Juodaodė moteris, puošianti „Dykumų gėlės“ viršelį, šios knygos autorė. Waris Dirie gyvena Niujorke. Ji yra garsus modelis, o 1997 m. tapo Jungtinių Tautų Organizacijos ambasadore ginti Afrikos moterų teises.
„Manau, Dievas suteikė man balsą, kad kalbėčiau už kitas mažas mergaites.“
„Tikrovė ta, kad esu gimusi po laiminga žvaigžde. O juk kokia nors Afrikos mergaitė brūzgynuose vaikšto pėsčiomis ilgas mylias pagirdyti ožkų bandos jausdama tokį menstruacijų skausmą, kad vos gali atsitiesti.“
Varis kelias į šlovę buvo be galo sunkus. Moteris gimė klajoklių gentyje Somalyje. Gausi šeima visada keliaudavo po dykumą. Vienoje vietoje apsistodavo neilgiau nei trims savaitėms, nes tekdavo ieškoti vandens ir maisto.
Kai Varis buvo penkeri, ją apipjaustė, o būnant dvylikos, tėvas sutarė ją ištekinti už šlykštaus senio. Mergina nusprendė nedelsiant bėgti.
Varis, palikusi šeimą, patyrė daug sunkumų, kuriuos nuosekliai išdėsto savo romane. „Dykumų gėlė“ šokiruoja atvirumu.
„Jaučiu, kad aš gimiau turėdama nuostabų kūną, kurį sukūrė Dievas. Paskui mane pagrobė žmogus, atėmė mano galią ir mane suluošino. Mano moteriškumas buvo pavogtas.“
Knyga suteikia daug stiprybės. Beskaitant šią skaudžią istoriją, susipažinau su Afrikos klajoklių kasdienybe, buitimi, tradicijomis ir papročiais.
„Kadangi kritikuoju moters genitalijų apipjaustymą, kai kurie žmonės pamanys, kad nevertinu savo kultūros. Bet jie klysta. Kasdien dėkoju Dievui už tai, kad gimiau Afrikoje. Kasdien. Aš didžiuojuosi būdama somalė ir didžiuojuosi savo šalimi.“