
Matant, kas per keletą pastarųjų metų buvo išversta iš latvių prozos, susidaro įspūdis, kad gerą prozą ten rašo tik moterys, o vyrai iki ausų pasinėrę į poeziją. Nora Ikstena – viena garsiausių šiuolaikinių latvių prozininkių: jos kūryboje vyrauja moters gyvenimo temos. Tai derinama su mitologija, sapnais, vizijomis, atskleidžiama gražia metaforizuota kalba.
Vyrui šią knygą skaityti būtų sunku, bet turbūt verta. Romane apžvelgiamas trijų kartų moterų gyvenimas: gimimas, mirtis, meilė ir nusivylimai… Įprastas gyvenimo ratas. Ieškoma savo tapatybės, siekiama prisikasti prie savo ištakų.
Motinos moko dukteris, o šios, tapusios motinomis, moko savo dukras. Gyvenimo cikliškumas ir atsakymų į gyvenimo klausimus paieška – pagrindinės šios knygos temos.
Tai gera ir rimta knyga apie moters gyvenimą.