Knygos
Romanai (1919)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (909)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 31 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Herbė ir jo draugas Cvotelis

Herbė ir jo draugas Cvotelis „Taigi buvo kartą du draugai: Herbė, nykštukas iš Septynmylės girios, ir Cvotelis, girinis iš Vorlico girių. Du geriausi draugai pasaulyje, nors buvo pažįstami vos kelios dienos, tiksliau sakant, nuo užvakar. Tada jie susipažino ir nusprendė nuo šiol gyventi drauge ir niekada nesiskirti.“

Štai taip prasideda lengvaširdė gerai žinomo vokiečių rašytojo Otfriedo Preusslerio knygelė vaikams „Herbė ir jo draugas Cvotelis“ („Herbės su didele skrybėle“ tęsinys). O. Preussleris seniai pažįstamas ir lietuvaičiams: mėgstamos ir karta iš kartos skaitomos jo istorijos apie mažąjį Vandenį, Raganiukę, Vaiduokliuką ir, be abejo, šaunųjį plėšiką Hocenplocą.

Šį kartą rašytojas seka paprastą ir smagią pasakaitę apie nykštuką Herbę, kurio namelin atsikrausto gauruotas girinis Cvotelis. Ar bus lengva kartu apsigyventi visiškai skirtingiems draugams, kurių vienas įpratęs prie tvarkos, švaros ir per vasarą sukrautų podėlių, o kitas mieliausiai miega, šlamščia už dešimtį arba zuja aplinkui, įsiveldamas į visokiausias bėdas ir netikėtumus? Knygelėje sutiksime dar dvylika Herbės kaimynų nykštukų, kiekvieną su savu charakteriu ir profesija, sužinosime, ką nykštukai gaminasi pusryčiams, pietums ir vakarienei, kokius darbus dirba kasdieną, kaip rengiasi ir kitokių mums (ir naujajam Septynmylės girios gyventojui Cvoteliui) nepažįstamų nykštukiškos buities smulkmenų.

Knygelė turėtų patikti patiems mažiausiems skaitytojams, ar, tiksliau pasakius, klausytojams: tėveliai, balsu skaitydami Herbės ir Cvotelio istorijas vaikučiams, paaiškins ir retesnius, tarmiškus žodžius, kurių knygelėje apstu („paknėbčiojo“, „dėktelėjo“, „pūtė į akį“, „sriuba su geru užkulu“). Mažiuosius prajuokins ir naujadarai, tokie kaip „bri-bra-bruknių mirmuladas“, bei mieli, paties rašytojo piešti paveikslėliai.
2005-08-11
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
Hörbe und Sein Freund Zwottel
Tema: Vaikams
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2005
Vertėjas (-a): Adomas Druktenis
Puslapių: 139
Kodas: ISBN 9955-08-709-9
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 10 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2006-01-29 15:42
Dingau_
O... Skaičiau :) Labai miela knyga :) O pati recenzija irgi labai gera :))) Sėkmiuos :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą