Knygos
Romanai (1917)
Poezija (615)
Pjesės (35)
Vaikams (138)
Kitos (906)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 6 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Atminimų spalva

Atminimų spalva Anglų rašytojo Geoff Dyer pristatyti, manau, nereikia. Apie jį visai neseniai rašyta rasyk.lt rašytojų skyrelyje. Galiu nebent priminti, kad G. Dyer yra parašęs tris romanus, iš kurių 2 (šis ir „Paryžiaus transas“) yra išversti į lietuvių kalbą. Už negrožinę knygą apie džiazą „But Beautifull“ (1991) autorius yra gavęs Somerseto Moemo (Somerset Maugham) apdovanojimą.

Ši knyga – lyg mėgėjiškų nuotraukų albumas. Į kiekvieną jų įsibrauna pašaliniai; atspauduose išliko intymumas, trukęs sekundės dalelytę, kai kažkas nepastebėtas įslydo į kadrą. Tarp artimų, besijuokiančių draugų veidų užsiglaudė šmėstelėję pašalinių žmonių pavidalai <…>. Mes įklystam į vieni kitų gyvenimus. Bet kurią dieną, bet kuriame mieste tai nutinka tūkstančius kartų <…>.

Knyga suskirstyta į 61 skyrelį, kurie sunumeruoti atvirkščiai nei įprasta, tarsi užuomina į smėlio laikrodį, rodantį, kad vis mažiau laiko lieka iki kažko, kas laukia knygos pabaigoje.

Tai knyga apie bičiulius – kalbantįjį pirmuoju asmeniu, Fredį, Steranko ir Karltoną – kurie trainiojasi po Londoną, svečiuojasi vieni pas kitus, lankosi vakarėliuose, skaito knygas, klausosi muzikos ir filosofuoja…

…apie savo kartos žmones:

Mūsų kartos žmonės nebesugeba mirti didžių dalykų vardan. Visa tai jau buvo padaryta dėl mūsų septintajame dešimtmetyje, kai buvome dar vaikai. Daugybė kilnių priežasčių paaukoti savo gyvybę dar liko, bet mes jau nieko nebegalime.

…apie meilę:

Mylėti – tai reiškia, kad tau niekada nenusibosta stebėti, ką jis kalba.

…apie gyvenimą:

Gyventi šia akimirka – nuostabu, pamaniau, bet reikia kruopščiai rintis tas akimirkas. Labai dažnai čia pat už kampo jau laukdavo kita akimirka, kur kas vertesnė išgyventi, nei ta, kurią tu gyvenai dabar…

Šie jauni žmonės gyvena iš bedarbio pašalpos ar atsitiktinio darbo Brikstono kvartale (Londone). Neatrodo, kad jų lauktų šviesi ateitis, stulbinanti karjera ar pan. Pražiopsojau savo gyvenimo pašaukimą,- sako vienas jų, tarsi teisindamasis. Tačiau draugai neatrodo nusivylę tokiu gyvenimo būdų, nusiminę ar apimti depresijos. Anaiptol, jie mėgaujasi neskubriu gyvenimu, vienas kito draugija ir žiūri į pasaulį realistiškai ir šiek tiek ciniškai.

Filmuose <…> žmonės perbrenda upes nenusiavę batų ar puola į smarkiausią liūtį vienmarškiniai, arba, pagauti aistringo pykčio priepuolio, svaido lėkštes į mylimąjį per visą kambarį. Aš irgi norėčiau visa tai daryti, bet realiame gyvenime visad tenka išsidžiovinti batus, pabusti peršalus arba sušluoti šukes ir sumokėti už naujus indus. Lygiai taip pat ir su muštynėmis: po jų tu gauni trintis tris valandas ligoninėje <…> arba nešti patį geriausią kostiumą į valyklą, kad ten tau išvalytų kraujo dėmes ir prisiūtų atvartą.

Gal būtent todėl pastebi gyvenimo spalvas?

…viryklė apsitraukusi sukietėjusiais geltonais maurais <…> o seni persikai dubenyje vilkėjo storais pelėsių megztiniais.

O kokia gi atminimų spalva? …sodri tuščio dangaus žydrynė – atminimų spalva.
2006-09-04
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Pavadinimas
originalo kalba:
The Colour of Memory
Tema: Romanai
Leidykla: Baltos Lankos
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2006
Vertėjas (-a): Violeta Tauragienė
Puslapių: 262
Kodas: ISBN 9955-23-023-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 9 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2006-09-14 11:41
Somnambulass
atpasakojimas
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-09-04 18:56
Viktor
Ar tekstas neturėtų būti ilgesnis už citatas?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2006-09-04 15:39
tecci_
hmmzz....per daug citatų. toks trumpas tekstukas, o tiek daug ne tavų minčių. būtų įdomu sužinoti tavo nuomonę, nes čia tik knygos ištraukos su trumpais trumpais komentarais. BET ypač patiko citata apie meilę ir senus persikus. va TOKIAS puikias vieteles ir reikia rankioti ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą