Knygos
Romanai (1924)
Poezija (622)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (908)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Bibliotekininkas

Bibliotekininkas Kalbos stiliaus atžvilgiu – tai pats chaotiškiausias detektyvas, kokį esu skaičiusi. Žinoma, chaotiškas tiek, kiek apskritai postmodernistinis tekstas gali toks būti, ir vis dėlto nepavydžiu vertėjai, kuri turėjo perteikti visą šį minčių, emocijų, pojūčių, vaizdų, sapnų ir vizijų sąmyšį. Matyt, autorės atspirties taškas, kuriant šį pabrėžtinai sudėtingą ir painų tekstą, buvo pagrindinio veikėjo profesija: bibliotekininkas. Dabar jis – pagyvenęs vyras, palikęs net kelias šeimas, gyvenantis Rytų Berlyne. Tačiau į jo neįdomią, neįkvėpiančią, tvarkingai sudėliotą kasdienybę nuolat grįžta vaikystės vaizdai, kai jis, ne pagal amžių smalsus berniukas, užuot žaidęs su draugais, dieną naktį skaitydavo knygas. Daugiausia tas, kurios buvo kupinos meilės scenų ir gražių moterų.

Meilė moteriai iš esmės ir yra pagrindinė siužetinė linija: kaip įprasta detektyvuose, anaiptol ne tiesi. Taigi vienišas pagyvenęs bibliotekininkas, kamuojamas erotinių fantazijų, ima lankytis kabaretuose ir šokio klubuose, kol sutinka striptizo šokėją ir beprotiškai įsimyli. Nors ši meilė gana greitai susilaukia atsako, ji anaiptol nėra laiminga – bent jau laimingos pabaigos nevertėtų tikėtis. Abu įsimylėjėliai nuolat regi praeities vizijas, analizuoja tą praeitį iš populiarios psichoanalizės pozicijų, emociškai nutolę vienas nuo kito ir nuolat dėl to sielvartauja. Žodžiu, jausmų audra, tik be ašarų upelių. Darbas bibliotekoje nueina į antrą planą, o bibliotekininkas niekaip nenusprendžia, ką daryti su ta išsipildžiusia svajone, todėl galiausiai nužudo šokėją.

Knyga kukliai pažymėta N-21 ženklu, nes, anot apžvalgininkų, „tie, kurie skundžiasi, kad vokiečių autoriai neįgali sukurti tikrai erotiškos literatūros, turėtų nurimti –­ Judith Kuckart iš tiesų paguos su kaupu“ („Die Welt“). Tačiau, ranką prie širdies pridėjus, šokiruojamai atvirų erotinių scenų romane vis dėlto neradau. Dažniausiai veikėjo seksualinės fantazijos ir poros intymūs nuotykiai aprašyti metaforomis, o erotika neatsiejama nuo pinigų: visi tie prabangūs klubai, kavinės, viešbučiai, gėlės, drabužiai ir dovanos sudaro būtiną meilės intrigos dalį. Detektyvinio siužeto linija apskirtai silpna, trūkčiojanti ir, atrodo, nubrėžta tiktai „dėl bendros tvarkos“: kad pabrėžtų neįmanomos sudėtingų asmenybių meilės tragiškumą ir suteiktų loginį rėmą sentimentalokai istorijai.
Aleksandra Fomina
2008-08-02
 
Kita informacija
Tema: Romanai
Leidykla: Versus aureus
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2008
Vertėjas (-a): Romualda Brastavičienė
Puslapių: 246
Kodas: ISBN 978-9955-34-076-8
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Blogas komentaras Rodyti?
2014-12-17 23:14
Išties, dėstymas beprotiškai chaotiškas ir painus, tačiau nedrįsčiau priskirti to prie pliusų, man tai buvo labiau panašu į nesusipratimą, padrikas mintis.Galbūt pati idėja, siužetas būtų neblogi, bet pats rašymo stilius labai blaškantis, kai imi įsijausti į vieno personažo jausmus ar į kokią sceną, tuoj peršokama kitur. Na, o apžvalgininkų nuomonė man labai keista - nepriskirčiau šios knygos prie ,,stiprių" erotinių romanų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą