Knygos
Romanai (1917)
Poezija (615)
Pjesės (35)
Vaikams (138)
Kitos (906)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Grįžimo istorija

Grįžimo istorija Balandžio 2 d. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (toliau - IBBY) Lietuvos skyriaus inicijuota komisija pripažino geriausia 2007 metų knyga vaikams ir paaugliams. Gendrutis Morkūnas yra fizikas, vakarais ir savaitgaliais rašantis knygas vaikams. Tai jau antras rimtas įvertinimas rašytojo biografijoje – 2005 m. knyga „Vasara su Katšuniu“ IBBY buvo išrinkta geriausiu debiutu vaikų ir paauglių literatūroje. Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas paskelbė meniškiausių 2007 metų knygų dvyliktuką, į kurį pateko vienintelė vaikų knyga – Gendručio Morkūno „Grįžimo istorija“.

„Grįžimo istorija“ - labai rimta knyga, parašyta nerimtu stiliumi. Kodėl rimta? Todėl, kad knygoje demaskuojami suaugusieji ir išteisinami vaikai. Autorius pasakoja apie mažo kaimelio blogybes, apie nepagrįstas suaugusiųjų baimes, nelogiškas jų sukurtas taisykles, kurias atitaisyti išdrįsta tik... dvylikametė Vilija. Kodėl nerimtu stiliumi? Todėl, kad ir pačioms rimčiausioms situacijoms apibūdinti autorius, kalbantis ramiu ir rimtu fiziko balsu, naudoja nonsensą, absurdą ir hiperbolę – trijulę, kuri gerokai apipešioja valstybės pareigūnės įvaizdį, o panikos jausmą išplečia iki pasaulinio masto katastrofos. Skaitydami smagiai pasijuoksite iš kitų, iš savęs ir susimąstysite, ar kartais pasaulinio masto katastrofa netampa kokia nors mūsų pačių silpnybė...

„Grįžimo istorija“ parašyta be pataikavimo vaikams. Su pasitikėjimu skaitytoju, kuriam galbūt tik dvylika metų ir kuris ne visada elgiasi taip, kaip geriems vaikams dera. Autorius nebijo kalbėti apie negražius dalykus ir nevynioja jų į gražius popierėlius. Pagarba vaikui jaučiama kiekviename knygos puslapyje. Šiaip jau manytina, kad vaikus iš Viduramžių gūdumos ištraukė romantikai, pirmieji pradėję liaupsinti vaikystę, žavėtis vaiko naivumu ir nesugadintu mąstymu. Tačiau paskaičius „Grįžimo istoriją“ ir apsižvalgius aplinkui pasidaro aišku, kad tų romantikų reikėtų ir šiais laikais, o vienas iš jų neabejotinai – Gendrutis Morkūnas.

Knygų vaikams ir suaugusiems rašytojas, žurnalistas, radijo laidų vedėjas, fizikos mokslų daktaras, Radiacinės saugos centro direktoriaus pavaduotojas Gendrutis Morkūnas paklaustas apie save nerūpestingai tarsteli: „Viso kito nedarau. Nesportuoju, nekeliauju, nedrožinėju, nedalyvauju saviveikloje, žodžiu, esu gana nykus tipelis“.
2008-05-27
 
Kita informacija
Tema: Vaikams
Leidykla: Nieko rimto
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2007
Puslapių: 124
Kodas: ISBN 978-9955-683-38-4
Daugiau informacijos »
Kitos knygos recenzijos
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą