Knygos
Romanai (1924)
Poezija (622)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (908)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





An introduction to intercultural communication

An introduction to intercultural communication Globaliame amžiuje gyvenantis individas neatsiejamai susijęs ne tik su savo tauta, bet ir su visu pasauliu. Gebėjimas kalbėti skirtingomis kalbomis leidžia savo darbo, kūrybos ar kitokią veiklą išplėsti pasauliniu mastu. Vis labiau žmones traukia mažai lankytos vietos, skirtingos kultūros, egzotiška gamta ir noras pažinti žmones, kurie elgiasi, rengiasi, bendrauja, švenčia, ilsisi ir dirba šiek tiek kitaip. Keliaujant, dirbant, bendradarbiaujant su kitų kultūrų atstovais kyla begalės kliūčių, nesusipratimų, neaiškumų. Štai čia pats metas parašyti sakinį „mes visi skirtingi“.

Knygoje autorius supažindina su skirtingų tautų žodinės ir nežodinės komunikacijos skirtumais. Pateikia gausybę pavyzdžių, iliustracijų, situacijų istorinių faktų, statistikos duomenų, lygindamas skirtingas kultūras. Knygoje jaučiama rytų-vakarų priešprieša. Nemažai dėmesio skiriama Japonijos, Kinijos, Arabų ir kitoms kultūroms, tačiau daugiausia analizuojama JAV kultūra, komunikacijos ypatumai, socialiniai veiksniai. Nemažai faktų ir įvairių duomenų, pateiktų iš viso pasaulio, yra ganėtinai pasenę ir nebeatitinka šiandieninės tikrovės. O ir šaltinių gausa bei noro palyginti įtakotas nuolatinis „šokinėjimas“ nuo vienos kultūros prie kitos neatidų skaitytoją gali lengvai supainioti ir paklaidinti. Vis dėlto knyga įdomi ir vertinga, ją turėtų perskaityti kiekvienas globalios visuomenės atstovas. Juk šiandien pasaulis – mūsų kieme. Todėl vertėtų kiekvienam žinoti, kaip elgtis išėjus į kiemą.

Užrašas Bankoko šventykloje: „Draudžiama įeiti moterims, taip pat ir užsienietėms, net jei jos ir apsirengusios kaip vyrai“.

Kitų kultūrų atstovai elgiasi kitaip, jie „kitokie“, tačiau mes patys, būdami turistais ar svečiais, savo elgesiu ir neišmanymu kaip reaguoti ar elgtis tam tikrose situacijose svetur atrodome juokingai, atrodome keisti, atrodome „kitokie“.

Knyga iš tiesų vertinga ne tik komunikacijos, marketingo, verslo ar tarptautinės teisės studentams, bet ir kiekvienam norinčiam pažinti kitas kultūras, nevienodą žmonių elgesį, mąstymą, pasaulio suvokimą.
2010-03-22
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Kitos
Leidykla: Sage Publications
Leidimo vieta: Londonas
Leidimo metai: 1995
Puslapių: 432
Kodas: ISBN 0-8039-7066-8
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 3 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-04-16 22:19
Vaikyste du kart
gerai parašyta
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-29 12:41
Abejinga
Na, manau,jog tokia knyga pati prašėsi tokio aprašymo.
O kas liečia "pasaulį kieme", matyt pasaulis jau nebe kieme, o prie lovos, ranka pasiekiamas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-28 19:05
Sniego mėnuo
Patiko knygos pristatymo glaustumas ir informatyvumas. Šie bruožai dera tarpusavyje.
"ją turėtų perskaityti kiekvienas globalios visuomenės atstovas. Juk šiandien pasaulis – mūsų kieme." Tik šie sakiniai nuskambėjo kiek dirbtinokai, ir išpūstai.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-25 11:40
Abejinga
Įdomu, praktiška, šiuolaikiška.
Duoda žinių.
Tai svarbu.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2010-03-24 17:20
Ferrfrost
O, visai įdomu atrodo:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą