinklių.

Bandant palyginti šį detektyvą su Agatos Kristi knygomis - taip, gal ir galima rasti nemažai siužetinių panašumų su pastarosios „Žmogum rudu kostiumu“, bet - bent jau aš asmeniškai - pirmenybę atiduočiau Agatai Kristi.
2003-04-11
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Death in Zanzibar
Tema: Detektyvai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2003
Vertėjas (-a): Dalia Zaikauskienė
Puslapių: 247
Kodas: ISBN 9955-08-260-7
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-08-21 12:05
Ati Gilk
Šitą knygą skaičiau su dideliu pasimėgavimu ;) Mano nuomone ši knyga „yra gera“ visiems, kurie tiesiog nori paskaityti detektyvą be jokių gilesnių minčių, mįslių ir pan.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-18 10:53
Zina žemčiugova
o man ši knyga labai patiko, skaičiau ir buvo sunku atsitraukti...
Viskas pasakojama labai lengvai ir paprastai, nėra kažko tokio, klas galėtų būti neaišku ar nesuprantama.
Man patiko, beto Zanzibaras užburia, nors tik perskaičiau apie jį.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą