Knygos
Romanai (1922)
Poezija (616)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Deivės Lakšmės akmuo

Deivės Lakšmės akmuo Į Pasakų pasaulį taip paprastai nenuvyksi kaip pavyzdžiui - traukiniu, ar automobiliu, dėl to man ir pačiam labai apmaudu. Na, žinoma, jei turi skraidantį kilimą ar septynmylius batus, gal pažįsti kokį skraidantį geraširdį slibiną, gali tai lengvai padaryti. Na, bet šie daiktai ir tos stebuklingos būtybės esti tik pasakose... Bet dėl to neverta nė kiek nusiminti: yra kelias ir į Pasakų pasaulį, tereikia paimti pasakų knygą ir, kelias eilutes perskaitęs, jau ir esi tame pasaulyje.

Pasirinkau ne vieną ištisinę pasaką, o knygą su daugybe pasakų. „Deivės Lakšmės akmuo“ - gan savotiška knyga: indų tautos pasakų rinkinys.

Įsivaizduok, kiekvienai pasakai papasakoti pas tave ateina vis kitas indas: pasipuošęs vis kitu  galvos apdangalu, ar visai be jo, kakta pažymėta kitos kastos ženklu, ir net kitaip susisukęs į sarį, tiesa Indijoje yra ir pasakotojų kasta, kurie pasakas pasakoja daug jausmingiau, bet tai visai nesvarbu, nes pasekti pasakas gan gerai moka ir kitos kastos, ir kiekviena jų sekama pasaka nepanaši į prieš tai buvusią, tuo pačiu nepanaši ir į visas kitas prieš tai pasakotas pasakas, o apsirengimas jų skirtingas dėl to, kad pačią Indiją sudaro įvairiausio tikėjimo ir daugybės mažų tautelių žmonių mišinys, na žinoma ne apsirengime esme, bet tokioje įvairiatautėje šalyje ir tautosaka įvairesnė. .Verta paminėti, jog knygoje yra ir dokumentinės medžiagos apie kiekvieną Indijos valstiją, na kiek pasenusi ta medžiaga, bet bendram vaizdui susidaryti pakanka.

Didesnis pasakų išskirtinumas  - tai akistatos su dievais; savo paties likimo apgavimas, nes kai kurios moko, kad niekada nereikia nuleisti rankų, net jei tyko baisiausias - mirtinas pavojus.

Ir dar... pasakos apie skraidantį kilimą nerasi, apie septynmylius batus taip pat... O kokios pasakos yra toje knygoje - sužinosite perskaitę ją.
2007-08-13
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Smulkioji proza
Leidykla: Vyturys
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 1989
Vertėjas (-a): Birutė Sabonienė, Virgilijus Čepliejus, Rūta Kryževičiūtė
Puslapių: 253
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-29 14:42
Sniego mėnuo
Ne tiek jau daug sakinių, apibūdinančių knygą; daugiau yra šiaip kalbėjimo apie kažką...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-20 12:43
Ugnė Vasarė
Skaičiau daug daug kartų
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-08-19 16:37
Ugnė Vasarė
Nuo šios knygos įsimylėjau Indiją
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą