Iš vieno dešimt
Pasidaryk,
Dviejų neskaityk,
Trejetuką pridėk!
Dėl keturių
Įspėti turiu...
Penkis septyniais,
Šešis aštuoniais
Paversk - ir tiek.
O dešimt išbrauk
Ir mesk juos lauk.
Štai laumių daugybos lentelė.
Johann Wolffang von Goethe, „Faustas“, 1 dalis
Ar žinote, kad Getė domėjosi magija ir burimais? Jis burtų tema parašė daug prozos kūrinių ir eilėraščių. Be to, Getė labai domėjosi mistikos ir okultizmo temomis. Knygos autorė Basilissa gimė Švarcvaldo kalnuose ir jau daugelį metų yra praktikuojanti baltoji ragana. Ji sukaupė nemažai magijos žinių ir jas susistemino.
Knygoje apžvelgiama raganavimo istorija, tradicijos, magijos formos, supažindinama su magijos ritualais ir kita. Knygos gale yra ir magijos terminų žodynėlis. Ar žinote, kad Abrakadabra yra magiškas žodis, kilęs iš antikos laikų burtažodžio? Jis reiškia „nuo šiol“.
Ši knyga visiška Hario Poterio priešingybė. Tikra ragana,
užsimojus burtų lazdele ir ištarus burtažodį, nepadarys stebuklo, o šluota skirta tikrai ne skraidyti. Raganos tik savo valia gali paveikti įvykius.
Supratau, kad norint tapti ragana nebūtina gimti raganių šeimoje. Daugelis tampa raganomis, nes traukia pati magija, domisi ezoterika ir mistika. Manau, kad kiekvienas žmogus yra šiek tiek magas. Visi mes spinduliuojame tam tikrą energiją, kurią galime panaudoti vienoje ar kitoje situacijoje. Tačiau daugelis tos energijos nesugeba valdyti.
Knygos pavadinimas mane suintrigavo, o ir turinys nenuviliantis. Ją patarčiau perskaityti ne tik tiems, kurie domisi magija, bet norintiems suprasti paslaptingas gamtos ir savo vidines galias.
Pagrindinė šios knygos mintis, kaip ir svarbiausia raganų taisyklė yra: „Daryk ką nori, kol tai niekam nekenkia“. Tuo turėtume remtis ir realiam gyvenime.
P.S. Pamačiusi, kokią knygą skaitau, mano močiutė pasibaisėjo ir pradėjo moralizuoti, kad išėjau iš doros kelio.