Knygos
Romanai (1921)
Poezija (613)
Pjesės (35)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 8 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Dama su vienaragiu

Dama su vienaragiu Tracy Chevalier gimė 1965 m. ir užaugo Vašingtone. Nuo vaikystės svajojo tapti rašytoja. 1984 m. persikėlė gyventi į Angliją ir ten keletą metų dirbo žinynų redaktore. 1994 m. baigė humanitarinių mokslų studijas Rytų Anglijos universitete ir gavo magistro laipsnį. Tracy Chevalier yra bestselerių „Skaisčiai mėlyna“, „Mergina su perlo auskaru“ ir „Kritę angelai“ autorė.

Tracy Chevalier, užsimojusi įminti vieno gražiausių nežinomo autoriaus gotikinių gobelenų, vaizduojančių stilizuotą kilmingą damą su mitologiniu vienaragiu, paslaptį, nukelia skaitytoją į XV a. Paryžių ir Briuselį. Keturios romano moterys – dvi motinos ir dvi dukterys –  talentingo dailininko ir ne menkesnio meilės avantiūristo dėka išliks amžiams šešiuose gobelenuose tarp tūkstančio viduramžių sodo gėlių. Dailės istorikų vis dar neatskleista gobelenų vienaragio suviliojimo tema romane išnyra iš sudėtingų kilmingųjų Le Vistų šeimos santykių: griežto ir niauraus tėvo, nusivylusios egzaltuotos motinos ir gražuolės, meilei bundančios dukros. Šioji mergina sužeidžia širdį čia pasirodžiusiam dailininkui Nekaltųjų Mikalojui, kurį tuoj pat užvaldo šiuose namuose sūkuriuojančios jausmų srovės.

Kol erdvioje Briuselio dirbtuvėje metami gobeleno matmenys, kol spalvoti ataudai staklėse gula į prašmatnius damų suknelių ir garsiojo milflero raštus, taip pat vingiuoja ir keičia spalvas visų, triūsiančių prie staklių ar aplink jas gyvenimai. Tačiau menas, kuris įžengia į herojų gyvenimą, šiame romane neiškyla kaip griaunanti jėga. Aistra, sutramdyta senojo audimo amato, meno ir grožio, tik išgrynina veikėjų charakterius, kurie atsiskleidžia iš elegantiško, santūraus tarsi viduramžių šokis pasakojimo.
2006-06-30
 
Kita informacija
Tema: Romanai
Leidykla: Versus aureus
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2006
Vertėjas (-a): Irena Jomantienė
Puslapių: 246
Kodas: ISBN 9955-601-98-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą