Knygos
Romanai (1925)
Poezija (616)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Mąstanti nendrė

Ž. L. Kiurtiso knygoje "Mąstanti nendrė" pasakojama apie vidutinio amžiaus vyro gyvenimą. Gausu pamąstymų, dialogų. Marsialis Angladas (pagrindinis knygos veikėjas) po geriausio draugo mirties pradeda mąstyti apie gyvenimo trukmę, apie tai, kaip greitai jis bėga, apie santykius tarp tos pačios lyties atstovų, religijos prasmę… Jis ima suprasti, kad draugas gali būti ir kitoks: vargšas, luošas, negražus; svarbiausia, kad širdimi būtų geriausias.

Marsialis po vakarienės sužino, kad mirė jo geriausias draugas, su kuriuo dar prieš keletą valandų stadione stebėjo regbio varžybas. Po jo laidotuvių Marsialis pasikeičia. Jis pradeda mąstyti apie iki tol jam nerūpėjusius dalykus. Susirūpinęs, kad jam gyventi beliko "vos" dvidešimt ar trisdešimt metų, Marsialis, giminaičiui patarus, pradeda rūpintis savo sveikata ir nusprendžia gyventi kitaip.

Marsialis yra patrauklus vyras, todėl jam niekada netrūko moterų dėmesio. Vedęs, turi du vaikus, turi, rodos, darnų šeimyninį gyvenimą, tačiau vis tiek apgaudinėja savo žmoną. Pamažu santykiai su šeimos nariais ir partneriais prastėja, ir Marsialis paguodos ima ieškoti pas kitas moteris. Po sūnaus vestuvių santykiai šeimoje galutinai sužlunga. Jau pilnametę dukrą tėvas išplūsta visai nekaltai, stengdamasis įrodyti, kad tėvai visą gyvenimą gali nurodinėti savo vaikams. Po barnio dukra palieka namus, o žmona Delfina Marsialiui praneša, jog nori skirtis. Ir išvažiuoja. Marsialis netenka šeimos.

Tačiau paskutiniame skyriuje Marsialis susigrąžina savo šeimą. Deja, neparašyta kaip tai padarė.

Manau, kad ši knyga yra puiki tiek turiniu, tiek stiliumi. Galbūt ji ir nėra aktuali jauniems žmonėms, tačiau vis tiek verta ją perskaityti.

Ši knyga mane įtikino posakio "nespręsk apie knygą iš jos viršelio" teisingumu – ji buvo suplyšusiu viršeliu, o nugarėlės visai nebuvo. Nepaisant to – tai viena iš labiausiai man patikusiu knygų.
2004-04-09
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Le Roseau pensant
Tema: Romanai
Leidykla: Vaga
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1985
Vertėjas (-a): Rožė Jankevičiūtė
Puslapių: 236
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-04-12 12:17
cuculia
gaila,kad recenzijoj nupasakotas visas siužetas.aš tą knyga metų metus turiu ir esu perskaičius kokius tris puslapius,matyt daugiau reikės perskaityti kad užsikabinčiau
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą